Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Не сте свесни колку изгуби Берлускони со продажбата на Кака. Тек сеа ќе му текне што направи, али касно е.
Нема да му текне него никогаш прост е..

Сега ќе немаме предводник во нападот слично како организатор го загубивме Кака предходно и Гуркуф го оставија само за пари..ако имаат криза нека го продадат клубот не играчите!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Кризааааааа, момци шала на страна немојте да мислите дека сум саркастичен и ироничен ама тимот се распаѓа и буквално очекувам да треснеме на земја и да не станеме во догледно време.

Ги загубивме Малдини, Кака, Бекам, Гуркуф, Леонардо уште греота лиценца нема земено, газдите ни се алчат за пари, сите ни се потсмеваат, го продаваме најдобриот играч на светов, го исвиркуваат капитенот и најголемата легенда на Милан, јас искрено не гледам спас од ситуацијава...

Стигнавме да се задоволуваме со играчи од типот на Џеко, Албин од Гетафе и читам некои леви бекови на Депортиво Ла Коруња.

Следната сезона Интер ке биде појјак од секогаш, Јувентус исто така, ене го Лацио просечнион тим од Италија фрла 21 милион за Зарате, а ние ке играме ЛШ односно ке ни треба длабочина во тимот т.е 23 светски играча од кои што во моментов дали 10 имаме на такво ниво.

Немојте да се надевате дека Берлу ке ги потроши парите на играчи, максимум ке купи 1-2 по 15 милиони повеќе ни евро нема да даде, самиот изјави дека треба да ги пополнат трошоците така да тие пари ке идат директно во каса нема да се распределат на играчи.

Незнам стварно како стигнавме до ова дереџе ама неможе да кажеме дека не се гледаше...од 2007 до сеа единствено Пато го зедовме како топ играчи, додека другите купуваа како ненормални ама тоа е сепак знаеме Милан се понаша како една голема фамилија и си ги сака сите играчи до пензија.

А за кризата тек сеа Берлу ке сфати колку изгуби со Кака, продажба на дресови, сувенири, сезонски билети, турнеи на Блиски исток, Албанија и слично, ТВ права аууууу.......кој дрес ке се продава сеа у Милан бе освен на Пато, на Сидорф или на Пирло ? хаха леле колку глуп потег ејјј.

За неколку години кажав и претходно ке кажам и пак во учебниците по економија класичен пример за губиток ке биде продажбата на Кака.

И ве молам немојте да живеете во илузија дека Милан може без Кака, он беше алфа и омега, единствениот играч од светски калибар во Милан, човек кој што можеше и ги решаваше утакмиците буквално сам со еден потег, колку и да пробуваме да бидеме горди и да одиме напред факт е дека сме во гомна до гуша.

Роналдињо предводник (хахахаха) извинете неможам да ја искористам таа реченица, а да не умрам од смеење ако тој ни биде лидер очекувам елиминација во фаза на групи и 6то место во Сериа а.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Кризааааааа, момци шала на страна немојте да мислите дека сум саркастичен и ироничен ама тимот се распаѓа и буквално очекувам да треснеме на земја и да не станеме во догледно време.

Ги загубивме Малдини, Кака, Бекам, Гуркуф, Леонардо уште греота лиценца нема земено, газдите ни се алчат за пари, сите ни се потсмеваат, го продаваме најдобриот играч на светов, го исвиркуваат капитенот и најголемата легенда на Милан, јас искрено не гледам спас од ситуацијава...

Стигнавме да се задоволуваме со играчи од типот на Џеко, Албин од Гетафе и читам некои леви бекови на Депортиво Ла Коруња.

Следната сезона Интер ке биде појјак од секогаш, Јувентус исто така, ене го Лацио просечнион тим од Италија фрла 21 милион за Зарате, а ние ке играме ЛШ односно ке ни треба длабочина во тимот т.е 23 светски играча од кои што во моментов дали 10 имаме на такво ниво.

Немојте да се надевате дека Берлу ке ги потроши парите на играчи, максимум ке купи 1-2 по 15 милиони повеќе ни евро нема да даде, самиот изјави дека треба да ги пополнат трошоците така да тие пари ке идат директно во каса нема да се распределат на играчи.

Незнам стварно како стигнавме до ова дереџе ама неможе да кажеме дека не се гледаше...од 2007 до сеа единствено Пато го зедовме како топ играчи, додека другите купуваа како ненормални ама тоа е сепак знаеме Милан се понаша како една голема фамилија и си ги сака сите играчи до пензија.

А за кризата тек сеа Берлу ке сфати колку изгуби со Кака, продажба на дресови, сувенири, сезонски билети, турнеи на Блиски исток, Албанија и слично, ТВ права аууууу.......кој дрес ке се продава сеа у Милан бе освен на Пато, на Сидорф или на Пирло ? хаха леле колку глуп потег ејјј.

За неколку години кажав и претходно ке кажам и пак во учебниците по економија класичен пример за губиток ке биде продажбата на Кака.

И ве молам немојте да живеете во илузија дека Милан може без Кака, он беше алфа и омега, единствениот играч од светски калибар во Милан, човек кој што можеше и ги решаваше утакмиците буквално сам со еден потег, колку и да пробуваме да бидеме горди и да одиме напред факт е дека сме во гомна до гуша.

Роналдињо предводник (хахахаха) извинете неможам да ја искористам таа реченица, а да не умрам од смеење ако тој ни биде лидер очекувам елиминација во фаза на групи и 6то место во Сериа а.
Брат да можам би ти дал на секој пост по едно зелено стварно удираш директно во проблемот многу добро ги согледуваш ситуацииве........

единствена црна дамка што рече дека би навивал за интер

Он топик: некој имаше пост дека Џеко кажал да, ќе има во брзо време нешто официјално?
Не би требало да се палиме на Џеко сепак изигра само една полусезона на светско ниво тоа не е доволно! Но јебеш га очаен сум по балканец во Милан!

Иначе и јас чисто суумјам дека сега со овие пари од кака ќе се прават чуда незнам кој ќе дојде и такви работи, но нетреба да размислуваме за продажба на клубот ! Тоа би било еднакво на пропаст во италија е друга песна заебете вие Англија и Њукасл го купија странци па знаеме што се случи.... Мислам дека и покрај сите вакви постови со разочарувања догодина ќе имаме добра сезона во Италија пошто сеуште верувам на добрите односи на луѓево од калчополи и ќе ни замачкаат очи со некој успех ама само ќе ни замачкаат.
Во Милан има играчи што незаслужуваат да го носат дресот но убаво рече Чапо тоа што клубот се развива како семејство е многу лош потег и ќе тонеме баш заради тоа !

Не пишав ништо после официјализацијата на трансверов конкретно па би сакал сега да пишам
Многу кукавички постапи Кака барем да ги немаше тие ветувањата после нереализираниот трансвер во Сити дека засекогаш ќе остане во Милан дека го сака клубот дека ја сака лентата...... Или пак нејќеше да игра во Сити а сака да игра во Реал според мене тука многу кукавички изгра па чак и од бразил се јавува насмеан дечкото со дрес од реал нека му служи на час за мене тој не е легенда на Милан .Се надевам и дека главна улога во тренсверов имаше и неговото колено и RESPECT за Бобан дечкото супер кажа тој е легенда е тој !

BELIVE IN LEO!

 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
Значи стварно цела управа лакома за пари...Ако го продареш Кака зошто го продаде Гуркуф пичка ти матер ќелава??? Сеа главни звезди ќе ни бидат Фавали,Амбросини и Инзаги...И голем к** ако дојде Џеко...Кој ќе биде организатор на играта? Роналдињо? Мое мислење е дека треба да го продадат клубот на Арапите,гледаме и самите шо прават Арапите у Манчестер Сити.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Галијани потврдува дека има договор со Џеко, но останува уште договорот со Волсбург кој вели дека ќе биде многу тешко да се постигне оти имаат пари и им треба добар состав за во лигата на шампионите

Леонардо најавува дека ќе дојде некој од Mexes, Alex Silva, Diego Lugano, Luisao...

Пато почнува да прави проблеми, вели дека не сака да биде новиот Кака во Милан (во смисол да го замени) и дека сеуште не е сигурен за неговата иднина. На крајот на оваа статија авторот нагласил дека тој што не го сака Милан, не заслужува да игра за тој тим... така да изгледа сериозно станува ова со Пато
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Малдини, Кака, Пато, Анџелоти...премногу за еден трансфер период.
Никогаш не верував дека е можно Кака и Малдини да заминат заедно.

Искрено единствена надеж и утеха ми беше Пато. Кога замина Шева знаев Кака ке го замени во се, но по изјавиве Пато стварно испања идиот кој не го сака тимот што му ја донесе славата:/

Ке почне нова ера на Милан. Се надевам барем оние кои се останата нема да ги мачат повреди зошто и така немаме многу избор на играчи.


А за протестите од една страна се во право. Не се со цел да се врати Кака...зошто нормално неможат, туку со цел да му докажат на раковотството дека легендите не се продаваат, не се продаваат играчи во нивната најдобра форма.
Ни треба искусен голман, ни требаат млади играчи..доста е со купување "истрошени" фудбалери.

Ке има протести многу и со сезонските билети. Нормално ке им се намали и нивниот број и баш ме интересира за колку ке им се намали продажбата на дресови зошто Кака најмногу им носеше пари од таму.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Го присилија да си оди. Не лажат дека за се се виновни даночните олеснувања во Шпанија, а не им е тешко да му плаќаат на Дида четири милиони евра по година за да се ди на клупа. Трошат милиони на бесмислени трансфери на Шевченко и Роналдињо, или на тотални промашувања како Рикардо Оливеира и Емерсон.
Потполно се во право за ова, се е вистина...
И не само Дида, има многу во Милан што не треба да го носат дресот на Милан.
Последниве години освен Пато а по малце и Фламини другото се е пропаст.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Aj бе секое чудо за 3 дена... И без Кака се може, доколку му се најде соодветна замена. Како направивте вие, како без Кака Милан да не постоел. Се знаеше дека ке замине уште кога притискаа летоска, па арапите во преодниот рок, а Берлу ја чекаше само цифрата и триеше раце.

Искрено оптимист сум за иднината на Милан, само би рекол кога веќе се прави чистка, да се направи до крај. Се што е безвеза и џабе го држиме да се продај, и да се почни наново со млад и надежен тим.

Интер и Јувентус не се којзнае колку понапред, и кај нив ке им дојде ремонт на тимот за брзо. Ибрахимович и Дел Пиеро нема да играат уште 100 години, со таа разлика што го немаат кељавион за шеф па да ги заменува со старци...

Туку видов нешто за Пато... чекајте уште е детиште тој, му треба барем уште 2 сезони искуство во серија А за да може да го понесе главниот товар на играта - под услов да не го продадат до тогаш. А ако остане во Милан до тогаш, со Роналдињо и уште еден играч (под претпоставка дека ке купат) може да се закрпи колку-толку.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Искрено оптимист сум за иднината на Милан, само би рекол кога веќе се прави чистка, да се направи до крај. Се што е безвеза и џабе го држиме да се продај, и да се почни наново со млад и надежен тим.
Се сложувам, штом почна да се прае чистка нека се направи до крај.
Очекувам и Дида, Калач, Фавали, Одо, Сендерос, Сидорф и Шевченко да си заминат од Милан, барем четворица од овие да идат иако се сите непотребни...


пс. Идната сезона некако ќе ми биде празно без Кака, Малдини и Анчелоти...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Галијани потврдува дека има договор со Џеко, но останува уште договорот со Волсбург кој вели дека ќе биде многу тешко да се постигне оти имаат пари и им треба добар состав за во лигата на шампионите

Леонардо најавува дека ќе дојде некој од Mexes, Alex Silva, Diego Lugano, Luisao...
Тешко да го земиме Џеко. Ама мислам дека со понудени 30 милиони ќе ни го дадат. А и се плашам да не дадеме залудно 30 милиони, сепак Германија и Италија не се исти лиги.:jaj:



Шо знам, овие дефанзивци некако не ми се по мерак. Мексес мислам дека е најдобра опција.
И да, паметно би било да го задржиме Сенди.


А и овој голман можевме да го лапнеме без пари, а одличен е.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Малдини, Кака, Пато, Анџелоти...премногу за еден трансфер период.
Никогаш не верував дека е можно Кака и Малдини да заминат заедно.

Искрено единствена надеж и утеха ми беше Пато. Кога замина Шева знаев Кака ке го замени во се, но по изјавиве Пато стварно испања идиот кој не го сака тимот што му ја донесе славата:/
Прво околу Кака. Многу ми е жал. И ради тоа што го напушти Милан (ослабува дефинитивно целата лига, а не само Милан), а повеќе ради тоа што си купи билет во еден правец кон пропаст.

Е сега за Пато. Пато беше славен и пред да дојде во Милан. Ако се сеќавам добро (а се сеќавам), Челзи и Милан беа во трка за него. Е сега што Милан му даде шанса да се напраи ѕвер е веќе друга работа. Тогаш Анчелоти влијаеше на тоа да го избере Милан, а сега ќе проба да го донесе кај нас (во Челзи). Тоа е многу педерски. Не дека не го сакам во Челзи, ама стварно е многу лошо. Исто ко Мурињо да ни ги собереше Есиен, Лампард и Тери. Не дека не проба, ама овие не загризаа (особено Есиен).

Ајде бидете ми поздравени и се надевам дека Галијани и Леонардо доволно паметно ќе ги искористат парите, па ако не оваа година, веќе наредната ќе бидете оној стариот Милан.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Да, да, славен беше Пато....другарите од маалото ми се смееа кога му кажав "у Милан ќе иде Пато":music5::music5:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Да, да, славен беше Пато....другарите од маалото ми се смееа кога му кажав "у Милан ќе иде Пато":music5::music5:
Епа другарите од маало ти немаат поим, што да ти кажам друго. Ако не беше добар и „славен“ немаше да дадете 20 милиони за него (мислам дека толку беа, не ме фаќај за збор). Сега и офтопик малку. На Марадона му се смееа кога го донесе Агуеро во Атлетико (тогаш беше скаут), па сега види го малиот...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Епа другарите од маало ти немаат поим, што да ти кажам друго. Ако не беше добар и „славен“ немаше да дадете 20 милиони за него (мислам дека толку беа, не ме фаќај за збор). Сега и офтопик малку. На Марадона му се смееа кога го донесе Агуеро во Атлетико (тогаш беше скаут), па сега види го малиот...
Ц ц ц ц...очигледно е дека ти се измешани перцепциите за "славен" играч. :uvo::uvo: 17 годишен копиљ, славен играч....шо изиграл 20 утакмици се на се, на професионален план....а јас сум Тони Монтана:coffee:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom