Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
P

PewDiePie

Гостин
^ Па ги критикувавме затоа што заслужуваа да бидат критикувани тогаш,нека западнат пак во таков транс исто ќе биде.
Иако мислам дека оваа одлична серија потези ќе продолжи другата година одкако ќе си идат Сидорф,Гатузо,Јанко,Пипо,(сигурно и Одо и Замбро бар на позајмици минимум) така да предстои добар период за Милан.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Честито Робињо... Уште еден мега трансфер за вас, оваа недела... А читам, дека го критикувавте Берлускони и Галијани...



Поздрав
Венгер да го шитне Фабрегас и уште некој и 2 години да не носи замени за тие играчи и да купува скоро ништо потребно за екипата нема да го критикуваш?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Да знајте само колку мерак ми правите со ова трансферите. Ем шо Ибра ќе го пуни Интер, ем Робињо ќе го пуни Реал во ЛШ.
Колку само посакувам да се сретнеме во ЛШ........ во финале се разбира. Би било штета најдобрите да се сретнат порано.:):):)
Да да, нема грешка, исто како што лани го напуни Интер во групата и во полуфиналето. Јбг не е тој крив, да успееше да шутне на гол може и ќе погодеше.

Честитки до Миланезите за шопингот, ќе биде многу поинтересно оваа година.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Хахаххаха а ти мислиш дека Венгер ке купи играч од иста класа како Фабрегас ? Не, внуче, Венгер не купува, туку ги прави големи играчи.....



Поздрав
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Хахаххаха а ти мислиш дека Венгер ке купи играч од иста класа како Фабрегас ? Не, внуче, Венгер не купува, туку ги прави големи играчи.....



Поздрав
Не ми беше тоа поентата,значи и за да направи играч таков пак ке мора да го купи дали на 19 или на 20 години не е битно,мојата поента беше дека Берлу си го шитна Кака и не се замараше со замена негова се до ова лето.
Али океј е,фала на честитките и поздрав.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Оваа ми се чини е таа.

имаше целосна го имаше ми треба за аватар така нешто :)

--- надополнето ---

@ Forza Milan

не таа имаше целосно го имаше постирано тука ми треба за аватар :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Ај и ја да пишем браво за Робињо, одлична работа завршена на Галијани пред се на Берлускони
Ќе имаме страшен напад годинава со доста простор на ротации што пак лани ни фалеше многу
И да од сега да неслушнем некој да рече лошо за Гали и Берлускони :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Јакото чувство кога знаеш дека во тимот немаш дибек како Каладзе,па уште дека не дојде уште еден дибек Гросо хаха :tv:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
имаше целосна го имаше ми треба за аватар така нешто :)

--- надополнето ---

@ Forza Milan

не таа имаше целосно го имаше постирано тука ми треба за аватар :)
Еве ти две кои моеш да ги употребиш за аватар




 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
браво за преодниот рок,сепак во финишот Милан се осигура да скрои еден солиден тим кој може да оди докрај.....сигурно ќе биде ова интересна сезона за миланезите...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ај ако него мрзи некој нека ги пише цените на играчиве последни што ги купивте за робино и ибра и за продадените незнам на крај како ги земавте треба да пренесам на братми во америка е па неможе да прати нон стоп што се случува ме замара.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514

ај ако него мрзи некој нека ги пише цените на играчиве последни што ги купивте за робино и ибра и за продадените незнам на крај како ги земавте треба да пренесам на братми во америка е па неможе да прати нон стоп што се случува ме замара.
Го цитирам Nino.
А пазите овој момент: Јепес-безпари
Амелија-позајмица
Папастахопулос- 4.5 милиони(од Сторари земени)
Боатенг-позајмица
Робињо-15 милиони(земени од Бориело)
Ибрахимович-24 милиони на три години ( Хунтелар продаден за 14)
Значи Милан потроши само 10 милиони за Ибрахимович и тоа тие 10 ќе се даат после 3 години! А за Каладзе ако се дале барем 2 милиони,тогаш Милан има само 1 рата за Ибрахимович да плати! (8 милиони) :) ИМПРЕСИВНО!!
 
P

PewDiePie

Гостин
Стварно незнам како уште се дрзнуваат така да серат? Нека си го видат тимот па после.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom