Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Ќе падне Реал во среда!
Мојот иден потпис кој ќе го ставам во Среда после 22:30. :tv: мала шала

За натпреварот, морам да кажам дека гледавме 2 различни Милана. Во првото, едноставно Рома им ја сокрија топката, и Милан беа без никаква иницијатива. Во второто полувреме Рома повторно играше добро, но пеналот едноставно ги уби. Да не беше пеналот, не знам дали Милан ќе можеа од игра да постигнат гол покрај цврстата одбрана на Рома. Роналдињо е моментално најсветлата ѕвезда во тимот, не знам каде се тие што го плукавте до пред некој натпревар.

За натпреварот со Реал ќе кажам само едно " Лавот е најлут кога е ранет ". Така да, очекувам интересен меч..
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Росоњери ајт честито заслуживте али Инзаги ако не те насмее незнам кој
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Коа примивмо првиот гол, ради грешката на Силва, и после коа имаше уште неколку грешки во одбраната мислев дека лошо ни се пишува... многу беа збунети на почеток, но добро е што го имаме Неста, човекот ѕвер бил и ќе остане... затоа Липи го моли да се врати во репрезентација, ама се надевам дека тоа нема да се случи.

Дида колку не спаси на почеток нека е жив и здрав :)
Мислев без Сторари ќе биде тешко но ништо не се промени, одлични интервенции.

Браво за Роналдињо утакмицава, дали влегува во форма неможем да тврдим тоа... 2 гола на 2 утакмици, освои и награда ама ќе видимо во следниве утакмици дали ќе продолжи со добрите игри.

Добар беше и Пато, но многу некако губи топка, мора да поработа на тоа да чува топка како Сидорф, Роналдињо да ја гради...

Другите горе долу добри беа...



Инаку не летајте толку многу, Реал има многу добар тим сезонава ќе биде многу тешко да ги тепамо... ќе мора да бидемо задоволни и со нерешено на гости, а дома идемо на победа.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Пасот од Роналдињо до Пато за вториот гол беше еден од најдобрите што сум ги видел на сите времиња, за изразот “гаѓање у зеница’’ тој пас ми е новиот поим.
Едноставно е, не се можеше веќе да се губи. На сила и со јака воља се донесе резултат.
Се Реал Господ на помош, ако може да се изигра второво полувреме у среда, добри сме.....
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Една победа - ништо важно.... Нашето срце е сеуште тажно !!! :smir:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Дечки честито победа се гледаме во Среда:helou:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Честита да ни е победата МИЛАНЕЗИИИИИИИ:smir:
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
солидно 2 полувреме на Милан...со победа против Реал ќе се вратиме малце во живот
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Да му го ебам цело племе на она Росети бе, бо копиле смрдено. Значи овај Росети колку шо ги има оштетени Милан никој друг. Да дај госпо фнучињата во тегла од болница да си ги земи.

Иначе Роналдињо најак, друго незнам шо да кажам.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Koj e последниот играч кој добил стоечки овации од ЦЕЛ Сантијаго Бернабе, а да не е играч на Реал? - Прашање за милион евра

Пошо свите го заборавивте после Рони според мене најдобар беше Дида :pipi:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Според мене Замброта и Сидорф се саботери некои пратени да ни ебат мајката до последен ден. Не е можно да си толку изгубен во време и простор и толку да си спор и да сметаш на секоја можда акција. Можда неприметно помина ама Одо даде доста добра утакмица денес вака-така.
Тиаго не го кривете до толку, сепак прв кикс му е ова, после тоа мама еба, какви стартови во капуера стил правеше од 80 до 90 тоа беше чудесија. Се виде дека осетил грижа на совест за претходната пиздарија.
Нека не ве фураат овие куртониве овде за пеналот, пенал си имаше, старт на нога покосен играч, чао-пријатно. Тоа се свири и крај. За црвениот на Амброзини не праам муабет пошто тепавме, после интер лани и на оваа утакмица ќе не поебеше тоа копилето смрдливо Росети.
За со Реал прееска мислев баш и дојдов до заклучок дека бодовите ќе си ги поделат. Ради добри односи и слично Реал ќе олабаи да тепаме на Сан Сиро гарант.Чам мислам дека и во договрото за Кака стоело ова. :)
Абате не верувам да е долго повреден, штом после екцесот продолжи да игра мислам дека ќе биде фит.
 
P

PewDiePie

Гостин
Рома шанси шанси :tapp: ама сме извадиле гз :vozbud: ај дај боже да се мотивираат и да ни тргне конечно,само страв ми е дане сврземе неколку победи по ред и ке почне Фестер одма да јаде гомна шампиони сме не ни требаат нови играчи А НИ ТРЕБААТ ОЧАЈНО:kesa:....иначе по кој повод бранеше месечарон Дида а не Сторари??? А "капитенон" не е жив ако не се здрка нешто....како и да е ќе биде тешко со Реал во среда ама ако не изгубиме тогаш влегуваме во форма и следната со Киево на гости сигурно ја тепаме.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Постов го копирам од темата Милан-Рома 18.10.2009 во за да го прочитаат поголем број Миланези:

Прво честита победа, типична миланска победа.
Јас без многу размислување вчера си ја пишав 1 пошто се знаеше дека Милан МОРА да тепа посебно во пресрет на дербито со Реал, за да има Леонардо кредит ако изгуби во добра игра да не го избркаат. Е сега што се случи? Почнува натпреварот и ОП, 0-1 за Рома. Уште малку погледав и свртив пошто Милан не покажа никакви знаци на живот и уште помалку враќање во игра. Кога сабајлево станувам гледам телетекст и си викам: Чеј да видам ова старциве шо напраја можда тепале 2-1!!! И кога гледам СТВАРНО БЕ ТЕПАЛЕ! Е сега не можам да се убедам како. Дали имало пенал или црвен или во заслужена игра не можам да тврдам пошто не го гледав одма ми дојде прва мисла: Оваа гарант е наместена:nenene:
Не сакам да им го кршам радувањето на навивачите на Милан (пошто искрено сакам да се вратат на нивото на кое беа пред неколку години пошто ЛШ е поинтересна со нив отколку со Фиорентина или Виљареал иако ги мразам) ама сепак логично е и можно покрај толкава репутација на местачи во Италија (читај Милан) да голема е веројатноста Берлускони и Галијани да имаат лично замешано прсти во овој пресврт. Нека не го сфаќаат ова навивачите на Милан како омаловажување или потценување пошто кажувам уште еднаш ЈА УПЛАТИВ 1 (само Виљареал ме заеба за 660 ден.) само што начинов на победување ми е сумљив. А да и уште нешто:
Најискрено се надевам дека ќе им го спопикате слатко на Реал в среда, тоа со душа го чекам. Ја спремав за 2 уште пред да се одигра ова со Рома, а сега уште повеќе! Сепак Реал повеќе ги мразам од Милан :smir:. Ај со среќа :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom