Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Каладзе АУТ!!!!!!!!!!!

Нападот одлично изигра денеска така како што си треба,можеби требаше да дадеме уште 1 гол но тоа е тоа,Пато прекрасен гол и добро изигра Бориело а и Роналдоњо,Сидорф и Пирло слабо само ја кочат играта, Одо....... :tapp:

БТВ:Честитки за победата
Што збориш бе пријателе, изглеа не смо гледале иста утакмица ја и ти :tv:

Сидорф беше најдобар у прво полувреме на теренот, царуваше на средина. Амброзини све појќе и појќе ме уверува дека ја заслужува лентата.
 
P

PewDiePie

Гостин
Ај нека ни е честито,иако тек сега ке биде тешко со тие малце понезгодните екипи,ке ги видам Каладзе Одо Замброта Сидодрф Пирло како ќе изиграат со нив. Тој Страсер не се виде ама браво за потегот на Лео да стави младинец,од дебелиот тоа немаше да го дочекаме :toe:

Што збориш бе пријателе, изглеа не смо гледале иста утакмица ја и ти :tv:

Сидорф беше најдобар у прво полувреме на теренот, царуваше на средина. Амброзини све појќе и појќе ме уверува дека ја заслужува лентата.
Што збориш ти бе??? 500 фаула направи јас незнам црвен како не му здрвија :nesvest:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
од утакмицава видов дека одбрана одсем Т.Силва другиве се катастрофа
вака недајбоже Неста да неигра и одма добиваш трилер натпревар и се тресиш до крај
нападов ни изигра перфектно и да не се десеше Каладзе на мечов ќе победевме најмногу 4-1 ако не и 4-0

ме израдува Лео со Ш(с)трасер пошто ретко сме гледале млади играчи во тимов а ме нервира што не го става Хунтелар место Пипо вака на 15 мин да се растрча барем

инаку честито победа
 
Ф

Фил Ајви

Гостин


Ај да не го пцујам и ја Каладзе... :pos2:
Добар натпревар изиграа. Средната линија беше на ниво. Пато :cuc:




















 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.573
Поени од реакции
48.224
уфф како ќе ми се крене притисок кога ќе каже пак галијни овие денови дека ова е тимот за сезонава и дека нови засулувања не ни требаат. Одо и Каладзе цела утакмица на душа ќе ја носеа денес.
Затоа и запнаа со напади на почеток на второ полувреме, ако ја оставеа да се игра обично утакмицава овие двајца гореспоменати ќе ебеа мајката.
Нападот е прекрасен, закон тројка се пато роналдињо и бориело, играат се она што сакам да го гледам, секој си има функција и си ја знае задачата, делуваат уиграно само да се здрави во тек на сезонава.Поготво ми е мерак за Бориело, се препороди на последниве утакмици.
Наредниве 4 утакмици ќе одредат дефинитивно што можеме да чекаме сезонава, Марсеј, Катанија, Сампдорија и Фиорентина, нека победат со Марсеј и две од овие три јас сум задоволен.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Што го критикувате Одо оваа утакмица беше добар бар според мене а вие ако гледате да криткикувате само некој пишувајте бламирајте се тука..

Браво за Пирло и Сидорф одиграа супер во средината одлично ја префрлаа играта и Пато и Бориело играа многу добро почнаа да се воигруваат заедно со нив и Роналдињо одлично центрираше.Одбраната Т.Силва стандардно играше супер а Каладзе :nenene: мора да лета подобро да играше некој од младинциве на првиот гол дремеше..добра серија имаме само да продолжиме така ФОРЦА МИЛАН!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Трилер како и увек, денеска особено ми се свиѓаа атракциите изиграа убаво момците.
Пато е човекот тоа е веќе класика немора да се повтара.
Исто така класика и со мртовците Каладзе, Одо и Замброта.
Само замерка на Лео дека замара со играњето на Пипо, остај го стариот нека си кулира бутни го Хунтелар.
После Хунтелар не чинел, па како да чини ако не го игра со Каљари и другите мали екипи да не сака со Јувентус да го стави
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Интересна утакмица за гледање, ми се свиѓа нападон нека продолжат само вака особено Бориело дека он е најголем малер... какви само акции праеа, Сидорф многу се разигра со петите у последно време, изгледа колегата го научил :)
Бориело конечно почна да игра за Милан, колку само се жртвува за секоја топка, ебе се живо нека продолжи вака и 22ката ќе му биде заслужена.

Одбраната наша без Неста не е одбрана, тоа се докажува од натпревар на натпревар кога не игра Неста за Милан, Каладзе човекот незнаеш на која нога е станат, има утакмици каде е добар има утакмици каде исто ка од марс да паднал, ама тој ни е прва измена дур не се врати Бонера... така да не се буните, или може сакате Фавали да го гледате :)

Дида одличен, нека се бунат Абиати и Сторари колку сакаат ама секој со своја среќа :icon_lol:

И конечно јеее влезе чумбето јеје
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
честитки за победата...

овој Сисоко требаше да го земете..
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
577
Поени од реакции
186
Незнам за вас, освен трите гола кои паднаа ради Каладзе јас уживвав во овој Милан, везевме на терен, ако се продолжи вака имаме огромни шанси за титула.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Што збориш ти бе??? 500 фаула направи јас незнам црвен како не му здрвија :nesvest:

Незнам колку си запознаен со италијанскиот фудбал, али таму секоја екипа има играч на кој му е работа да ПРАВИ ФАУЛИ НА СРЕДИНАТА НА ТЕРЕНОТ, а ус тоа да не попие црвен и да ја укочи играта на противникот.
Амброзини е таков играч и денеска изиграл без грешка :pipi:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Честитки за победата.
- Со мала нервоза у прво полувреме. За наредна утакмица за у прва постава Каладзе никако.


1 Internazionale 13 10 2 1 21 32
2 AC Milan 13 7 4 2 3 25
3 Juventus 12 7 3 2 12 24
4 Sampdoria 13 7 3 3 4 24

Forza Milan !!! :salut:
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Прво честита победа. Не ми е јасно зошто никој нема напишано пофалби за Дида. Изгледа му ги закрпиле дупките во рацете па сеа пак не спасува, неколкуве извонредни натпревари по ред по се изгледа ќе го остават на голот и против Марсеј. Инаку да го пофалам и Бориело кој според мене беше играч на натпреварот, без број пати излезе пред Астори и Лопез да прими и задржи топка додека да се префрлат играчите од средниот ред и одбраната напред. Се гледа дека Сидорф ни е најстандардниот играч оваа сезона, ретки се натпреварите каде потфрлил, а Роналдињо полека но сигурно повторно се враќа во онаа стара и препознатлива форма. Пато за разлика од почетокот на сезоната кога беше невидлив почнува да учествува повеќе во играта но од него очекувам уште подобри игри (не дека сега игра лошо) и да го замени Кака како лидер во тимот. Што се однесува до одбраната, не ме плаши воопшто играта на Каладзе она што ме плаши е тоа што без Неста никој не е сигурен, Т.Силва имаше не подобро прво полувреме од Каладзе, додека Одо после неколкуте солидни настапи потврди дека не заслужува место во Милан.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Според GOAL:

Dida - 7.5
Oddo - 5.5
Kaladze - 4.5
Thiago Silva - 6
Zambrotta - 5.5
Pirlo - 5.5
Ambrosini - 6.5
Seedorf - 8
Pato - 8
Ronaldinho - 8
Borriello - 8

Нападот добар, одбраната катастрофа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom