Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Братче убаво викаш ти за Амбросини дека давал душа на терен,ама ако не примети додека не влезе Гатузо во Игра..мислам на почетокот на второ полувреме како шибаа низ центар на терен...нон стоп напаѓаа,прашање на време беше кога ке примиме гол,а одкако влезе Гатузо се смири тоа и почнаа да пробуваат нешто по страна ааама .!. не им идеше,така да јас мислам дека добар беше тој потег на лео и + Амбросини беше веќе повреден малце!:smir:
да, тоа е точно, Амбросини ни беше најслаба карика, башка он и беше крив што примивме гол, место да ја исфрли топката ја гушеше, па они ни земаа корнер, од корнерот фаул и следуваше гол, дури и режисерот неколку пати го повтори тоа кога Амбросини греши, сите тоа го приметија, затоа се слагам со Форца 22, дека одкога влезе Гатусо се смири пресијата што ни ја вршеа по гречките на Амбросини и почнаа да пробуваат нешто.

Малце ме инервира Фламини со стартовите што ги правеше, ја не сакам такви играчи, он тргна на Цисе да му скрши нога, го сакам Фламини ама потегот што го направи беше тотално неспортски, ја да бев судија ќе му дадев црвен и 5 години забрана за фудбал.

Освен бековската линија, морам да спомнам дека двете асистенции на Сидорф беа врв на утакмицата, за Пипо незборам, он може и да не трча ама ќе даде два гола, и да се сопне топката ќе го удри и ќе влезе во гол хахааха.

така да денес че си ги гледам хајлајтсите од утакмицата и ќе го :drk: на победата.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Flamini е звероња не го чепкај. Мора да имамо и еден таков. За година две страв и трепет ке биде за плејмејкерите.

Он сакам да го чува Кака со Реал :pipi:. Роналдо ке го чува Гатузо. А ако играат Неста и Силва до тогаш ич не зборим за напаѓачите на Реал
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Не незборам дека е лош играч, само дека не ми се допадна стартот, на пример Гатусо иде страшно ама нема ниту еден опасен старт, ваков на пример, иначе ја би ги седел и Гатусо и Амбросини за да игра Фламини од старт цела сезона.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Flamini е звероња не го чепкај. Мора да имамо и еден таков. За година две страв и трепет ке биде за плејмејкерите.

Он сакам да го чува Кака со Реал :pipi:. Роналдо ке го чува Гатузо. А ако играат Неста и Силва до тогаш ич не зборим за напаѓачите на Реал
Грешка си, Одо ќе го чува Роналдо :pos:

Инаку Фламини добро игра сезонава, кај Анчелоти не добиваше толку шанса и одма полнаа да зборат, Фламини се заеба што замина у Милан ич неигра... ама сезонава е добар, за ич пари - ѕвер играч =)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
ЛИГА НА ШАМПИОНИ:
НАТПРЕВАРУВАЊЕ ВО КОЕ СИТЕ ТРЧААТ А ПИПО ИНЗАГИ ДАВА ГОЛОВИ.
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Грешка си, Одо ќе го чува Роналдо :pos:

Инаку Фламини добро игра сезонава, кај Анчелоти не добиваше толку шанса и одма полнаа да зборат, Фламини се заеба што замина у Милан ич неигра... ама сезонава е добар, за ич пари - ѕвер играч =)

Што се смееш бе?

Он ни е најдобар десен бек моментално у екипа. А и вчера дефанзивно не игра лошо, незнам што сте се фатиле свите за него :toe:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Он ни е најдобар десен бек моментално у екипа. А и вчера дефанзивно не игра лошо, незнам што сте се фатиле свите за него :toe:
Заради него примивме гол, а и центаршут му е тиња, од десет две нафрли како што треба.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Што се смееш бе?

Он ни е најдобар десен бек моментално у екипа. А и вчера дефанзивно не игра лошо, незнам што сте се фатиле свите за него :toe:
Не си ме сфатил бе, се смеев за Роналдо коа ќе ми текне не пројде тогаш покрај Одо и Гатузо коа игравмо со Манчестер...
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Ама кога ќе ми текне што се дешаваше со Одо кога игравме со Арсенал и кога Адебајор ќе тргнеше накај него, страшно, сеа се сеќавам и ме фаќа страв.

И да, моментално он игра најдобра одбрана од сите странични бекови.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Најдобар? како бе го праете најдобар... вчера изиграл малце подобро и одма најдобар, a и вчера он требаше да го покрие Хајнце ама закасни и примивмо гол.
Замброта, Одо и Јанкуловски ти се исти курац.


Одо беше еден од најслабите на мечот со Ливорно.
Oddo: 4.5 - Shaky in defence, and was poor when he ventured forward. His crosses into the penalty area were more hopeful punts than measured balls delivered with any kind of accuracy.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Заради него примивме гол, а и центаршут му е тиња, од десет две нафрли како што треба.
А Јанкуловски од десет,ниедна не нафрла како што треба...
Одо и според мене треба да биде прв избор за десен бек,засега...

А Ѕигони си лупа голови за Primavera-ва...Досега кога и да играле со некого,а го има извештајот од утакмицата на некоја страна за Милан,глеам дека Ѕигони редовно си дава голови. Вчера ги победиле Каљари 3-0,Ѕигони дал 2 гола...За младинските категории кога играл во Тревизо имал постигнато 100 гола.Ќе биде нешто од него. :)

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11960
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Mене Силва и Амброзини ми беа одлични вчера, имаа неколку пресудни стартови и потези, поготово Силва во една ситуација покажа неверојатен рефлекс и спречи според мене чист гол, а на Абмрозини стартовите што имаше вчера не се се не броеја.
Исто така не го заборавајте Сторари, одлично си брани трета утакмица по ред(со Интер ниеден гол не може да му се пише) и мислам дека вака-така ќе му го дрпне местото на Абиати, барем додека дојде Маркети кој е договорен со Милан за наредна сезона.
Одо, Јанкуловски и Замброта доволно ми се зборени, колена ми се тресат кога ќе видам некој од нив како трча со топка. Ваљда Леонардо има проценето во каква ситуација е, а чарето е што помалце играње преку нив, забетонирај ги позади без излети напред, нека бранат само...не можат они и бранење и пробиви и нафрлање како што може секој комплетен играч на нивна позиција.
До зима ако издржиме со нив па после натенане, Рафиња мора да се продава, Шалке се во криза финансиска плус скаран е со управа и навивачите го свиркаат, плус ако се деси трампата Јанкуловски за Бејл мислам дека ќе можеме да пичиме до крај, башка и ќе си поставиме јаки основи за во иднина со нив двајца.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Исто така не го заборавајте Сторари, одлично си брани трета утакмица по ред(со Интер ниеден гол не може да му се пише) и мислам дека вака-така ќе му го дрпне местото на Абиати, барем додека дојде Маркети кој е договорен со Милан за наредна сезона.
Спортскиот директор на Каљари Marroccu пред неколку дена излезе со изјава во која негира дека имало договор меѓу Милан и Каљари за Маркети, но исто така нагласи дека ќе биде тешко да се задржи по крајов на сезонава во редовите на Каљари.



Marchetti n’a pas été promi au Milan

Cet été la presse annonçait souvent que le Milan avait trouvé un accord avec le talentueux gardien de Cagliari, Federico Marchetti (26 ans). Mais le directeur sportif de Cagliari, Marroccu, a tenu à démenti cette rumeur: « Ce n’est pas vrai que nous avons promis Marchetti au Milan pour à la fin de la saison, c’est vrai que les grands clubs comme la Juventus, Inter et le Milan, auraient besoin d’un gardien de haut niveau comme lui. Ce sera difficile de garder Marchetti à la fin de la saison, mais il se sent très bien en Sardaigne et il a déjà montré sa reconnaissance envers le groupe et son entraîneur qui l’a aidé à évoluer sur tous les points ».
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Најдобар? како бе го праете најдобар... вчера изиграл малце подобро и одма најдобар, a и вчера он требаше да го покрие Хајнце ама закасни и примивмо гол.
Замброта, Одо и Јанкуловски ти се исти курац.


Одо беше еден од најслабите на мечот со Ливорно.
Така се запалија дечките и за Роналдињо-утакмицата со Сиена. Исто така и за Пирло-последната за Италијанската репрезентација.
70% од фановите на Милан ко да се правени од Берлускони и Галијани, ебаго. :kesa:

А за Маркети супер е тоа, многу добар голман е, кај и да е ќе му го земи местото на Буфон во репрезентацијата. :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom