Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сајтлер и јас ја забележав таа грешка на официјалната страна и затоа проверив по другиве сајтови за фудбал.Абе за нас исто е а дома а во гости Милан си топи се пред себе.
П.С.Четири победи и ниту едно реми.
Нема грешка на официјалната страна него вие не знаете да се снајдете :)
Од лево кон десно се гледа кога станува збор за првиот круг на натпревари а од десно кон лево за вториот дел од натпреварите. Секоја година исти се табелите на официјалната. Ако ме свативте ок, ако не здравје :icon_lol:

Јас сум за да се врати Гуркуф нормално но дечкото има одлична сезона, дали тој би сакал да се врати во Милан е знак прашање. Можеби ќе има понуди и од други тимови. Ќе видиме. Не му иде на секој играч во секој тим, посебно што Анчелоти не беше наклонет кон Гуркуф.

Ах да и Феномен предавнику ниеден :lut:, немој да слушнам уште еднаш лош збор за Кака или за давање на Кака :duel:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
...........Бориело..........

Пато.................Горкуф.....

............Кака...................

......Пирло...Гатузо........

одбраната и голманот оставам на анчелоти :)

Мислам дека ова нема шанси...Ова е премногу напаѓачка кога сите четворица(Кака,Бориело,Горкуф и Пато) би играле во некој простор од 20-ина-30 метри... А ако не,тогаш тоа е многу назад за Кака. Нели Кака не беше задоволен со тактиката во првиот дел од сезонава,коа играше нешто поназад? Тој е за да игра напред,да влече,да дрибла и да дава голови. Кака и Горкуф се ист тип на играчи.
Ако Горкуф се врати и игра за Милан,ќе го игра тоа што моментално го игра Сидорф.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Мислам дека ова нема шанси...Ова е премногу напаѓачка кога сите четворица(Кака,Бориело,Горкуф и Пато) би играле во некој простор од 20-ина-30 метри... А ако не,тогаш тоа е многу назад за Кака. Нели Кака не беше задоволен со тактиката во првиот дел од сезонава,коа играше нешто поназад? Тој е за да игра напред,да влече,да дрибла и да дава голови. Кака и Горкуф се ист тип на играчи.
Ако Горкуф се врати и игра за Милан,ќе го игра тоа што моментално го игра Сидорф.

мислев Кака да биде поназад... т.е. ако ги следиш Барса, замисли дека Анри, Ето и Меси се Пато, Бориело и Горкуф... а Кака би дошол нешто ко Иниеста, т.е. ќе има многу активна игра и во нападот и во средината како вистински плејмејкер на целата игра

знам Кака кажуваше дека откако дојде Роналдињо морал малку да се повлече и не му одговарало баш, и еве го сега во неговата природна позиција каде игра добро... ама мислам дека добро би играл и малку поповлечено оти како што одминуваат годините ќе ја губи потребната брзина
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Мислам дека како што се прикажа ПАТО овие две сезони во Милан тешко дека Бориело ќе фати прв тим пред него.А и ИНЗАГИ се засили и моментално е ТХЕ БЕСТ во светот.Ќе биде јако.Анчелоти ќе неможе да ги допуши цигарите.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
мислев Кака да биде поназад... т.е. ако ги следиш Барса, замисли дека Анри, Ето и Меси се Пато, Бориело и Горкуф... а Кака би дошол нешто ко Иниеста, т.е. ќе има многу активна игра и во нападот и во средината како вистински плејмејкер на целата игра

знам Кака кажуваше дека откако дојде Роналдињо морал малку да се повлече и не му одговарало баш, и еве го сега во неговата природна позиција каде игра добро... ама мислам дека добро би играл и малку поповлечено оти како што одминуваат годините ќе ја губи потребната брзина
Ахаа..боље те разбрав со споредбава со Барса.:)Па тоа ти е добра замисла,јас би им ги сменил местата на Кака и Горкуф,ама се сомневам дека Анчелоти би извадил нешто вакво.Чак што више сум сигурен дека Карлито нема шанси да извади некоја таква формација.
Јас мислам дека би била добра,ама за така да играме ќе ни треба многу добра одбрана и многу активен среден ред.Второво можда го имаме,ама за одбраната ќе ни треба нешто ново,тоа сите го знаеме.:)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
знам Кака кажуваше дека откако дојде Роналдињо морал малку да се повлече и не му одговарало баш, и еве го сега во неговата природна позиција каде игра добро... ама мислам дека добро би играл и малку поповлечено оти како што одминуваат годините ќе ја губи потребната брзина
И јас мислам дека подобро ќе се снајде по повлечено благодарение на неговата брзина, замисли само да има контра од средината и тој ја поведе топката, стигнува брзо до шестнаесетникот и спушта горе (лево) за Роналдињо, десно за Горкуф па дури и сам може да ја круниса целата соло акција, повеќе простор ќе има отколку на сегашната позиција.

.......................Пато.......

Роналдињо........Горкуф

..............Кака............

........Пирло..........Гатузо
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
И јас мислам дека подобро ќе се снајде по повлечено благодарение на неговата брзина, замисли само да има контра од средината и тој ја поведе топката, стигнува брзо до шестнаесетникот и спушта горе (лево) за Роналдињо, десно за Горкуф па дури и сам може да ја круниса целата соло акција, повеќе простор ќе има отколку на сегашната позиција.

.......................Пато.......

Роналдињо........Горкуф

..............Кака............

........Пирло..........Гатузо

ауф, како можев само Дињо да го заборавам во формацијава, целосно заборавив на него :)... ама факт е дека со ваков состав не се игра во серие а, овие што се послаби екипи или со малку повеќе среќа ќе ги тепаме, или ќе им успее катанаџото и ќе извлечат поволен резултат... сепак вреди ова да се испроба ко изненадна формација во ЛШ и дерби дуелите :)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Гуркуф мислам дека ќе го вратиме само ако се согласи Анчелоти а се мислам дека овој нема да размисли за тоа,ипак ако го вратиме мора Сидорф да го шутнат накај Ајакс :)
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Гуркуф мислам дека ќе го вратиме само ако се согласи Анчелоти а се мислам дека овој нема да размисли за тоа,ипак ако го вратиме мора Сидорф да го шутнат накај Ајакс :)
А и да не го шутнат ке седи на клупа,
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
И јас мислам дека подобро ќе се снајде по повлечено благодарение на неговата брзина, замисли само да има контра од средината и тој ја поведе топката, стигнува брзо до шестнаесетникот и спушта горе (лево) за Роналдињо, десно за Горкуф па дури и сам може да ја круниса целата соло акција, повеќе простор ќе има отколку на сегашната позиција.

.......................Пато.......

Роналдињо........Горкуф

..............Кака............

........Пирло..........Гатузо
Па веќе коа Роналдињо би бил во ваква формација,јас би го играл на местото на Кака.И не знам зошто Анчелоти не го проба тоа досега.Дињо да игра нешто како што играше Сидорф во првиот дел од сезоната(кога во нападот беа Кака-Роналдињо-Пато). И онака Гаучо не е многу брз,а знае да диктира игра и да сервира топки.

Значи нешто вака:
........Пато.......

Кака...........Горкуф

..............Роналдињо............

........Пирло..........Гатузо

 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Па веќе коа Роналдињо би бил во ваква формација,јас би го играл на местото на Кака.И не знам зошто Анчелоти не го проба тоа досега.Дињо да игра нешто како што играше Сидорф во првиот дел од сезоната(кога во нападот беа Кака-Роналдињо-Пато). И онака Гаучо не е многу брз,а знае да диктира игра и да сервира топки.

Значи нешто вака:
........Пато.......

Кака...........Горкуф

..............Роналдињо............

........Пирло..........Гатузо


Роналдињо не е многу борбен, да не кажам дека и воопшто не е агресивен... токму за ова збореше анчелоти кога рече дека не се залагал многу, е факт е дека и Сидорф не е нешто подобро, ама барем прави како што му е кажано... а тоа што неговите способности се послаби од тие на Дињо тоа е друга работа, но како и да е голем ризик е да му се препушти таква позиција на него
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Фан Клуб: Милан 05-05-09 19:16 maca_kaka' umriiiiiiiiiiiiiiii



Goal.com Special: Who Is Milan’s Player Of The Season?

1) Paolo Maldini
2) Christian Abbiati
3) Alexandre Pato
4) Filippo Inzaghi
5) Kaka

ЛинкМислам дека тоа е Пато, иако сите заслужуваат да го понесат ова признание.



Да, да, освен Кака.:motor:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Гаскоњ се врати на теренот по три ипол години
Поранешната британска фудбалска ѕвезда Пол Гаскоњ се врати вчера на теренот за да игра на добротворен натпревар, неколку месеци по лечењето од алкохолизам и депресија. "Никогаш нема да можам да го оставам тоа зад себе. Пабови има на секое ќоше, како и дрога. Пиење има насекаде. Но јас веќе нема да пијам. Ќе бидам реконвалесцент до крајот на животот“ - изјавил Гаскоњ.
Тој пред неколку недели јавно проговорил за лечењето од алкохолизам, токсикоманија, булимија и депресија.
Иако има 42 години и се повлече од фудбалот во 2004. година, Гаскоњ играше во Дарлингтон на добротворен натпревар како дел од поддршката на локалната екипа, која е една од најстарите во Англија. Во текот на натпреварот тој постигна и еден гол.
"Немам играно три и пол години. Фудбалскиот клуб Дарлингтон е од североистокот на земјата и мене многу ми значи“ - вели Гаскоњ, кој по потекло е од тој дел на Англија.


Kone4no
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Гаскоњ се врати на теренот по три ипол години
Поранешната британска фудбалска ѕвезда Пол Гаскоњ се врати вчера на теренот за да игра на добротворен натпревар, неколку месеци по лечењето од алкохолизам и депресија. "Никогаш нема да можам да го оставам тоа зад себе. Пабови има на секое ќоше, како и дрога. Пиење има насекаде. Но јас веќе нема да пијам. Ќе бидам реконвалесцент до крајот на животот“ - изјавил Гаскоњ.
Тој пред неколку недели јавно проговорил за лечењето од алкохолизам, токсикоманија, булимија и депресија.
Иако има 42 години и се повлече од фудбалот во 2004. година, Гаскоњ играше во Дарлингтон на добротворен натпревар како дел од поддршката на локалната екипа, која е една од најстарите во Англија. Во текот на натпреварот тој постигна и еден гол.
"Немам играно три и пол години. Фудбалскиот клуб Дарлингтон е од североистокот на земјата и мене многу ми значи“ - вели Гаскоњ, кој по потекло е од тој дел на Англија.


Kone4no
???????
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
не знам дали ни треба овој силва (хамбург) нас ни треба некој што е добар техничар како неста малдини иако тешко да се најде таков но блиску до нив е мексес и само него за во одбрана а за голман никој друг освен Ханданович мој најомилен голман па и еден од најдобрите опции ако не и најдобра за голманската позициа во милан
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom