Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

Долго време ке ги памтам овие 2 гола...:)
Долго ке ги паметат сите фанови на Милан. Дефинитивно најубавите негови гола и најдобро изигран негов натпревар!

Иначе според она на официјалната страна неговиот прв гол во сериа А бил против Интер:icon_lol:

За овие 6 сезони :
голови
- дал 70 гола во Сериа А
- 23 во Лига на Шмапиони
- 1 Во супер куп на Европа
- 1 во некој друг куп:)
= 95 гола

тутули
- 1 во Лига на Шампиони
- 1 во Сериа А
- 1 Фифа купот
- 2 Супер купа на Европа
-1 Супер Куп на Италија

награди
- 17th December 2007: KAKA' FIFA World Player 2007
- 16th December 2007: KAKA' MVP of the Club World Cup Final
- 13th December 2007: KAKA' Best Player of the year, magazine WORLD SOCCER
- 2nd December 2007: PARIS, KAKA' is the Golden Ball Winner 2007
- 19th November 2007: 'OSCAR del Calcio
- 5th October 2007: KAKA' Best Player of the season according to Fifpro,
- 30th August 2007: Award Uefa: KAKA' Best Player of the Champions League 2006-2007
- 24th August 2007: KAKA' Best player in Europe thanks to a survey by Sky amongst its subscribers
- 6th June 2007: KAKA' Best player in the world FIFA,
- 1st June 2007: KAKA' Best player in the world, German magazine
- 26th May 2007: KAKA' Best player of the season, UEFA
- 23rd May 2007: KAKA' Top goalscorer with 10 goals in the Champions League 2006-2007
- 15th May 2007: KAKA' San Siro Gentleman 2007 Award
- и уште неколку од Бразил и признанија од магазини:)


вкупно изиграни 270 натпревари во овој дрес

Фала за се Какито:)
Иако ме разочара што кукавички си замина без поздрав со росоњерите сепак остануваш мој миленик, мој омилен фудбалер. Ке бидам среќна на секој твој гол, ке се радувам на секој твој успех. Иако твоите голови во Милан ги прославував како титула да сме добиле, но тоа е фудбалот...


И не го фрлам дресот од тебе, ке го чувам гордо затоа што еден неверојатен дриблер и техничар, вистински лидер на еден тим имавме 6 сезони.


Вторник 19 август 2003 е денот кога Кака потпиша за Милан, а после 6 успешни сезони на 9 јуни 2009 потпиша за Реал Мадрид.

За крај
Siam venuti fin qua, siam venuti fin qua. PER VEDERE SEGNARE KAKAAAAA!:cry:

И поради мојата омраза кон Реал а љубовта кон Кака направив група
http://forum.kajgana.com/group.php?groupid=299
Добродојдени се сите кои останаа фанови на Милан
(иако Бобан сељакот на пола го смени мислењето за жал)
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Иако не навивам ниту за Милан ниту за Реал но мислам дека КАКА дефинитивно си ја уништи кариерата,и навистина ми е жал за сите фанови на милан позззззз
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ако си замине на кукавички начин без да се поздрави со играчите и штабот на Милан тешко дека фановите на Милан ќе го сметаат за нивни херој повеќе ќе го мразат.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.500
Поени од реакции
5.482
За овие 6 сезони :
голови
- дал 70 гола во Сериа А
- 23 во Лига на Шмапиони
- 1 Во супер куп на Европа
- 1 во некој друг куп:)
= 95 гола
Не стигна до неговите посакувани 100 гола, штета :(
И никогаш нема да го повтори успехот кој го имаше во Милан...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.909
Поени од реакции
8.772
ептен ми е жал за Кака што си отиде од Милан и од калчото, гледано целокупоно сите загубивме голема ѕвезда во Италија:toe::smir:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.500
Поени од реакции
5.482


Видите кј табелата со црвено, зезат? :vozbud:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Sto planiraat be ako go prodadat Pato, koj ke im bide vo publika? Nikoj ebate. Prazni tribini.

Razocarana sum mnogu od Milan, a ako zamine i Pato, Berluskoni sam ke si stavi klin vo zdrava noga.

Zasto Kaka ne zamina od Milan kako sto treba, da se pozdravi so navivacite? Kolku samo e plukan radi kukavicjoto zaminuvanje.
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
G.Gattuzo(C, Manchester United????):nesvest:

sto tabela e ova:pos2:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Абе шо се грижите и така има 27 години, стар е...:toe:

Џеко? Појма си нема он. 1 сезона добро. Да беше класа фудбалер ке знаевме порано за него а не зимава стана до некаде познат. Пред тоа Ибишевиќ сеа па Џеко. Според мене по продажбава на Кака има две насоки - реконструкција на тимот со нови и млади играчи или пак тотална пропаст на клубот (факт е ако се продаде најдобриот играч во клубот во најдобрите години е знак дека нешто финансиски не штима во клубот) Берлускони и Галијани неколку пати кажаа дека се во финансиска криза и гледаат само да го спасат клубот. Ако не се спасат со продажбата на Кака, очекувајте следни продажби на Пато, Пирло, Гатузо...Искрено ако го сакаат Милан, ќелавите ако немаат пари - нека не продаваат играчи туку подобро е да се продаде Милан на некој друг кој е способен финансиски да го одржува Милан како клуб кој ке биде на врвот во Европа. Сеа за сеа мене ми изгледа на лошо и следна сезона за жал очекувам само послаби резултати...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ц ц ц ц ц...зарем верувате дека Пато ќе си оде? :kesa:

Ма дај не тресете глупости, ми се сере у пм:uvo::uvo:

А и Бобан, ама му го плеснал на Кака:vozbud: Па докај негде и у право си е човекот :)

Абе и Кака дојде у Милан на тие години, 22/3... А и треба да се знае дека Ибишевич е повреден повеќе од пола сезона ;)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Си се смешка, си ги зема парите, к*р го боли...гајле нема :) а вие се нервирате :)))
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Парите го вртат светот, Берлу го врти Милан :)
Никогаш не сум ни помисли дека Кака ќе си замине од Милан за да иде во друг клуб ама ете се случи. Загубивмо добар играч кој полека стануваше легенда на клубот, му фалеа уште неколку гола да стигне до бројот 100 ама ништо...

Фала за се што стори за Милан, многу го ценев како играч а и како човек, и уште ќе го ценам, ама неможем да му ја посакам славата од Милан, нека го најде она што го најде Шева коа си замина од Милан :toe:

ADDIO RICKY, GRAZIE DI TUTTO
адио кака... никогаш нема да бидеш заборавен... се најдобро по дома дури си во мадрид, но се најлошо на теренот и ниту една титула да не земеш со реал....

FORZZA MILAN!!!

росоњери одиме понатаму по нови успеси.... сетете се со шева што беше... да даде господ истото да го снајде и кака... знам дека ова е најлошиот можен начин да му се заблагодарам за се што има направено за милан... но сето ова ми доаѓа од срцево росоњерско и не можам против тоа.. а во главата друго ми се врти... и знам дека не сум во право што му посакувам „несреќа“ на некого но сето тоа погоре што го пишав ми излета од душава и не можев да го задржам....

BTW второво видео од цитатов ме наежи и ме растажи... ова е видеото кое најмногу ме растажило досега... солзи пуштив луѓе!!!!!


Forza Milan !
Milan campione !
forza Milan il Milan olè..
Forza Milan !
vinci per noi !
forza Milan la Sud è con te !
ale..ale...ale..ale...
forza Milan...ale..ale...
 
P

PewDiePie

Гостин
Браво за Кака стварно покажа и докажа дека го сака Милан,дека сакал да стане капитен некој ден и да ја заврши кариерата во Милан,нека се фатат со Шева под рака и нека бркаат гулаби.Ако им требаа пари што не ги шитнаа сидорф што троши по 100 топки на утакмица или пирло што изгледа помлитаво од медуза кога ке добие топка?Малдини заврши кариера кака отиде шева и сендерос исто им истече договор неста цела сезона повреден прашање е во каква форма ке игра следнава сезона,инзаги ке умре кај и да е бар да не го гледам како среќно ги дава головине,роналдињо се пијанчи незнам ако не испокупуваме нешто квалитетно како лавеци или хамшик и ОДБРАНА и голман ко што треба незнам што ке се прави следнава сезона.
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
еве го официјалното....





KAKA': OFFICIAL ANNOUNCEMENT OF A.C.MILAN

6/9/2009

MILAN – From next season Kaka will play at Real Madrid. A.C. Milan thanks the men Kaka and the champion Kaka for his decisive contribution in the many wins obtained in the six years of his Rossoneri stay. The technical loss, despite being serious, can be overcome. But it will be very difficult to fill the emptiness that the man Kaka, an example of seriousness, effort and professionalism. A.C. Milan, interpreting the votes of the directors, the players and the supporters of the Rossoneri, wishes him the most cordial and affectionate good luck for the continuation of his sports career.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.500
Поени од реакции
5.482
G.Gattuzo(C, Manchester United????):nesvest:

sto tabela e ova:pos2:
Зелено оние што дошле во Милан, црвено оние што заминале...
Жолтото е играчи за кој се заинтересирани Милан, синото играчи од Милан кој ќе идат (шпекулации)... Демек не си видел дека Манчестер биле заинтересирани за Гатузо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom