Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Можат Милан многу подобро, задоволен сум од резултато ама не и од играта, пирло беше камен една акција не организираше како што знаеше до пред 1-2 сезони, амброзини многу се залагаше и одо пријатно ме изнанди со играта во одбраната, неста стуб што друго да се каже, сидорф изигра солидно а пипо има некоја среќна ѕвезда кога треба него го има и дава гол, силва изигра добро покрај неста, замброта ме разочара. сепак треба подобрување во играта особено во средината многу ни е слаба, лесно ни ја поминваат марсеј незнаеше тоа да го искористи ама реал ќе знае и тоа како.

Форза Милан
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Колку што приметив Пирло има потенцијал да игра понапред, да играме пример вака:

Storari

Abate--------Zver---------Silva---------Zambrota

Gattuso
Flamini---------------------Ambrosini

Pirlo

-----------Ronaldinho
Pato-----------
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Милан е друг тим во ЛШ...
Е баш на ова што се деси вечерва мислеа Галијани и другите коа изјавуваа дека ЛШ е навика за Милан...
Го направивме ова на стар начин...Две шанси-два гола.Пипо си е Пипо...:)
Секоја чест за Сидорф вечерва,втор најзаслужен за победата.
За Одо можам да речам дека вечерва изигра подобро од Замброта и Јанкуловски заедно што имаат изиграно досега-цела сезона...
Ми се допаднаа измените и тајмингот кога Леонардо ги направи.

Сега наредна играме со Болоња во недела и имаме добра и изгледна шанса и нив да ги тепаме со што ќе се подобри атмосферата и во тимот и кај нас навивачите... Милан ќе биде уште подобар!

FORZA MILAN!!!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
2 шанси 2 гола. Мајстории на Пипо. Честито победа..
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Честитки за победата :)
Ајде за 2 недели се надевам повторно на победа.
Знаеме да изненадиме ние во Лигата на шампионите иако би играле слабо во калчото.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
честитки,за ЛШ имате големо искуство и ви иде во ЛШ:smir:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Veteranot pak se pokaza vo sekoja prikazana sansa se pokaza vo najdobro svetlo znaese kako da go iskoristi momentot
PiPo legendata...
Zasluzena pobeda iako mozese bolje no i vaka ne e loso`
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Епа честитки и од мене. Знаев дека можеме. ЛШ ни лежи и ова беше многу значајна победа за кревање на самодовербата кај играчите. И ајде не застануваме тука, одиме на победа и на следните мечеви.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Само ќе речам, Алесандро Неста и Тиаго Силва, каква одбрамбена двојка уфуфуфуф
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Честито победа, 7 години во првата утакмица од првото коло во Лига на Шампиони имаме забележувано победа и ова се надевам ќе продолжи,добро игравме али второ полувреме многу паднавме на кондиција среќа што Марсеј не успеа да погоди на повеќепати.Неста денеска најдобар браво мајсторе си се враќа во својата препознатлива форма,како и воошто да не бил повреден само така нека продолжи.Незнам мене Одо ич не ме бендиса како изигра би му дал шанса на Абате со Болоња на позиција десен бек да видиме како ќе изигра.За Инзаги неам коментар човекот е будала како само му се местат топките за да даде гол :) .Се надевам ќе продолжиме со победи и во наредните утакмици кои ни следуваат.

FORZA MILAN ! ! !
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
честито победа :smir:

па се добро заврши за нас и се надевам ќе тргнат работиве на поарно одсега
значи навистина за ЛШ специјалисти сме биле :)
сега би требало да се подобри атмосферата во тимот и да се игра подобро на наредниве натпревари
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Браво секоја чест. Nesta, T.Silva и Pipo ЗЗЗверови :smir: Другите така и така.
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Супер одигра Чичо Сидорф сега, ама дали ке издржи уште некоја утакмица вака ке видиме.. Пипо Стандар, опасен по голот, пирло тапа, амбро/гатузо/фламини ги поштувам за борбеноста, ама без мозок не се игра фудбал ( фаул прави на 20 метра од голот непотребно,, фламини со 2 нози клиза, тоа може и директен црвен да му се даде)... За другите се вклопија во играта, а резултатот покажа дека добро изиграле... :vozbud:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Марсеј 2.20 коеф а за Милан 2.95

Олимпик факинг Марсеј го стаеле фаворит. Уф што ќејф ми се прае ваке кога не потценуаа и ги ебемо после. До крај :pusk: хејтери ево ви га на


Пипо легенда, а Одо да се зацементира у прв тим барем до Јануар.

Неста уште еднаш покажа дека е најдобар централен дефанзивец у свет. Им дава на другиве 2 године да научат да играат пошто беше на времето 4 класи бољи од остатокот. Доаѓа и ги шамара ка деца свои.

Брандао ке дал, ка стап за чукање ораи е за ништо не го бива,

Олимпик Марсеј ке го изненадел Милан у борба за второ место пффф

.!.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom