Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
Се надевам дека кака ке дојде во милано да се поздрави со играчите и публиката.Јас секогашке го поштевам и како играч и како човек он да сакаше за пари ке одеше у сити клубот два пати прифаќаше понуди за него и му кажуваа дека се у криза па да си оди.
Денес во 12 часот џеко одржал прес конференција а сеа ке видам со кажал каде ќе оди.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Ај немав пишано ништо сега ќе пишам порака до сите од другите фан клубови!

НЕ НЕ СОЖАЛУВАЈТЕ!
 
Z

ziko bt

Гостин
АБЕ НЕКА КРШАТ ГЛА И БЕРЛУСКОНИ И КАКА ИСТО ЛАЈНО СЕ НА КАКА МУ ПОСАКУВАМ ДА СЕ ПОВРЕДИ И НИКОГАШ ДА НЕ ЗАИГРА ФУДБАЛ А БЕРЛУСКОНИ МОЖИ КОМОТНО ДА ГО ПРОДАЈ КЛУБОТ НА АРАПИТЕ МОЖИ НЕКОЈ КЕ МИ ЗАМЕРИ ЗА ПОСТОТ ПРОТИВ КАКА КОЈ ЗА МЕНЕ Е ПРЕДАВНИК АМА СИ ГО КАЖАВ МОЕТО МИСЛЕЊЕ БАРЕМ НЕ МОРАШЕ ТОЛКУ ДА СЕ ДУЕ ЗИМАТА КО ВЕЛЕШЕ СО МИЛАН ДО КРАЈ ПОАРНО ВО СИТИ ДА ЗАМИНЕШЕ И УШЕ НЕШТО РАЗБРАВ ИЗГЛЕДА И ПАТО КЕ БЕГА ВО ЧЕЛЗИ КЕ СЕ ЗНАЈ ЗА НЕГО ДО КРАЈОТ НА ЈУНИ
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.503
Поени од реакции
47.653
тотално безпредметен муабет е барање кривец во ова.Прифате дека и Кака сакаше да си оди и Милан сакаше да го продаде.
Интервју има со Бобан-човек што во секое интервју гаѓа директно во поентата не секој настан и ради тоа го поштувам многу и јасно кажува за фелертот на Милан. Милан е единствен клуб од големите што продава први звезди, тоа никој не го прави и не им личи на големината.
Како и да е крај, готово со ова. Нека му е со среќа.
Тигар е многу прав за ова со Пато, штом уште сеа навестува заминување може да очекуваме и од него нешто вакво во скора идинина за две три лета. Кака беше далеку по посветен на Милан од него, кај Пато е чиста амбиција во прашање, се гледа од километар дека око нема да му трепне за ваква работа.
Барање директна замена за Кака исто се слагам дека би било лош потег, сменета концепција и стил на игра е тоа што ни треба, кој и да донесеш и да го наречеш “нов Кака’’ не верувам дека ќе може да се носи со тоа и ќе крцне.
Џеко мислам дека е импулсивен потег и не знам колку осмислен. Ама дека е малтене готова таа работа отом потом ќе видиме.
Мои предлози после ова се еден од Јоветич и Хамшик.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
се очекува Џеко да потпише 5 годишен договор со Милан и со годишна плата од 2 милиони со можност на накачување во наредните години, цената би требало да биде околу 30 милони, иако мислам дека ќе се намали

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=8058
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Сеамота е да се палиме на Џеко!
 
Z

ziko bt

Гостин
шо напрај џеко до пред некој ден за 12 милиони ке го купваја па сеа за 30 абе ој лечетесе мочковци едни под итно треба да се мени нешо во Милан кај дечките шо се на повисоки позици
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
И Јувентус се интересира за Кеирсон доколку го земеме Џеко не ни е потребен Кеирсон ни треба Хамшик :vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Добар трансфер ќе биде ако го земеме Џеко во фантастична форма е и токму ни треба асален напаѓач.

Следен натпревар Кака ќе го ставел ова на маица :tv:

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Добар трансфер ќе биде ако го земеме Џеко во фантастична форма е и токму ни треба асален напаѓач.

Следен натпревар Кака ќе го ставел ова на маица :tv:

Ќе биде жестоко ова со Како уште некое време. А стварно мислев дека ќе остане Во Милан и дека нема да си отиде. Ајде јебига ви отиде сега едно реновирање со тие пари и оваа година по Скудетото.

А Џеко ќе ви биде супер трансфер ако го земете. Човекот покажа дека е звер.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
голема штета за милан голем играч пуштивте
да си јадат галијани и берлускони ушите:kesa:

:salut::salut:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Не ме секира многу заминвањето на Кака, Милан ги има Роналдињо и Сидорф на та позиција. Сега ни треба еден висок снажен напаѓач, Џеко нека биди ич не е битно кој, со Пато напред ќе прат лом. Бориело да се опорави ќе биди одлично за следна сезона.

Кака сега нека си ја проба среќата, му скурче и него во Италија да игра го отепаја од фалој. Сега по 35 гола ќе дава да ме вервате, во Шпанија има тимој шо се тешка пациентарија во одбрана.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom