Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Последно пост околу муабетов:
Интер - Каљари 3-0,
Болоња - Милан 0-0.

кој натпревар требаше да го даваат??? Згрешија во изборот? Ај бидете реални...
П.С. Гол и асистенција на Пандев... Тоа е ко гратис у ситуацијава.
Удинезе Наполи и тачка :)
Кој има стрим нека стаи ме мрзи да барам по страниве :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Последно пост околу муабетов:
Интер - Каљари 3-0,
Болоња - Милан 0-0.

кој натпревар требаше да го даваат??? Згрешија во изборот? Ај бидете реални...
П.С. Гол и асистенција на Пандев... Тоа е ко гратис у ситуацијава.
Пак ќе речам секоја чест на Пандев и иако игра во Интер, јас немам ништо против него, но што правиме со навивачите на другите тимови чие право да го гледаат својот тим е ускратено?
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Пак ќе речам секоја чест на Пандев и иако игра во Интер, јас немам ништо против него, но што правиме со навивачите на другите тимови чие право да го гледаат својот тим е ускратено?
За Телма, сега.. не постојат фанови. Постојат "Македонци", кои се многу побројни во моментов.
 
P

PewDiePie

Гостин
ајј ајјј Македонец ама не секоја Недела да го гледам Пандев,објективно поинтересна утакмица би била Удинезе-Наполи или Болоња-Милан,за шиттер се знаеше дека ќе биде чист 1...и немојте тие емотивни глупи националистички приказни македонец бил,па ок тоа и јас ја гледав првата утакмица кога играше возбуден бев што фајнали еден македонец игра во светска класа тим,АМА немора да го гледаме секоја недела ако тоа коло има поинтересни утакмици од таа кај што игра Пандев!! Толку со оф-топик.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Ок дечки, така е како што вие викате... Боље ниеден гол и пимплање на терен отколку 3 гола (+Пандев)
...на почетокот на утакмицата да го праевте муабетов ајде, ама после саат време игра и паднати 3 гола у Милано и 0 голови у Болоња вие зборите за неутрални фанови... Телма очигледно не погрешиле во изборот. Сите неутрални гледаат за голови, нели... :)
А за Удине - Наполи... дај не зезај... Си знаат и самите колку им се гледани тие утакмици, па ете го одговорот зошто е избегната таква такмица кога у ист термин играат Интер, Милан...
Друг муабет, баш ради тие ТВ права и преноси големите клубови и дерби натпреварите се играат во вечерните термини, така да нема муабет Јуве, Милан ќе бидат ускратени од ТВ преноси...
Оладете малце :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Мансини у неговото деби врска нема, изгубен е скрос... само тоа имам да ви го кажам

Хунт - Сидорф замена
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
Ќе чекаат да му испадне и таа коса што му останала и да стане како Камбијасо лепотанот:pos2: тогаш ќе престанат да го даваат шиттер....не сериозно треба да се пратат мејлови до телевизијата,вака само губат гледачи.Фановите на Милан и Јуве од инат и омраза кон шиттер нема да гледаат тоа е 100% а и нема ни да го ставаат веќе сега кога се врати ушлето :tv:....во врска со утакмицата СИДОРФ-ДРВО едно,јас мислам дека е време човеков да се врати во Ајакс,Бекам ќе изиграше 100 пати подобро.Ај да се надеваме дека ќе победиме.


Абе шехерезад,специално фанови на Челзи и Ман Ј. чекаат да почне шиттер и се местат пред ТВ. специално Пандев да го гледаат :tapp:
Ај не ја дрвете висевте пред ТВ Лацио кога даваа секоја недела. Телевизијата си бара гледаност и не ги интересира многу овој бил - оној бил. Пандев носи гледаност и тоа е тоа. А за вистинските фанови на екипите, кој сака ќе си најде пренос. Ние како наоѓаме кога нема Интер на Телма?

Ова се однесува на останатите кои си пишаа на оваа тема. Не се однесува на дечково кој е цитиран. Цитиран е само поради покажување на огромни количини идиотизам, за кои искрено не бев свесен дека ги поседувал.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ајде бе доста па вие .!

Дајте бе некој стрим не можам да гледам секаде сецка главата ме заболе.. :tapp::tapp:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Мансини 65 минути на тренинг нема изиграно бе :pos2:

Ајде малку поофанзивно со Хунтелар на местото на Сидорф.

П.С Пирло(изглеа) пречка збуца.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
P

PewDiePie

Гостин
Мансини 65 минути на тренинг нема изиграно бе :pos2:

Ајде малку поофанзивно со Хунтелар на местото на Сидорф.

П.С Пирло(изглеа) пречка збуца.
Роналдињо беше,штета Хунтелар за малце гол ќе дадеше по одличен пас на Пирло ама голманчето ја стигна топката пред него....Сидорф фала богу излезе како мува без глава беше денес :tapp:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
е шо е крив Хунтелар?
од 20 сантими одалеченост од голманот ни Ди Стефано не го дава.. иначе Пирло многу долг фор му даде.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.491
Поени од реакции
5.464
Ауу да се неможе гол да се даде, цело време напаѓаат ама шанса некоа посериозна нема, дај нека го стае Пипо и Бекам...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Дињо пречка :nesvest:

Бекс у игра место него.. ништо, толку беше од него се запали против Сиена и толку
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom