Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
Еве едно солидно спастрено десетминутно клипче за натпреварот против Манчестер:


03:01 - Кака става глава таму каде што Тери не става нога:)

Ах тој трк со лопта, тоа гордо орање на теренот со стил. . .и со топка во нозе и пак е стрела!
Која ли мајка го роди ова чедо!?
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Forza Milan [ 3 - 0 ] Man. Utd.​


Нека ме е со среќа во Реал.
Доволно направи за Милан :nesum:

Одиме понатаму :salut:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Абе шо се грижите и така има 27 години, стар е...:toe:

Џеко? Појма си нема он. 1 сезона добро. Да беше класа фудбалер ке знаевме порано за него а не зимава стана до некаде познат. Пред тоа Ибишевиќ сеа па Џеко. Според мене по продажбава на Кака има две насоки - реконструкција на тимот со нови и млади играчи или пак тотална пропаст на клубот (факт е ако се продаде најдобриот играч во клубот во најдобрите години е знак дека нешто финансиски не штима во клубот) Берлускони и Галијани неколку пати кажаа дека се во финансиска криза и гледаат само да го спасат клубот. Ако не се спасат со продажбата на Кака, очекувајте следни продажби на Пато, Пирло, Гатузо...Искрено ако го сакаат Милан, ќелавите ако немаат пари - нека не продаваат играчи туку подобро е да се продаде Милан на некој друг кој е способен финансиски да го одржува Милан како клуб кој ке биде на врвот во Европа. Сеа за сеа мене ми изгледа на лошо и следна сезона за жал очекувам само послаби резултати...

хахахахаххахахах ЦАРРРРРРРР секоја чест .... сега стар е или во најдобрите години е ??? нз како да го сватам ова :)))))))))))))))):pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
хахахахаххахахах ЦАРРРРРРРР секоја чест .... сега стар е или во најдобрите години е ??? нз како да го сватам ова :)))))))))))))))):pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::tapp::tapp::tapp::tapp:
Како сарказам.
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.392
Поени од реакции
21.949
Milan izgleda e mnogu interesiran za Dzeko. Ako go donesat navistina mozam samo da vi cestitam posto Dzeko e mnogu dobar igrac, a ne samo sega tuku i lani dobro igrase i plus ima samo 23 godini. Samo neznam dali Wolfsburg ke go prodajt posto i tie ke igraat vo Liga na Sampioni pa ke im treba Dzeko.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
хахаха луд си 200 % .... стар е ...па бил во најдобри години..хахахаха и самиот незнаеш што пишуваш...ок нема везе...ве разбирам јас сите вас...:vozbud::vozbud:
Сарказмот е цинично исмејување на некоја личност со тоа што се наведуваат особини спротивни од вистинските.

Сеа свати. Јас убаво знам што пишувам. Ти излегуваш смешен пред другите. И ова е тотално оф-топик.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.875
Поени од реакции
23.240
(иако Бобан сељакот на пола го смени мислењето за жал)
Бобан е легенда на клубот покажи малу почит, преку К ми е више од вакви квази навивачи

Бобан е у право 100 %
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Milan izgleda e mnogu interesiran za Dzeko. Ako go donesat navistina mozam samo da vi cestitam posto Dzeko e mnogu dobar igrac, a ne samo sega tuku i lani dobro igrase i plus ima samo 23 godini. Samo neznam dali Wolfsburg ke go prodajt posto i tie ke igraat vo Liga na Sampioni pa ke im treba Dzeko.
Ама сепак тешко се одбиваат 20-30 милиони, а и тешко е Џеко да го одбие Милан...така да :)
А и Џеко си кажа дека од секогаш бил фан на Милан. :vozbud:
Dzeko, rossonero fan always

Исто така, претседателот на Парма, сакал да го задржат Палоски уште една година. Мислам дека ова е одлична идеја, пред се поради тоа што Парма ќе игра во Серија А и Палоски фиксно ќе биде првотимец! :helou:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
хахаха луд си 200 % .... стар е ...па бил во најдобри години..хахахаха и самиот незнаеш што пишуваш...ок нема везе...ве разбирам јас сите вас...:vozbud::vozbud:

Добро бе другар..Ете ви го Кака,создравје да си се служите и се надевам дека ќе ве однесе понапред од осмина-финале.
Дали е стар,млад,во форма,не е во форма,дава голови,не дава голови...сеа тоа е ваша работа,сеа Кака е ваш играч.
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
(иако Бобан сељакот на пола го смени мислењето за жал)
Колку и да го сакаме Кака мораме да признаеме дека овојпат и тој ја зафркна работата. Не можеме да ги обвинуваме само ќелавите, Бобан или не знам кој друг. Па и на крај од интервјуто Кака рекол дека го инспирира помислата да освојува титули со Реал. :nerv:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
a be sto go zborite dzeko ovoj onoj koj od tie site zaedno da gi spoime nemozeme da napravime ni pola kaka neka si idat tamu i toj keljaviot i berluskoni u picku mater neka odat i vo pravo e boban milan ne bil nikogas klub sto gi prodaval najdobrite igraci a sega dobra para i odma gi prodava sega da saka nekoj i patkata ke ni ja zeme
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom