Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Честито победа. Реално добар натпревар беше.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
многу работи што имам за кажување се кажани па само ќе пишам дека Бориело да игра наместо Хунтелар е океј, ама Инзаги да добива шанса пред него? ептен ми нема логика... еве да кажеме се на се Инзаги е подобар играч од Хунтелар (не земајќи ги годините во предвид), ама според ситуацијата која Милан ја имаше многу подобро ќе беше Хунтелар да играше оти е 10 год помлад и многу повеќе може да истрча и да направи. Ама што е тоа е, честито победа и еве ги оценките според миланњус

Dida 6
Oddo 5.5
Thiago Silva 6.5
Kaladze 4.5
Zambrotta 6
Ambrosini 5.5
Pirlo 6
Seedorf 6
Pato 7.5
Ronaldinho 7
Borriello 7.5

Leonardo 6
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Честито нека ни се новиве 3 бода и нека се множат и понатаму! :) Ми се допаѓа што ја продолживме оваа добра серија со победа денеска.Ни треба одлична атмосфера за наредниве 4-5 утакмици и мислам дека ја имаме.Сега се крши сезоната. Ни треба победа против Марсеј за да обезбедиме место за понатаму во ЛШ и ни требаат победи против Сампдорија и Фиорентина за да им кажеме само дека Милан ипак е Милан! :)

Нападот изигра маестрално денеска.Посебно ќе ги пофалам Сидорф и Бориело.Сидорф знае да избаци по некоја ваква партија.Би сакал да зачести со ваквите партии,барем додека не дојде некој да му го земе местото.
Бориело-свака му част.Онаков центарфор ни треба.Тој може да биде уште подобар.Срце остава на терен.Негови беа 3 од 4-те гола денеска.
За Пато не коментирам...Речи су сувишне! :)
Добро играше и Амброзини,ја заслужува капитенската лента.Додуша тој е и еден од најконстантните играчи во Милан последниве 2-3 сезони.Се надевам дека ќе продолжи вака.

Каладзе беше крив за сите 3 гола што ги примивме.Простено му е само дека победивме.:) Јас, да ви кажам,попрво би го глеал Фавали отколку Каладзе.Некако појше ми е страв со Каладзе во екипа.
И да...Дида да остане прв голман. :) Барем засеа!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Честито нека ни се новиве 3 бода и нека се множат и понатаму! :) Ми се допаѓа што ја продолживме оваа добра серија со победа денеска.Ни треба одлична атмосфера за наредниве 4-5 утакмици и мислам дека ја имаме.Сега се крши сезоната. Ни треба победа против Марсеј за да обезбедиме место за понатаму во ЛШ и ни требаат победи против Сампдорија и Фиорентина за да им кажеме само дека Милан ипак е Милан! :)

Нападот изигра маестрално денеска.Посебно ќе ги пофалам Сидорф и Бориело.Сидорф знае да избаци по некоја ваква партија.Би сакал да зачести со ваквите партии,барем додека не дојде некој да му го земе местото.
Бориело-свака му част.Онаков центарфор ни треба.Тој може да биде уште подобар.Срце остава на терен.Негови беа 3 од 4-те гола денеска.
За Пато не коментирам...Речи су сувишне! :)
Добро играше и Амброзини,ја заслужува капитенската лента.Додуша тој е и еден од најконстантните играчи во Милан последниве 2-3 сезони.Се надевам дека ќе продолжи вака.

Каладзе беше крив за сите 3 гола што ги примивме.Простено му е само дека победивме.:) Јас, да ви кажам,попрво би го глеал Фавали отколку Каладзе.Некако појше ми е страв со Каладзе во екипа.
И да...Дида да остане прв голман. :) Барем засеа!
...aли нема да плачам и ако фрли Милан некое евро за Рене Адлер. Дечкото е фант-аст-ичен!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.197
...aли нема да плачам и ако фрли Милан некое евро за Рене Адлер. Дечкото е фант-аст-ичен!!
Кога сме кај фантастичното, дан глеаше некој случајно Тотенхем- Виган второто полувреме. Крањчар и Ленон што правеа. УФ шо мерак би ми било да се заинтересираат нашиве за некој од нив ионака барамо средина и крила :tv:
 
P

PewDiePie

Гостин
Гатузо денес побарал да го напушти Милан :nesum:......јас мислам дека без него Милан не би бил Милан...голема грешка ако го шитнат
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Гатузо денес побарал да го напушти Милан :nesum:......јас мислам дека без него Милан не би бил Милан...голема грешка ако го шитнат
Ако сака да се врати во Ренџерс нека се врати, фала му на се... ама мислим дека е рано сеуште да се враќа, има уште квалитет во него, многу е поинтересно со него на терен :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Член од
10 октомври 2008
Мислења
215
Поени од реакции
6
Честитки за победата
Пак уживав во утакмицата освен коа каљари беа у напад ради ДРВОНО каладзе...па која будала му дала на него оцена 4.5 коа ни 1 не заслужи да му ебам крвта грузиска....ко од чернобил да бил озрачен колку е грд и глуп
роналдињо,пато,бориело,сидорф,пирло,силва и ДИДА беа играчите за почит денеска....освен двете контри што ги усра пирло другото беше добро,за останативе да не коментирам сите гледавме и видовме....и јас се разочарав коа видов дека пипо влага,ич не го сакам у последно време,само се жали за нешто ко тоти станал плачко.....идемо даље
со марсеј очекувам голема победа негде околу 4:0 или 6:1 :D ке победиме 100% и идеме даље
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Рино сака да биде пак заедно со дебелиот. Ако го продаваме сега е моментот, затоа што ако го задржиме нема да игра ни за Милан, а ни за Италија на светското и цената драстично ке му падне. Е сеа друга приказна е тоа што Гатусо за Милан е многу повеќе од играч, но ако гледаме рационално тогаш треба да се продава.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Треба играч од среден ред најпрво да се земи и еден од одбрана па после друго...
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Честито победа... добра серија имаме, се уигравме :)
Иако денеска не бевме баш најсјани, ама сепак си понесовме 3 бода.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom