Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Али Цисоко ако е слаб незнам кој е добар,јас го имам гледано на повеќе утакмици лани со Порто пошто ги имав во кладилница и ја гледав на нет па човекот по лева страна правеше разор такада за Јанкуловски е измислен.Друго двете утакмици ги гледавте на Лион сеа? Човекот изигра феноменално такада неможе да се каже само дека е добар на некој си youtube,а ние што не го земавме тоа е друга работа.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Mattioni Defender Gremio -> Mallorca official:nesvest:

штета играчов го пропуштивме млад беше а можеше и добар да испадне за нас

штета
 
P

PewDiePie

Гостин
Јас не знам како бе вие па знаете дека Фобер,на пример е послаб од Де Силвестри...Што само галамите,ни ги зеле играчите,останавме ѓубрето да го земеме....
Еве на пример ти колку утакмици имаш гледано коа играл Де Силвестри бе? Или од Цисоко? И колку си го глеал Фобер?
Цисоко со едно клипче го направите бог,а другиве сите се послаби од него...
Чекајте нека донесат прво некого,па ќе видиме дали е добар,дали можда е бољи од Де Силвестри и од Цисоко..

Или многу менаџер играте? Тоа ќе да е...

Многу напамет зборите...Вкупно една утакмица неам глеано коа играле никој од овие... Затоа ќе почекам тие да одберат и да донесат,па ќе видам како ќе се снајде новиот кај нас...


едит: Е овој го чекав да каже нешто.... Се занесуа овој,мисли којзнае што напаѓач е....свашта... :)
http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=en&js=y&u=http://milannews.it/&sl=it&tl=en&history_state0=
Прилично,за да заклучам дека Сисоко и Де С. се боље од фобер а него за жал сум немал прилика да го гледам уствари го видов еднаш како спие на клупа :tapp: ете ти го сисоко бе гледај го во Лион па ке ти стане јасно што зборам и уште колку квалитетни ЛЕВИ БЕКОВИ не крилни играчи што можат да играат сегде на лева страна останале. ПС. Пеце не го поти
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па подобро Одо да остане одколку Фобер дрво е :)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Прилично,за да заклучам дека Сисоко и Де С. се боље од фобер а него за жал сум немал прилика да го гледам уствари го видов еднаш како спие на клупа :tapp: ете ти го сисоко бе гледај го во Лион па ке ти стане јасно што зборам и уште колку квалитетни ЛЕВИ БЕКОВИ не крилни играчи што можат да играат сегде на лева страна останале.
Извини,ама постов стварно неможам да го разберам како што треба...
Колку што разбрав го немаш гледано Де Силвестри,го немаш ни Фобер,а Цисоко си го глеал сеа за Лион...Ваљда во претколово за ЛШ а ?
Епа ако ги немаш глеано тогаш не можеш да знаеш какви играчи сме пропуштиле или дека овој кој евентуално би дошол ќе биде промашај...

Сме виделе многу играчи што ги правеа “новите“ мајстори,ги нема нигде сеа... И колку се појавиле од никаде...

Така да почекајте...Прво нека донесат некого,па после ќе му судиме нему и на управата,за добриот или лошиот потег...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Нино нејќам да ни се смеат дека се караме во фан клубов , Ама баш би сакал да разберам што ти мислиш ? Најаки сме ? Јануловски е најдобар? Совршени сме?

Не те разбирам што покушаваш да објасниш!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Али Цисоко ако е слаб незнам кој е добар,јас го имам гледано на повеќе утакмици лани со Порто пошто ги имав во кладилница и ја гледав на нет па човекот по лева страна правеше разор такада за Јанкуловски е измислен.Друго двете утакмици ги гледавте на Лион сеа? Човекот изигра феноменално такада неможе да се каже само дека е добар на некој си youtube,а ние што не го земавме тоа е друга работа.
БРатче чекајте бе малу, дечкото е добар има потенцијал, млад е но играл у Порто бе да го еба, и Кварезма растураше у Порто. Лион ?? СО андерлехт играја , ке го видимо сеа у ЛШ против играчи како ке игра против некој поквалитетен. Изиграл една добра утакмица против Ман УТД и најбољи лев бек у свет го напраевте. Чил аут литл бит
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Сисоко можеби е добар но не форсирајте толку како да е наш играч,да го испуштија но тоа е тоа одиме натаму ете го има Јанколовски или ако го земеме Рафиња,Замброта ќе оди лево а тој десно тоа е иако не се надевам дека до крај ќе земат некој а Фоберт не ни треба во никој случај како што реков подобро Одо да остане :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Леонардо го посакува Адриано во Милан
- Според шпанските медиуми екипата на Милан се обидува да го ангажира левиот бек на Севиља, Адриано .........

пс: Дидие Дрогба е задоволен од новата формација на Челзи, таканаречното "Божиќно дрво" на Карло Анчелоти. :pos2: :pos2:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Нино нејќам да ни се смеат дека се караме во фан клубов , Ама баш би сакал да разберам што ти мислиш ? Најаки сме ? Јануловски е најдобар? Совршени сме?

Не те разбирам што покушаваш да објасниш!
Апсолутно не...Некаде не напишав тоа...Кој рече дека Јанкуловски е најдобар? Далеку од тоа...
Само сакав да кажам дека јас не сум експерт па да кажувам како Цисоко ни избегал и сеа секој кој би дошол после него би бил промашај...
Или дека се заебавме што им го оставивме Де Силвестри на Фиорентина...
Треба да се донесат бекови,тоа сите знаеме,ама се чудам како овде сите знаат дека ако дојде Фобер или било кој друг ќе биде слаб...

Овде сите експертиве зборат напамет...Тоа сакам да кажам...Го виделе Фобер на една утакмица и на 3 слики и автоматски слаб е...
Цисоко на еден клип против Брага и автоматски е ѕвер...

Прво нека донесат некого,па после ќе видиме дали ќе биде добар или ќе биде промашај... Ме разбра сеа? :)
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Иначе девојка му на Леонардо некоја спортска новинарка била тежок навивач на Интер(значи пушењето и е вроден талент :)) и ова за него било посебно дерби.

Милито по Матераци и Мурињо дава изјава у стил као ““Милан е фаворит ама не им се плашиме’’ што е многу многу педерски и тотално во нивни стил. Сакаат да намалат притисок врз нив па префрлаат притсок врз Милан иако до вчера “Милан не беше конкурентен’’.
Нека, ние сме фаоврити иако они фрлија брдо пари за прва класа играчи а ние летово не купивме ништо.
Мене лично очекувањата не ми се големи, доволно е да не изгубиме на утакмицава, ако тепаме тоа е веќе резултат. Уште ако Рома им направи проблеми на Јуве да не тепаат на коњ сме, битната лекција што мислам дека е сфатена за сезонава е дека по селата бодви нема веќе оставање, а во таква ситуација Интер и Јуве се небитни.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Ќе ги ебеме ли у сабота? Шо му е на тоа педерчето Мурињо? фаворити сме биле . ќе му ебем пешлакот.

Цвикаат сеа без ноското.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Има квалитетни бекови колку сакаш,ама пари нема...ке бидам задоволен само со рафиња ова лето....а другото 100 посто пецнуваме некој бразилец за лево или зимоска....а за у сабота ке биде тоа возбудлив натпревар..едвај чекам
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345

еден смешен клип за Сисоко,пазете од 20 секунда до 40 и неш...:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom