Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Ако го земете Рафиња секоја чест , многу јак играч го имам гледано трча нонстоп напред назад знае да дрибла и башка што сумјате во него од бразил испаѓаат најдобрите десни бекови , Алвес,Маикон само мислам ќе има битка помеѓу јуве и вас :smir: и кафу че го подзаборавев
 
P

PewDiePie

Гостин
Ако го земете Рафиња секоја чест , многу јак играч го имам гледано трча нонстоп напред назад знае да дрибла и башка што сумјате во него од бразил испаѓаат најдобрите десни бекови , Алвес,Маикон само мислам ќе има битка помеѓу јуве и вас :smir: и кафу че го подзаборавев
Кафу е КРАЛ бе.Таков играч и по квалитет и по понашање на терен не се раѓа уште еднаш,ке направи фаул ке му направат фаул си кулира нема гајле само ке си џвакне со мастиката ке се насмее и тера.Тој беше едини што стварно би го играл до кога него му се игра на 38? на 38 нека фура хах а башка што беше најбоље десен бек во светот. :helou:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Доста бе го некој пациенти се расправате овде. Ако знајте нешто за играчот пишете, ако не поќутете си малце не се прајте стручњаци безвеза.

Нити Рафиња сум го гледал, нити Бејл, нити Фоберт, а на јутуб и Артим Шаќири е ѕвер, зато не дискутирам. Јанкуловски лани беше најслаба карика во тимот слободно можам да кажам, само поради безсмислени киксој во одбраната да не набројвам утакмици сеа не е битно. Само заради то мислам дека лев бек нема да е лошо да се донеси како конкуренција за позицијата, ама не по секоја цена.

Муабето ми беше, ако немате нешто креативно ново и смислено да кажите не пишете.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Шо е муабетов со Рафиња, уште еден десен бек одлично ќе ни дое па да имаме 4 на таа позиција и да дое искрено ич нема да се радувам, а лев бек нека си остане Јанкуловски топ топ. Иначе не го кривете Јанкуловски за слабата игра затоа шо дечкото цел живот има играно лево крило, таа позиција како лев бек му е наметната од прошлата (или предпрошлата) сезона во Милан, супер си е како офанзивец ама прилично слаб како дефанзивец.
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Абе добро би било ако преговараат, ама работава е што повеќе преговараат отколку што купуваат, а најстрашно е што најмногу лажат (и тоа на велико) :wink:

Песимист сум дека ке земат добар лев бек :toe:

FORZA MILAN!!!
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Матераци: Милан е фаворит во дерби натпреварот Дефанзивецот на Интер, Марко Матераци фаворитската улога во големото дерби му ја препушта на Милан.

Што ме нервираат, до вчера ние бевме лигуши, и сеа одеднаш, и фаворити и се, неќеме да сме фаворити, сакаме да не викаат како што не викаа до сеа, за да кога на крај ќе ги ебеме сите да ни биде најубаво.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Ако го земете Рафиња ке биде стварно добро .. лев бек изгледа ке игра Замброта а ќе има и не така лоша замена Јанкуловски :wink:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Матераци: Милан е фаворит во дерби натпреварот Дефанзивецот на Интер, Марко Матераци фаворитската улога во големото дерби му ја препушта на Милан.

Што ме нервираат, до вчера ние бевме лигуши, и сеа одеднаш, и фаворити и се, неќеме да сме фаворити, сакаме да не викаат како што не викаа до сеа, за да кога на крај ќе ги ебеме сите да ни биде најубаво.
И јас не сакам да сме фаворити!!!!!! Најубаво е кога ке го победиш фаворитот! :pusk: Башка то и поголем коефициент в кладилница ке си фатам ако е Интер фаворитот :pos2: :pusk:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
bb[noone];2857727 напиша:
Ако го земете Рафиња ке биде стварно добро .. лев бек изгледа ке игра Замброта а ќе има и не така лоша замена Јанкуловски :wink:
Имајќи Јанкулоски лев бек класичен Замброта ќе играл тоа теорија нема..ја незнам кога ќе разберат нашиве им треба лев бек.
 
P

PewDiePie

Гостин
Имајќи Јанкулоски лев бек класичен Замброта ќе играл тоа теорија нема..ја незнам кога ќе разберат нашиве им треба лев бек.
Левите бекови се потрошија тоест нашите испуштија да ги купат и сега сакаат да замачкаат очи со некој си Фаберт како ли се вика што игра десно крило исто како што Јанкуловски игра ЛЕВО КРИЛО и ке го стават и него бек па ке се чешаме кога нема ни клизач да знае да направи а ке дрибла на своја половина.....џабе бе не се надевајте на нов играч мислам асален нов играч
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Левите бекови се потрошија тоест нашите испуштија да ги купат и сега сакаат да замачкаат очи со некој си Фаберт како ли се вика што игра десно крило исто како што Јанкуловски игра ЛЕВО КРИЛО и ке го стават и него бек па ке се чешаме кога нема ни клизач да знае да направи а ке дрибла на своја половина.....џабе бе не се надевајте на нов играч мислам асален нов играч
Јас не знам како бе вие па знаете дека Фобер,на пример е послаб од Де Силвестри...Што само галамите,ни ги зеле играчите,останавме ѓубрето да го земеме....
Еве на пример ти колку утакмици имаш гледано коа играл Де Силвестри бе? Или од Цисоко? И колку си го глеал Фобер?
Цисоко со едно клипче го направите бог,а другиве сите се послаби од него...
Чекајте нека донесат прво некого,па ќе видиме дали е добар,дали можда е бољи од Де Силвестри и од Цисоко..

Или многу менаџер играте? Тоа ќе да е...

Многу напамет зборите...Вкупно една утакмица неам глеано коа играле никој од овие... Затоа ќе почекам тие да одберат и да донесат,па ќе видам како ќе се снајде новиот кај нас...


едит: Е овој го чекав да каже нешто.... Се занесуа овој,мисли којзнае што напаѓач е....свашта... :)
http://milannews.it/?action=read&idnotizia=11182
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
абе луѓе не ги проценувајте играчите по јутјуб клиповите :tapp:
и во фан клуб интер за кварезма ставаа клипови клипови ама џабе ... видете како играат на утакмиците а не јутјуб видеа да гледате на кој што и положани е ѕвер :smir: :toe:
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Замброта лани одигра добро, не беше толку лош,има добар дриблинг,добар шут,можеби лошата страна му е одбраната,Ама јас сум за да е во првите 11,и за крај да не му го заборавиме голот против Лацио од 33 метри,

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Да бе, еден гол даде и готово. А знаеш ти шо гол има дадено Маскара од Катаниа? Подобро да не знаеш, може ќе сакаш да го земиме :nenene:
Хехе порано во основно кога бев одличен и кога ќе добиев слаба оценка и дома се вадев со она ви текнува имаше само три 5ки во цел клас и татко ми (имаше надеж во мене хехе :) ) зашто ти да не беше во тие три 5ки ! Е ајде сите се сложувате дека Милан е меѓу најдобрите клубови во светот зашто си дозволувате да кажете тој е добар играч нели би требало да е НАЈДОБАР зашто ги немаме баш ние најдобрите ? Замброта лани не беше ништо посебно според мене има среќа што игра во италија т.е тоа се докажа и на конфедерацииве покрај некои крилни играчи кои он треба да ги неутрализира он изгледаше мизерно па што му правеа бразилците на таа лева страна - Срамно :kesa: ова го пишувам чисто заради дебилната споредба на ПЕЦЕ на Замброа со Цисоко РАФИЊА Де Силвестри и Бејл убаво ти пишаа другар споредуваш 33 годишњак со 23 годишњаци кои сега им е во подем кариерата ...Глупаво од твоја страна:tapp:
И не само шо се помлади него и за две класи се боље од Јанкуловски и Замброта.
Доста бе го некој пациенти се расправате овде. Ако знајте нешто за играчот пишете, ако не поќутете си малце не се прајте стручњаци безвеза.

Нити Рафиња сум го гледал, нити Бејл, нити Фоберт, а на јутуб и Артим Шаќири е ѕвер, зато не дискутирам. Јанкуловски лани беше најслаба карика во тимот слободно можам да кажам, само поради безсмислени киксој во одбраната да не набројвам утакмици сеа не е битно. Само заради то мислам дека лев бек нема да е лошо да се донеси како конкуренција за позицијата, ама не по секоја цена.

Муабето ми беше, ако немате нешто креативно ново и смислено да кажите не пишете.
Епа толку гледаш фудбал ти бе лепи, чим не си ги гледал Рафиња, Бејл и Фобер.
Добар играч е овој Адриано.
Јас не знам како бе вие па знаете дека Фобер,на пример е послаб од Де Силвестри...Што само галамите,ни ги зеле играчите,останавме ѓубрето да го земеме....
Еве на пример ти колку утакмици имаш гледано коа играл Де Силвестри бе? Или од Цисоко? И колку си го глеал Фобер?
Цисоко со едно клипче го направите бог,а другиве сите се послаби од него...
Чекајте нека донесат прво некого,па ќе видиме дали е добар,дали можда е бољи од Де Силвестри и од Цисоко..

Или многу менаџер играте? Тоа ќе да е...

Многу напамет зборите...Вкупно една утакмица неам глеано коа играле никој од овие... Затоа ќе почекам тие да одберат и да донесат,па ќе видам како ќе се снајде новиот кај нас...
Абе братче, јас Сисоко го имам гледано на вкупно три утакмици и на сите три утакмици изигра на светско ниво. На јутјуб нема ништо од него, освен едно клипче составено од утакмиците со Манчестер. На Менаџер го нема, за жал. Де Силвестри е надежен фудбалер, ама ништо посебно. Фобер го имам гледано на десетина утакмици, воопшто не е лош играч, многу брз е и има добра техника. Башка и фан сум на Вест Хем.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom