Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Бекам на место на Гатузо а како десно крило Мансини=победа. Али ај може ќе добие шанса Мансини од клупа.

Ама овие не се официјални, до 15 часот може се да се смени! :):milan:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Пак нема да победиме пак само еден напаач еден офанзивец (Роналдињо) другото све средина !

Ја изгуби лео храброста што ја покажуваше Бекам не е крило и незнае да изигра како Пато така да џабе му е ако го игра на таа позиција а овие како што се бранат со 11 играч во шеснаесетник и од првата шанса ќе примиме гол
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Не оди вака со Бекам крило и еден напаѓач, треба Мансини да го стави крило, а Бекам на местото од Гатузо, кој сезонава игра очајно лошо... Исто така подобро да игра Бонера отколку Фавали, беше Бонера добар, па дури и за репрезентација играше пред повредите...


Иначе сонував дека сме дале гол во триесет и некоја минут, и тоа Хунтелар :icon_lol: И накрај сме победиле 1-3 :pos:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Мансини Стартер ќе игра :wink:
Да да :)


BOLOGNA
: Colombo; Raggi, Portanova, Moras, Lanna; Buscè, Mudingayi, Guana, Modesto ; Gimenez; Di Vaio.

MILAN: Dida; Abate, Bonera, Thiago Silva, Antonini; Pirlo, Ambrosini, Seedorf; Mancini, Ronaldinho, Borriello.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.732
Поени од реакции
1.065
Да да :)


BOLOGNA
: Colombo; Raggi, Portanova, Moras, Lanna; Buscè, Mudingayi, Guana, Modesto ; Gimenez; Di Vaio.

MILAN: Dida; Abate, Bonera, Thiago Silva, Antonini; Pirlo, Ambrosini, Seedorf; Mancini, Ronaldinho, Borriello.
Ме претрка баш сеа ова го читав на миланњуз
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Добар состав извади Лео јас сум задоволен како прво Бонера фала богу што му текна да го стави место Фавали во ситуација кога Неста е отсутен,и Мансини добива шанса од 1 минута па да го видиме денеска како ќе изигра како крило по десната страна...офанзивен состав мада можел и Бекам да го стави поназад кај што ќе игра Сидорф али тоа е тоа ќе видиме денеска како ќе функцонираме....
FORZA MILAN ! ! !
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Можело и Хунти да го пушти ама ајде второ ке велезе.. како и да е со среќа очекувам голќе од Мансини:pipi:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Добар е составот ама ко ќе се врати Пато треба да игра напаѓач а не десно крило, треба да играме со 2 напаѓачи.
Болоња ќе ја наполниме со голови :wink:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Прв пат гледам ваква комбинација на дресовите и шорцевите
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom