Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
И јас 1 ја чекам али изгледа ништо од сочната добивка што ја очекував!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Абе вие нормални сте, Фиоре требаше да игра без Муту, Јоветиќ, и уште двајца првотимци, сте си спасиле ливчињата, моли те се да не ја презакажат за утре, па да се одигра и да паднете, што со овој тим на Фиоре е многу веројатно, мада и со прв тим последниве неколку године на гости редовно ги плескавме
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ќе го изедеа немиен без пола прв тим али таму како на скијачки скокови да си е теренот.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Абе вие нормални сте, Фиоре требаше да игра без Муту, Јоветиќ, и уште двајца првотимци, сте си спасиле ливчињата, моли те се да не ја презакажат за утре, па да се одигра и да паднете, што со овој тим на Фиоре е многу веројатно, мада и со прв тим последниве неколку године на гости редовно ги плескавме
Не дека го играв ливчето сериозно, али да ми крене квота и да го провоцирам другарми ја ставив кец. Сеа испадна од зезанција - добивка ко и увек. Нема везе ако ја презакажат, ако се одложи, бар во кладилница кај мене в комшии, моеш одма да си дигнеш парите.

Па дојди на пиво :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Снегот го спаси ливчето. :icon_lol:
Поделете ја вкупната добивка со 2.60/ колку и да е. :wink:
Нека не го рачунаат коефициентот од таа и ете добивка колку ќе имаат.

27 januari se spomenuva taka stoo :uvo::uvo::uvo:
Таман до тогаш ќе земеме засилување :turn:
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
se spasivte sea, ali nema kade da begate koa ke igrame vo firenza :))
 
M

Mario Gómez

Гостин
Нема ништо посмешно од навивач на Фиорентина, вицови се еден до еден.:pos::pos:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
122
Поени од реакции
12
FORZA-MILAN

Ne go razbrav tipov naviva za Fiorentina Bravo kolku ste ve ima 50 vo cela Makedonija,pa uste se sili deka ke ne pobedele.
Vidi statistika Milan koga igra so Fiorentina pa togas zbori Milan za Fiorentina znaci e za klasa podobar tim.
Znaev uste koga pocnaa da gi odlaat vo Anglisko i vo Italija Bolona vo 18:00 casot si vikam i Milan vo 20:45 ke ja odlozat a inace mnogu mi se gledase fudbal bas mi bese krivo ali ako neka zemat malku odmor ke dojde tipot od Amerika i mislam deka e krajno resenie Galijani-Berluskoni tandemot da kupat zimoska barem 1 zvucno ime.
A ke kazam uste za Manceter vo momentov da igrame ga fati opasna kriza baska imaat eden kup povredeni aj mislam deka ke imame sreka da gi projdeme.So ovaa igra Mancester 100 posto ke go pobedime garan bas ja gledav so Fulam nemaat igra vo sredinata na teren i nemoze da dojde topka do Runi.Pozdrav Milanezi ke cekame sega da vidime sto transfer pazar ke napravat bas me interesira.:helou::helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Незнам овие од Фиорентина што се бунат коа на нив им одговара, немаа доста играчи така да ова одложениов натпревар иде у нивна корист, со надеж дека ќе се вратат на следниот, а ние ка баксузи тогаш ќе имамо повредени играчи гарант... ама тоа е, незнам за кога е одложен, ако е за после декември ќе го имамо и Бекам на располагање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom