Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Лоша игра,многу лоша.Џабе пеналот,џабе толкавата борбеност,кога неможеме да резлизираме една проклета шанса.Денес никого нема да пофалам,сите одиграа катастрофа.И зашто сеуште Анчелоти е на местото на тренер не ми е јасно:tapp:.Трагедија е што изигравме вака со тим како Реџина.Какви блокади прават нешто ненормално,ај ако не и тренерот нека застане во одбрана,случајно топката да не помине.A да,добра глума истотака на неколку фудбалери,особено на оној што го изнесоа надвор од терен,им подавам рака.Друга трагедија,Кака се повреди.Сега сигурно интерашиве се радуваат.Се надевам не е ништо сериозно,инаку сме го наебале со Интер.Повеќе среќа нареден пат:toe:.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Што се случи со Кака ја не го видов тоа:nesum:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.421
Поени од реакции
47.098
1.Роналдињо и Кака заедно е луксуз што не смее да се деси никогаш веќе, никаква течност ни усолгасеност немаат, практички немаат ниеден пас еден на друг пеку цела утакмица, ко да не се од ист тим.
2.Бонреа дебилу еден ради тебе падна голот
3.Да не беше пеналот немаше гол да дадат воопшто денес.
4.Сидорф си земи го оној Јанкуловски и заедно удавете се негде поима немате од животот, не се бројат колку топки и бајати центар шутеви потрошија.
Која е таа логика бе жити све, двајца напаѓачи подпросечни високи, ти да ги храниш со високи топки цело ебано полувреме не ми е јасно.Кака излезе со куцање, само да не е нешто опасно пошто без него Интер ќе не исере наредно коло.
Иначе она копиленцено што ни даде гол е уствари наш играч на позајмица даден таму, и личи на оној Андреев педерон од Струмица :):)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Лоша игра,многу лоша.Џабе пеналот,џабе толкавата борбеност,кога неможеме да резлизираме една проклета шанса.Денес никого нема да пофалам,сите одиграа катастрофа.И зашто сеуште Анчелоти е на местото на тренер не ми е јасно:tapp:.Трагедија е што изигравме вака со тим како Реџина.Какви блокади прават нешто ненормално,ај ако не и тренерот нека застане во одбрана,случајно топката да не помине.A да,добра глума истотака на неколку фудбалери,особено на оној што го изнесоа надвор од терен,им подавам рака.Друга трагедија,Кака се повреди.Сега сигурно интерашиве се радуваат.Се надевам не е ништо сериозно,инаку сме го наебале со Интер.Повеќе среќа нареден пат:toe:.
Ама со кој кака се повредил ми става играч бек а го остава шева на клупа СРАМОТАААААААААА!
МИ СЕ ПЛАЧЕ зш милан се упропасти ко тим!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.524
Поени од реакции
43.024
А вие очекувате во еден ваков момент и ситуација Анчелоти да биде отпуштен ? Шансата да биде отпуштен беше пропуштена на почетокот од сезоната по двата стартни порази, сега кога се борат за титула, кога ги чека градското дерби, вие да барате отказ а на негово место да дојде човек кој не го познава тимот ти е у принцип фудбалско самоубиство .
Ако лета ќе лета по крајот на сезоната, не сега . . . за доброто на тимот, без оглед на Се .

п.с. Пејо, Ди Џенаро личи на човек, Андреев не .

п.м.с. Рони и Кака у ист тим тешко, мислам некој тоа и овде го имаше постирано, капак на Се вие и Гуркуф го стававте во комбинација, тоа па никако . Кај доаѓа до гушење на нивните потенцијали, денес и Пато го изеде, една асална шанса немаше при добро организирана акција,за разлика од мечевите кога позади него играа Сидорф и Кака .
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Eve me i mene posle dolgoo vreme...


Анчелоти:lut::nerv::violent1::helou:
ЕДИТ-колку само сакав да изгубиме неможам да го гледам више дебелион на клупа се по список!
Кретен тој треба да им биде трењер на реџина знае како да чува резултат цццц бразилциве камења срамота вака уште 10 години нема да земеме скудето!
Ne znam so e kriv Anceloti, momakot ic ne e kriv sto nasite igraci se gubea po terenot...Ne sakam da zboram loso za Kaka, oti posledniot pat koga kazav kako mislam, me siluvaa:(.
Znaci vaka, jas sum mnogu razocaran od Kaka, deckoto totalno e zaguben poslednite utakmici, nemoze da pomine igrac, so Dzenova i Lacio bese dupka, a eve i sea....
Isto taka i Roni se gubese, iako imase nekolku dobri prodori i sansi za gol.Ambrozini go nemase nikade, ....So eden zbor katastrofa, edinsteno patceto izigra na nivo...
Ништо, не е нешто како шо треби со ПАТО, патки да го серет! Сега 92 минута наместо да даеше гол тој ја опали онаму во последнине редици од публикана!!
So ti e kriv sea Pato, da ne bese on nemase ni gol dademe, najdobar bese kaj nas, taa topka ne mi se veruva deka nekoj ziv fudbaler ke ja realizira, a ne pa nekoj mrtoF...:pusk:
_____________________________________________________________
Nas ocajnicki ni treba Borielo, se gleda deka Inzagi veke e star i ne e vo forma...

Inaku ima nekoi spekulacii deka Milan letoto ke go zimale Samir Handanovic od Udineze, spored mene toj e eden od najdobrite golmani vo Italija, a i 24 godini ima.Super bi bilo da go zemime....
PozdraF:helou::helou:

Edit:U vrska so Di Dzenaro, deckoto e odlicen, go znam od pred dve-tri godini, go imame gledano na klipcinja, zver e!
Kolku sto znam 50-50 e so Dzenova....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
збогум скудетото ќе се бориме за 2ро со јуве ..
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
По навика после секој лош резултат на Милан пцуете по Анчелоти, Амбро, Кака ....и остали играчи на Милан, а секој нормален навивач шо го гледал натпреваров вечерва ќе имаше сосем спротивно мислење.

Шо да ти прават горе наведениве кога против нив играат роботи програмирани после секое примање топка на противнички играч главна и единствена цел им е нозете в џеб да му ги стават?

Шо да прават против 11 одбранбени играчи кои 45мин лежеа на земја со цел шо повеќе врема да изгубат?

И за крај кај се видело женско фудбалски судија :nesvest:...се знајт за шо се жените бе, место да прајт трето дете дома ,таа се курчи на машки работи.
Да ти ебам Колината да ти ебам!!!
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Анчелоти не го стави на Шева, затоа што не го имаше ни на клупа не го имаше викнато - дебил.

Дида, Сендерос, Антонини, Каладѕе, Кардачио, Инзаги и Сидорф беа на клупа.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
По навика после секој лош резултат на Милан пцуете по Анчелоти, Амбро, Кака ....и остали играчи на Милан, а секој нормален навивач шо го гледал натпреваров вечерва ќе имаше сосем спротивно мислење.

Шо да ти прават горе наведениве кога против нив играат роботи програмирани после секое примање топка на противнички играч главна и единствена цел им е нозете в џеб да му ги стават?

Шо да прават против 11 одбранбени играчи кои 45мин лежеа на земја со цел шо повеќе врема да изгубат?

И за крај кај се видело женско фудбалски судија :nesvest:...се знајт за шо се жените бе, место да прајт трето дете дома ,таа се курчи на машки работи.
Да ти ебам Колината да ти ебам!!!
Кажими како да не го критикувам кога секоја утакмица има неверојатни испади стварно мислам дека му помина времето во Милан време е за друг трењер со амбиции да освои нешто со милан овој се има освоено и сега му е гајле кога ќе го избркаат!
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Кажими како да не го критикувам кога секоја утакмица има неверојатни испади стварно мислам дека му помина времето во Милан време е за друг трењер со амбиции да освои нешто со милан овој се има освоено и сега му е гајле кога ќе го избркаат!
А ти шо мислиш другиот тренер со амбициите в газ ќе влезе во терен и гол ќе даде,
и тој ке играше со истиве играчи против истиве герилци
или Анчелоти несакаше да победи па да си го осигура второто место.
Може е крив шо го стаде Пипо а не Шева ама од кај знаеме ние што Шева покажвит на тренинг и дали е во целосен фитнес.

Наредна со Интер во случај да тепаме (чул ме Господ) само да видам пофални зборови за Анче наш ве поебаФ:smir:.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.421
Поени од реакции
47.098
Прав е Скитник ако има утакмица сезонава за која не може да се обвини Анчелоти тоа е оваа.
Освен Кака и Роналдињо во иста постава се друго паметно направи од каде да знаеше он дека Кака ке се повреди што можеше да направи, на негова позиција кого да игра поофанзивен, кого да стави, пак Роналдињо во игра “априлили’’ да му каже??
Денеска си ја изгубија ради катаљон фактори ама Анчелоти беше најмалку крив.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Никој за ништо не е крив утакмицава,едина кривица ја има Берлускони што ја притиска од горе свињава наша,а нашиов нема муда да му пререче и мора да го игра Роналдињо.Додека нема муда Анчелоти нема Милан да освои титула!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom