Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Свака част за Бонера колку пати ги фати у офсајд замка, а голманиве не знам што им е, ама со Милан кога се игра се мотивираат до бескрај сите :toe:

тоа и јас сакав да кажам, ако некој непознат голман сака да се истакне и прослави само нека бара да го стават да игра против Милан и цената ќе му рипне за неколку милиони :icon_lol:

пс - се додека Италија и италијанската фудбалска федерација се задоволуваат со вакви катанаџо игри, ќе пропаѓа италијанскиот фудбал:wink:. Нека удрат по џебот на клубовите па да видиме дали италијанскиот фудбал ќе биде досаден
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.065
Само еден збор е доволен : БАКСУЗИ.
Коа нејќе нејќе:kesa::nesvest:
 
P

PewDiePie

Гостин
Леле само Милан ме заеба за 1.500 денари ццц :toe:
Јас уште Челзи ќе ја чекав 3+ за 1670 :kesa: колку само среќа имаа клошарите ахх а башка што тој играше во шеснаесетник со рака и не досудија пенал за нас :tapp:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
кога Дињо станал на лева нога, цел тим на Милан е крш... Мансини се трудеше да направи нешто али се гледа дека потребен му е мин. еден месец за да биде оспособен
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Почнавте да го копирате Јуве за жал -.-
Јебига кога се бара вината кај друг тоа е.Ко прво Сидорф,Мансини Бекам 80 минута влезе џабе незнам што да речам Интер 3-0 без проблем а не ни се надевам ништо со Манчестер нема да е чудо да ги зигубиме 2 ако во предвит ако се земе Леонардо кај кого земаше часови..:tapp:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ајде наредна утакмуца 4-4-2
Напајачи Роналдињо и Борило
Средина: Мансини, Амброзини, Пирло, Бекам,
Назад: Антонини, Т.Силва, Неста, Абате.
 
P

PewDiePie

Гостин
Мансини?Само еден добар потег имаше цела утакмица,Бекам само што влезе и внесе живост во играта,по мене следната треба Роналдињо лево Бекс десно да почнеме.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Ме лишивте од 1000 денари.

Инаку ја гледав, немавте среќа.Кога не сака, не сака:toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.524
Поени од реакции
47.867
греота, нападон е стерилен и мизерен како никогаш до сега, оној Мансини нека го вратат од кај што го земаа, а Сидорф треба на клоци да се избрка од Милан, колку топки троши и колку секоја акција умира кога ќе дојде топката до него, тоа е ненормално нешто.
Се на се, денес платата си ја заслужија само Бонера Амброзини и Абате, жими се, Абате, закон беше денес, на сите страни трча, сече акции и центар шутеви добри праќа, ама на кого :tapp:.
Бонера денес мудро и солидно :), рака на срце немаше многу ситуации за интервенции ради тоа што овие не ни напаѓаа(ради ова и Силва не го спомнувам) ама камбекот му беше добар.
Како и да е, кој нејќеше да и мафне на сезонава минатото коло сега слободно може :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Мансини?Само еден добар потег имаше цела утакмица,Бекам само што влезе и внесе живост во играта,по мене следната треба Роналдињо лево Бекс десно да почнеме.
И другите сите пред гол.... (ама нашиот) :icon_lol:

Зуби по старо...:tapp:

Доста те со тоа баксузи или пак во друга смисла ви е напишано тоа ...2 shots on the goal ...WTF?
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
лоша игра денес...ми се чини дека веќе пропаѓаат и последните надежи за да се умешаме во трката за титула ама ај да не зборам пред време...прво Сидорф денес беше КАТАСТРОФА па уште кога Лео го извади од игра беше нешо нервозен у стил на Балотели:tapp: Роналдињо го играше еден од полошите натпревари во Милан и тоа беше тоа...Свака му част на Амброзини прав капитен е чоекот остава душа на терен, единствен кој трчаше денеска заедно со Абате...ќе речам пак очајно фали Пато во нападот, ни фали брзина...а од Мансини не сум ич задоволен...ете и среќата не не служеше ама и до некаде и сами сме си криви:salut:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
ти ибам тие болоња :jaj:

сеа треба да навивам за фиорентина да победи :nesum:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Шинтер избега :tapp:
- Реални шанси имаме за второ место до крај на оваа сезона.
Мислам дека Леонардо ја прави истата грешка како Анчелоти, упорен е со една формација и ја форсира ама не забележува дека нема резултат.:toe:
4-4-2 пред да дојде Пато. А кога ке се врати нека се вратат на 4-3-3.

Моментална табела 23 - коло :smir:

Forza Milan :vozbud:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.491
Поени од реакции
5.465
У лошо време ни падна формата, 3 кикса по ред... Интер не тепаа 2-0, со Ливорно 1-1 сеа пак 1-1, следна ни е против Удинезе тие ќе играат поофанзивно што значи или ќе тепамо или ќе не тепаат... и после следи Манчестер кој моментално гази во Англија.

Што побрзо се врати Пато тоа подобро инаку вака не иде (глеам го најавуваат против Удинезе), а и Бориело не функционира без Пато многу, Пато доста играчи повлечуваше на себе и Бориело остануваше послободен...
У ситуацијава која се наоѓамо сеа само Пипо ни е спасот!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom