Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Гаскоњ се врати на теренот по три ипол години
Поранешната британска фудбалска ѕвезда Пол Гаскоњ се врати вчера на теренот за да игра на добротворен натпревар, неколку месеци по лечењето од алкохолизам и депресија. "Никогаш нема да можам да го оставам тоа зад себе. Пабови има на секое ќоше, како и дрога. Пиење има насекаде. Но јас веќе нема да пијам. Ќе бидам реконвалесцент до крајот на животот“ - изјавил Гаскоњ.
Тој пред неколку недели јавно проговорил за лечењето од алкохолизам, токсикоманија, булимија и депресија.
Иако има 42 години и се повлече од фудбалот во 2004. година, Гаскоњ играше во Дарлингтон на добротворен натпревар како дел од поддршката на локалната екипа, која е една од најстарите во Англија. Во текот на натпреварот тој постигна и еден гол.
"Немам играно три и пол години. Фудбалскиот клуб Дарлингтон е од североистокот на земјата и мене многу ми значи“ - вели Гаскоњ, кој по потекло е од тој дел на Англија.


Kone4no
Што сакаше да каже авторот со ова дело, и шо има врска Гаскоњ со Милан :toe:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
со милан може да не играт и дел пиеро и каморанези поради кафка со раниери но ке видиме до недела
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
не знам дали ни треба овој силва (хамбург) нас ни треба некој што е добар техничар како неста малдини иако тешко да се најде таков но блиску до нив е мексес и само него за во одбрана а за голман никој друг освен Ханданович мој најомилен голман па и еден од најдобрите опции ако не и најдобра за голманската позициа во милан
Техничари ....хм...можеби Киву?

Ханданович тешко да ни го дадат:(
со милан може да не играт и дел пиеро и каморанези поради кафка со раниери но ке видиме до недела
Не ми се верува дека нема да играат Дел Пиеро и Каморанези...поголеми авторитети се и од тренерот.
Но нема да играат:Недвед и Мелберг, а неизвесен е Киелини.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Aко после овој резил од страна на Адебајор, уште некој ми го спомне за потенцијален трансфер у Милан тогаш комотно може да се прогласи за најнеталентираниот фан у историјата на фудбалот.

Тотално дрво, топката неможе 20 секунди во нозе да ја држи, за дуел игра да не збориме појма нема што е тоа, игра со глава 0!!!
Се на се дупка!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Цапо, цел Арсенал беше дупка, кој му пушташе топки на Аде? А и оди да те видам добиј дуел против оние карпите-Рио и Видич.

Јас си останувам на ставот дека Аде е измислен за Милан.

Но нема да се жалам ако дојде и некој од:Џеко, Пацини, Кеирсон или Оро. :helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Знаеш кој е за во милан Феноменчо
Е овој дечко :


Замислете
-----------ПАТО БЕНЗЕМА-----------
----------------Кака----------------
Роаналдињо----------------- Гуркуф
------------Пирло Гатузо------------
Замброта --Силва-- Кјаер -- Фламини
--------------Манданда
--------------
* Боите на имињата од државите што потекнуваат(замислете 4 Бразилци 4 Французи 3 Итаљани 1 данец)
*Подвлечените Се трансвери што треба да се реализираат(можно е само измена Кјаер\Сантакроче )
* Го нема адебајор ТОА ЗНАЧИ НЕСМЕЕ ДА ДОЈДЕ РАЗБРА ФЕНОМЕНЧО ????? :)
* :drk: На ваков состав ама се ќе биде ЏАБЕ ако дебелиоте на клупа!

да уште нешто сега сите го кревате Фламини во височини а ви текнува кога дебелион нејќеше да го стави во прв состав? Па после се појави информација мислам дека Фиорентина сака да го купи и вие сите се попаливте ајде да го дадеме а јас и Феноменчо го браневме ! Дечкото е ѕвер мада мојше му одговара игра во средина одколку крило барем јас така мислам многу е борбен он и Гатузо да играат DMF и горенаведениве во одбрана па ако сака цел свет нека собере тим најдобро што можат пак нема да влезат во шеснаесетник :)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ех каков пех е ова ако ни се задеси сеа пред дербиво со овие:tapp:

Report: Milan ‘Keeper Dida In Doubt For Juventus Visit

The Brazilian net-minder is struggling with a back problem and could sit out the big clash at the San Siro.


Таман влезе во форма каква таква и сеа се појавија шпекулации дека нема да брани на дербито...ццц вајда нема да ни брани 3 голман
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Знаеш кој е за во милан Феноменчо
Е овој дечко :


Замислете
-----------ПАТО БЕНЗЕМА-----------
----------------Кака----------------
Роаналдињо----------------- Гуркуф
------------Пирло Гатузо------------
Замброта --Силва-- Кјаер -- Фламини
--------------Манданда
--------------
* Боите на имињата од државите што потекнуваат(замислете 4 Бразилци 4 Французи 3 Итаљани 1 данец)
ем убаво си ги изработил... ем убаво си напишал од каде се (со бројка) и повторно не воочи дека набројуваш 12 играчи :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
ем убаво си ги изработил... ем убаво си напишал од каде се (со бројка) и повторно не воочи дека набројуваш 12 играчи :)
Хахахаха се заборавив лоол :icon_roll:nesvest:
Абе со ваков состав заборавив да напишам дека можеме да играме и без голмаН :) :) :)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Абе според мене кога би земале напаѓач најдобра опција би ни бил Пацини.Човекот е одличен,има добар финиш и одговара на квалификациите за јак,страшен напаѓач.
Палоши треба да остане уште една сезона во Парма,нека собира искуство и нека ломи таму,затоа што очигледно игра одлично.И да се врати тогаш кога ќе се пензионира Пипо.Мислам дека тоа ќе биде правиот момент за него.Ќе стигне точно како негов наследник и тоа ќе биде дополнителна мотивација за Палоши.

За догодина ако Шева си оди,најдобро да се земе некој надежен,евтин,помлад напаѓач и да се причека до Јануари да видиме каква ќе биде ситуацијата со Бориело.Ако од него не бидува ништо,тогаш на зима да се атакува на Пацини, на пример,или некој напаѓач со такви карактеристики.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
abe so se suska neso Kaka u Real? tatko mu taka sakal
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Димко, за Бензема ќе ни требаат 40+ милиони, а и дечкото си кажа дека сака да игра во Реал Мадрид. Башка и оваа полусезона е изгубен случај, серко невиден, мисле дека е ѕвезда и ќе се глупира...
За Кјаер и Манданда се согласувам со тебе.

Абе според мене кога би земале напаѓач најдобра опција би ни бил Пацини.Човекот е одличен,има добар финиш и одговара на квалификациите за јак,страшен напаѓач.
Палоши треба да остане уште една сезона во Парма,нека собира искуство и нека ломи таму,затоа што очигледно игра одлично.И да се врати тогаш кога ќе се пензионира Пипо.Мислам дека тоа ќе биде правиот момент за него.Ќе стигне точно како негов наследник и тоа ќе биде дополнителна мотивација за Палоши.
Потполно се согласувам со тебе за Пацини.

Палоски би сакал да го видам заедно со Пипо, мислам дека може многу да научи од него. А и одлично би било Пипо да го стаиме како тренер на напаѓачите:vozbud:
abe so se suska neso Kaka u Real? tatko mu taka sakal
Баба му сакала да остане во Милан. Така да, не се секирајте, останува во Милан.:sport1:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Знаеш кој е за во милан Феноменчо
Е овој дечко :


Замислете
-----------ПАТО БЕНЗЕМА-----------
----------------Кака----------------
Роаналдињо----------------- Гуркуф
------------Пирло Гатузо------------
Замброта --Силва-- Кјаер -- Фламини
--------------Манданда
--------------
* Боите на имињата од државите што потекнуваат(замислете 4 Бразилци 4 Французи 3 Итаљани 1 данец)
*Подвлечените Се трансвери што треба да се реализираат(можно е само измена Кјаер\Сантакроче )
* Го нема адебајор ТОА ЗНАЧИ НЕСМЕЕ ДА ДОЈДЕ РАЗБРА ФЕНОМЕНЧО ????? :)
* :drk: На ваков состав ама се ќе биде ЏАБЕ ако дебелиоте на клупа!


Aлооо Бензема е 50-60 мил евра, кај ќе дадат нашите толку, иако лично јас мислам дека е ПРЕЦЕНЕТ бензема, добар е но јас не сум го видел да изигра топ утакмица за Франција, или пак некој од важните утакмици за Лион, не би сакал да го земеме пошто е ризик, може дечкото да не успее у појака лига

А од друга страна Адебајор е докажан играч, плус е многу подобар во играта со глава од Бензема, и отварање простор за Пато

аи дебелион ќе седи и догодина на клупа :helou:



abe so se suska neso Kaka u Real? tatko mu taka sakal

не сака, тоа сакаат АС и Марка весниците на Флорентино Перез, татко му уште наредниот ден изјави дека такво неште не рекол никогаш, аи на крај краева татко му и да сакал шо има врска, сакаше и у Ман Сити па Какито не замина
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Абе све се шушка за во Реал.Ако гледавте вчера ЛШ коментаторот рече дека Роналдо па потоа Чави Алонсо па Фабрегас ќе оделе во Реал Мадрид.Све се тоа лаги бе а за КАКА да не збориме повеќе не им ги кинете живците на оние кои имаат слаби нерви НЕ СИ ОДИ ОД МИЛАН.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom