Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Сеа за сеа се одлични. Ми се свиѓа што прават цело време притисок. Кога тогаш ке пукне одбраната на Реџина и ке дадеме гол.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Доколку на местото на Амброзини би играл Гатузо ова би бил најдобриот состав што може да се извади сезонава.

Прекрасно се балансирани, топката си врви:)

Ми се свиѓа вака.

П.с Бекам- снајпер:)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Доколку на местото на Амброзини би играл Гатузо ова би бил најдобриот состав што може да се извади сезонава.

Прекрасно се балансирани, топката си врви:)

Ми се свиѓа вака.

П.с Бекам- снајпер:)
И ти го заборави Неста како повеќето....
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
И ти го заборави Неста како повеќето....
Таман работа, реков сезонава затоа што како тргнало Неста нема да се опорави и да влезе во својата препознатлива форма до крајот на сезонава.
Следната цемент у одбрана стандард:)

П.с Од која планета е Малдини? Криптон јаде за доручек овој 100%
41 и нема знаци на умор

П.п.с Зашто патката трча така рекетарски, со нозете у гз? Дај нека се опраи
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.553
Поени од реакции
43.106
Maлце офтопик али ме интересираше, овој Ди Џенаро не беше играч на Милан, т.е. ако бил дали уште е во сопственост на тимот ?
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Maлце офтопик али ме интересираше, овој Ди Џенаро не беше играч на Милан, т.е. ако бил дали уште е во сопственост на тимот ?
Беше, мислам дека е 50-50 со Реџина.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
:vozbud:абе гледам нешто Милан си има стратегија, сега се зафркаваат цело прво полувреме и на крајот на прво ке му дает гол и после второ полувреме растур ке прает.

Ама еве гол ни дадоја, лол :vozbud::vozbud:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
абе гледам нешто Милан си има стратегија, сега се зафркаваат цело прво полувреме и на крајот на прво ке му дает гол и после второ полувреме растур ке прает.
не сери бе
ка-па-ро ДРВА НЕДЕЛКАНИ!
Едит иди сега дај им гол иди 11 у одбрана и + трењерот!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Леле бе зашто вака,немаат никаква игра,како муви без глави се,аман до кога вака?!:tapp:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Знаете коа ќе дадеме гол сеа?


Леле чист пенал не дувна будалава :tapp: У пм мн тешко ќе биде
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Смирете се момци играва е топ, само уште малце у последниот фор да играат бољи и ке ја бидне.

Абе некако Кака и Рони неможат заедно, ко Џерард и Лампард, едноставно нели не ја бива.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Ќе си го цитирам постов !
Да првата заврши 1-2 за Милан и ова највеќе ме плаши. Оваа утакмица е битна за Реџина а и за Милан ! Се сеќавате на калчополи? Екипите што беа умешани во скандалот беа Јувентус Милан Фиорентина Лацио Реџина. Значи ова беа тимовите кои си ги местеа натпреварите многу ми е страв да не се деси нешто слично реџина се на последното место и ќе се бори за опстанок страв ми е да не должи Милан некоја утакмица па оваа утакмица лесно може да биде помаѓање на Реџина во борбата за опстанок за тоа незнам што ќе се случи се надевам дека грешам!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Леле бе зашто вака,немаат никаква игра,како муви без глави се,аман до кога вака?!:tapp:
Дур не го отпуштите Анчелоти, и го спуштите просекот на години на играчи под 28. Дотогаш, не очекувајте подобри денови, во смисла на скудета и слично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom