Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
баш се плашам да не го казнат роналдињо за лактот со розенал намерно беше колку приметив:toe:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.421
Поени од реакции
47.098
Да така е... не е Фламини крив што некој неможе голот да го погоди
добро ај сеа ке се праиме млатнати у мозокот,ја кажувам средина у која има троица дефанзивни слабо технички способни и некреативни играчи не прави и шанси,и со таква поставеност не е можно никој гол да даде.
Од друга страна со Кака и Роналдињо има повеќе шанси(голем дел ги промашува) ама па затоа никој нема очекувања големи од него.
Да даде едно 8-9 гола у секоја конкуренција јас сум задоволен. :P

Уствари па не знам кој напаѓач нарочито се покажа годинава..во споредба со минутажата на другите троица можда и најдобар е :):)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Ја за лацио сум, ама интересни ми се Милан оваа година... Ама искрено Karlo продолжува со традицијата, СТАРО КУПУЕМ СТАРООО... А натпреваров можно е да наместен:kesa::kesa:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
од мечот со лацио видов само дека абиати (најмногу го мразам ) надвор дида ИН и на сендерос треба да му се дава шанца да не беше тој зарате ке постигнаше гол пред пандев и гранде шева мора да проработи друго ама нисто добро не видов:vozbud:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
Најважно за победа е Сидорф да игра поназад. Кога го заменуважше Пирло, Милан играа најдобро сезонава. Ама мислам дека неговото влијание е поголемо кај Анчелоти и овој не смее да го траже тоа од него кога сите се фит. Порано во ЛШ ако се секавате тој правеше дупол бек на левата страна, а Гатусо на десната и бевме непобедливи. Ама по се изгледа егото му е многу големо и сака да дава голови. Не е ни чудо што Галијани го смета за напаѓач.
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
добро ај сеа ке се праиме млатнати у мозокот,ја кажувам средина у која има троица дефанзивни слабо технички способни и некреативни играчи не прави и шанси,и со таква поставеност не е можно никој гол да даде.
Од друга страна со Кака и Роналдињо има повеќе шанси(голем дел ги промашува) ама па затоа никој нема очекувања големи од него.
Да даде едно 8-9 гола у секоја конкуренција јас сум задоволен. :P

Уствари па не знам кој напаѓач нарочито се покажа годинава..во споредба со минутажата на другите троица можда и најдобар е :):)

Скоро секогаш делиме исто мислење со ИтриоФ,па така и сега, мислам целосно те подржувам и фала шо не ме мачиш да пишам јас :)

Имам една забелешка до Milanez', брат знам дека го сакаш Милан и си еден од најголемите фанови на Големиот :), едно најмногу ме да неречам иритира кај тебе, ке се запрашаш шо:), големата скептичност кон некои играчи кои некогаш а богами и сега вределе, вредат и ке вредат за Милан (на Шева мислам), а исто и на Сендерос кој вчера можам да кажам дека беше можеби и единствената светла точка во одбраната, ти викаш Роки го претекнал (еднаш) а то што никој не му зеде воздушен и шо спаси гол од гол линија и шо Пандев се трудеше да помине само кај Фавали то не го "гледаш",
мислам несакам да ме сватиш погрешно дека јас имам нешо против тебе, но то шо ти си имаш направено една своја 11-торка и шо само тие шо ја сочнуваат неа вредат во Милан а другите така само......не е во ред то,
можам да те сватам да дадеш негативен коментар после слаба игра на некој играч, ама вака да коментираш за играш кој 120мин ке одигра на високо ниво, едноставно нема објаснување..........најлогично би било дека го мразиш.
Може нетребаше олку да пишам со цел да ти кажам толку малку:
"Ако го сакаш Милан или било кој друг тим, ке ја сакаш и секоја коцка од која e тој составен па макар и најцрната, затоа што и таа е дел од тимот кој ти го сакаш".
Уште еднаш ке ти посочам и ке те замолам "да не ме разбереш погрешно то е само мое мислење" :salut:
 
P

PewDiePie

Гостин
Скоро секогаш делиме исто мислење со ИтриоФ,па така и сега, мислам целосно те подржувам и фала шо не ме мачиш да пишам јас :)

Имам една забелешка до Milanez', брат знам дека го сакаш Милан и си еден од најголемите фанови на Големиот :), едно најмногу ме да неречам иритира кај тебе, ке се запрашаш шо:), големата скептичност кон некои играчи кои некогаш а богами и сега вределе, вредат и ке вредат за Милан (на Шева мислам), а исто и на Сендерос кој вчера можам да кажам дека беше можеби и единствената светла точка во одбраната, ти викаш Роки го претекнал (еднаш) а то што никој не му зеде воздушен и шо спаси гол од гол линија и шо Пандев се трудеше да помине само кај Фавали то не го "гледаш",
мислам несакам да ме сватиш погрешно дека јас имам нешо против тебе, но то шо ти си имаш направено една своја 11-торка и шо само тие шо ја сочнуваат неа вредат во Милан а другите така само......не е во ред то,
можам да те сватам да дадеш негативен коментар после слаба игра на некој играч, ама вака да коментираш за играш кој 120мин ке одигра на високо ниво, едноставно нема објаснување..........најлогично би било дека го мразиш.
Може нетребаше олку да пишам со цел да ти кажам толку малку:
"Ако го сакаш Милан или било кој друг тим, ке ја сакаш и секоја коцка од која e тој составен па макар и најцрната, затоа што и таа е дел од тимот кој ти го сакаш".
Уште еднаш ке ти посочам и ке те замолам "да не ме разбереш погрешно то е само мое мислење" :salut:
Единствено логично објаснување за мене да плукаш по еден од најдобрите напаѓачи во историјата на клубот ако не и најдобар е да почнеш да навиваш за клубов одкако тој си замина или можда одкако Пато дојде,јас од кога знам за себе и за Милан Шева им го вадел гзот, како дете се сеќавам заедно со Бироф и Бобан......ова за Миланез се однесува скитник немој да мислиш на тебе
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Би го напуштил Арсенал само поради Милан - Фабрегас

Поранешниот соиграч на Фабрегас, Матие Фламини замина за Сан Сиро со слободен трансфер минатото лето и имаше многу информации кои го поврзуваа Фабрегас со клубови од Серија А, вклучувајќи ги Јувентус и Милан. "Доколку заминам за Италија ќе го изберам Милан без двоумење"- кажа Фабрегас.
"Според мое мислење, Росоњерите играат најдобар фудбал во Италија. Има и други јаки тимови во Италија, како Јувентус и Рома, но тие премногу се потпираат на своите ѕвезди"- додаде тој.
"Додека тие тимови се борат да сврзат крај со крај кога ќе изгубат некои од своите големи имиња, силата на Милан се базира на единството"- кажа уште Фабрегас.
"Сметам дека делиме заеднички победнички дух и филозофија и начинот на игра"- заврши тој.


http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=c48b3a92-1b39-45fa-be92-b5d594b1b665&ln=3&typeBack=%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%98%D0%B0


http://www.idividi.com.mk/sport/fudbal/487443/index.html
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.421
Поени од реакции
47.098
Добро сеа не го напаѓајте момакот и вие :):)

Факт е дека е огорчен од гледање млитава игра цела ланска сезона од играчи што се заштитени како бели мечки,му се рика по пехар некој,преозбилно ги сваќа противничките навијачи од другите фан клубови(за разлика од нас постарите што фативме период на тотлана доминцаија во дуелите со директните притивници) :)
Тоа што си отиде го сваќа како предавство и најлогично е да не го сака.
И јас стојам на тоа дека провитмски статус се брка по моментална форма и не сум за “трпение’’и чекање на некој да влезе во форма на сметка не некој поспособен.
Ама за мене Шевченко е фудбалер што ме има највеќе радувано од било кој досеа и вероватно од сеа натака,кај мене има кредит невиден исто и кај управата на Милан.
Негова големина е што не сака да се наметнува и не бара минутажа по секоја цена,тоа треба да се цени и да искористи.
по стоти пат....ееее кој би рекол пред 4 години дека еден ден Шевченко ке ни биде Томасон :):) (бтв и овој би го вратил одма :))
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
АБЕ ФАШИСТОВ ИЗЈАВИЛ ДЕКА МИЛАН НЕМА ДА ЗИМА ИГРАЧИ У ЈАНУАРИ

АКО МИЛАН НЕ ЗЕМЕ ЕДЕН НАПАЃАЧ И ОДБРАМБЕН ИГРАЧ ЌЕ ИМА ГОЛЕМИ ШАНСИ ЗА 4-ТО МЕСТО:tapp::tapp::tapp:

УПРАВА ПЕДЕРИ:tapp::tapp::tapp:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
некои играчи кои некогаш а богами и сега вределе, вредат и ке вредат за Милан (на Шева мислам),
Вредел Шева ја не викам не, ама сеа дал вреди ?
Милан го засакав баш ради него ми беше еден од омилените заедно со Дида, Неста и Рино, ама замина во Челзи и тоа ради жена му...
И јбг, си викав во себе голојте што ги даваше во Милан таму да ги сонуваш и така и беше во Челзи покажа колку е квалитетен играч.
Дојде Оливеира во Милан и заборавив на Шева, не го мразев само едноставно ми се исполнуваше душата што седеше на клупа (за памет) да свати каква грешка напраел во животот...

а исто и на Сендерос кој вчера можам да кажам дека беше можеби и единствената светла точка во одбраната, ти викаш Роки го претекнал (еднаш) а то што никој не му зеде воздушен и шо спаси гол од гол линија и шо Пандев се трудеше да помине само кај Фавали то не го "гледаш",
И за овој не реков ништо лошо, освен дека е килајца... дан не е ?
Ја нема потребната брзина за еден дефанзивец, а за воздушни дуели знам дека е добар сум го гледал во Арсенал

Може нетребаше олку да пишам со цел да ти кажам толку малку:
"Ако го сакаш Милан или било кој друг тим, ке ја сакаш и секоја коцка од која e тој составен па макар и најцрната, затоа што и таа е дел од тимот кој ти го сакаш".
Уште еднаш ке ти посочам и ке те замолам "да не ме разбереш погрешно то е само мое мислење" :salut:
Како да го сакам Фавали кога ништо не придонесува за тимот ?
Се кладам дека Дармиан (што игра за Италија до 19год,) повеќе ќе прикаже од Фавали.
Емерсон колку и да е штетник пак има добри интервенции (многу топки одзема) а и не ми е одвратен како Фавали и Броки што ми беше, ама и по него пцуем на моменти :)

Единствено логично објаснување за мене да плукаш по еден од најдобрите напаѓачи во историјата на клубот ако не и најдобар е да почнеш да навиваш за клубов одкако тој си замина или можда одкако Пато дојде,јас од кога знам за себе и за Милан Шева им го вадел гзот, како дете се сеќавам заедно со Бироф и Бобан......ова за Миланез се однесува скитник немој да мислиш на тебе
Не плукам бе си кажувам она што мислим, што покаже он дур е во Милан сезонава освен 2 гола ниту еден во Сериа А ? ај сеа ќе добива повеќе шанса па ќе го видиме дали вреди уште
Од кога замина он од Милан немаат квалитетен напаѓач..
.
АБЕ ФАШИСТОВ ИЗЈАВИЛ ДЕКА МИЛАН НЕМА ДА ЗИМА ИГРАЧИ У ЈАНУАРИ

АКО МИЛАН НЕ ЗЕМЕ ЕДЕН НАПАЃАЧ И ОДБРАМБЕН ИГРАЧ ЌЕ ИМА ГОЛЕМИ ШАНСИ ЗА 4-ТО МЕСТО:tapp::tapp::tapp:

УПРАВА ПЕДЕРИ:tapp::tapp::tapp:
А напад што ќе ни е ?
Ако земеме некој одбрана ќе биде добро, ако не земеме пак добро... како пола сезона така цела :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.864
Поени од реакции
23.193
Добро сеа не го напаѓајте момакот и вие :):)

Факт е дека е огорчен од гледање млитава игра цела ланска сезона од играчи што се заштитени како бели мечки,му се рика по пехар некој,преозбилно ги сваќа противничките навијачи од другите фан клубови(за разлика од нас постарите што фативме период на тотлана доминцаија во дуелите со директните притивници) :)
Тоа што си отиде го сваќа како предавство и најлогично е да не го сака.
И јас стојам на тоа дека провитмски статус се брка по моментална форма и не сум за “трпение’’и чекање на некој да влезе во форма на сметка не некој поспособен.
Ама за мене Шевченко е фудбалер што ме има највеќе радувано од било кој досеа и вероватно од сеа натака,кај мене има кредит невиден исто и кај управата на Милан.
Негова големина е што не сака да се наметнува и не бара минутажа по секоја цена,тоа треба да се цени и да искористи.
по стоти пат....ееее кој би рекол пред 4 години дека еден ден Шевченко ке ни биде Томасон :):) (бтв и овој би го вратил одма :))

Добар :pos2:


БТВ очекував госп. Крешо да ни се јави, а ти ?:pos2:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
миланези не шала на страна милан никогаш не ни мислел на купот оваа сезона па најмалце мисли сите мисли се насочени кон скудетото и мислам дека овој натрпевар со лацио беше добра шанса за да се има еден полесен натпревар во серија а со нив мое мислење е дека беше местена па да покаже времето понатака мислам дека сум у право во секој случај sheva is back :helou::helou::helou:
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
sto ako sheva iz back koga e pozajmen... ispadna glupak sto otide poradi pari u chelzi.... najbolje bea u kombinacija so kaka... sea i pato i ronaldinjo ke gazea... ama glup e on sea padna i od forma i od se... inace ubavo rekovte deka karlo si ide so STARO KUPUEM.... im trebaat na milan mladi igraci mlad tim za da imaat sila... a ne site se po 40 godini e*ago
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom