Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Него утакмицава онака Емерсон пумата добро изигра се до фаулите што ги направи а овој Фавали неам зборови КРЕТЕН:pop:
На Шева левата проработе одлично:kesa:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Јас како шо видов Фавали ја допре топката, а и се виде реакцијата на Пандев дека е исфорсирана ги свитка колената уште не гибнат. Судијата одвај чекаше да свирни. Друго не можам да му замерам на Фавали, а Емерсон играше добро ако ги занемариме грешките. Можам да речам дека беше еден од најдобрите прво полувреме, далеку повлијателен од Фламини.

Абе ич не се нервирам шо изгубивме, ама не гледам зошто мораше да се игра со Роналдињо, Кака и Сидорф. Требаше да ги пушти да играт младите, сега катастрофално се одрази мечот од физичка гледна точка. Ем 120 минути, ем со 10 души, ем касапница беше во продолженијата среќа никој не испи повреда.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Не ја гледав утакмицата,само дел од продолжението.
За мене и не е битен овој куп,колку што е битна утакмицата со Катанија.Меѓутоа ете се согласувам со некои форумџии дека сепак Анчелоти направи уште една грешка,што ги става Кака,Сидорф и некои други појаки играчи од првиот тим,во првиот состав него да стави повеќе од вториот,за да не бидат изморени за следната утакмица.Како и да е,Шева конечно се прослави а:)Па дајте ако некој го има голот,пастирајте го,да го зирнам,како и останатите.Фала однапред:smir::pipi:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ништо чудно од Гаргамел, навикнат е он на црвени (се познаваше и по реакцијата)
Фавали не вреди да се спомнува, важно човекот играл...
Дида имаше многу добри одбрани, ако продолжи вака може ќе се врати во првиот состав.
Шевченко ѕвер ееееј, што гол даде браво... кој е ка него, сеа има партали да прави (се колнам во косата на Гаргамел и левата нога на Фавалињо) :tapp:


- предвидувам тежок меч со Катанија
Па бориело сигурно нема,да добиваше Шева толку шанси како борилео сега ке беа најјака тројка со кака и рони

Голот
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.568
Поени од реакции
48.159
Се слагам дека оваа утакмица не ја заслужуваше екипата пуштена на терен.Немаше логика да се пуштаат и Кака и Роналдињо на нешто вака небитно.
Анчелоти највероватно сакал да тестира нешто пак(да ги тестира тестисиве ќерка му :)),ако истрча со истава тројка напред со Катанија значи тоа било,а верувам дека ке истрча.
Исто мислам дека е време да си се врати Дида на гол.Фати денеска удари(они на Коларов поготово) што Абиати ни на Сони не би ги одбранил.
Голот на Шевченко беше по битен одошто може да се примети.Него веќе 3та година самодовердбата му е до земја симната.На лице му се читаше фрустрацијата ради тоа што не може да убоде ќор гол.Ова мислам дека му легна доста добро.Не очекувам брда и долини ама очекувам да реализира 70% од трудот што го покажува на терен.
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Бравос за Шева да си ја крени мотивацијата малку.Сепак мислам дека не ни требаше купот многу ке имавме в крај пренатрупан распоред.Сега да се надеваме на голема победа со Катанија
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Леле стварно ко дете мало сум се дерел на голот на Шева. Уникатна ми е прославата на голојте, то мора да се види не се објаснува. Ама во кратки црти е вриштење на неартикулисани рандом италијански зборој со максимална можна гласност.

Имено по голот на Шева следеше „Рете!!! ретеееееее!! Гранде гол ди Шевааааа, уна маџија инкредибиле ди Шева!!! Ќе спектакољоо!!! Гранде Шеваа!!“ итн. :vozbud::vozbud:

Стварно не ми беше ради то шо постигна Милан гол, ама па која емоција ми пробуди овај гол ми се насолзија очите. Дали се врати Шева? Си помислив во поетски афект и стварно се наежив.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Абе луѓе на овој Шева како и градбата на телото да му е сменета.:)
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Абе луѓе на овој Шева како и градбата на телото да му е сменета.:)
А бе остајте го човеко малку да одмори:smir: ке го збуните а за да се врати во стара форма треба уште многу вакви голови:pehar:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Шева ме израдува:smir:. Не е битен поразот, поарно што изгубивме нема да се замараме со вакви натпревари сеа.
Сакам Шева да игра цел меч против Катанија.
 
А

Адриано

Гостин
Последниве 2 натпревари само гарантираат дека ке ја прегазите Катанија!
А тоа се надополнува фактот дека после оваа утакмица играте со јуве така да Win is a must here!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom