Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Добро де шо се нервирате право чинеш само за Рафиња бевме заинтересирани , јас повеке сакав да го земеме Адриано ем и лев бек е , а Рафиња беше десен и ке требаше Замброта да игра лев бек така да...:wink:
 
P

PewDiePie

Гостин
Да бе да ке си се тешиме за сите така,ај бе овој нема да стане играчиште ај бе овој само на ју туб клипчиња е добар ај не бе ни треба десен бек лев ни треба.....џабе се лажеме реков јас сите асални бекови ни отидоа пред нос,тоа е тоа ке си останеме со Јанко Одо и Фавали цел живот :kesa:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Хм. Интересно.
- Само на Coal.com ги има ова извавиве.
Можда е шпекулација.
За Шнајдер сум сигурен дека оваа сезона нема да игра за Интер.
А за Рафиња или Адријано, би гласал за Адријано. Оти е стандарден лев бек.
- А не како десен Рафиња, а Замброта да се премести лево, глупост.

Одбрана: ----- Замброта --- Неста --- Т.Силва --- Андриано -----
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Адријано, за оној од Севиља ли зборите ? Зашто тој ротирал, многу пати има играно како лево крило за тимот и одбрана е налик на Јанкуловски, со оглед на неговите офанзивни карактеристики .
Поубаво за Милан ке беше Рафиња десно, а Замброта лево, и онака Замброта во Јуве играше на таа позиција, а и за Италија по потреба, така да немаше да претставува некој проблем .

Вака со Адријано, нема многу да добијат, т.е. не колку што ке добиеа со Рафиња . 8 милиони евра, па и не беа голема сума, можеа комотно да ја платат, чим за Сисоко планираа да дадат над 10 . :toe:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
E шо управата....КАКО ДА КУПАТ КОА СЕ НЕМА ПАРИ......тоа шо го имаа за сисоко го дадоа за хунт....

Шнајдер дефинитивно останува во Реал повторно почна да тренира со тимот.

@ росоње

Одо ако е постар за мене е подобар од Фобер не можеш да споредиш што си гледал клипови дека е добар,го гледав во Вест Хем против Тотенхем не е нешто посебно не заборавај Одо против Манчестер кога игравме кога К.Роналдо не помина кај него.
А шо губиме ако го трампаме одо-фобер?
Објасни ми каде губиме.....
А тоа одо вс КИКИ минато свршено неповторливо време
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Би замолил да пише некој кои беа сите имиња што летово требаше да дојдат во Милан?
Би ве замолил да пишете кое засилување го КУПИВМЕ ? Освен 15те милиони за Хунтелар?
Би ве замолил сите што викаа ее кај е 31ви СИГУРНО ќе купиме некој да објаснат кој е тој некој многу шпекулации имаше!:lud:
И би ве замолил доколку има некој што сеуште мисли дека далеку е 31ви и дека Милан ќе купи некого да се пријави онака да му дадам зеленко! Ќе заслужи:smir:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Jaс сеуште мислам дека ке земемо бек до крај на периодот.

БТВ спремив сликичиња увод и такви ствари за дербито, па ако сакате ке ја отворам темата сега ако не да ја почекамо Росонерка па кажите како сакате
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ја би ипак за росонерка (марли не се лути) само дали ке сака она?
ја прашавте?
Ако испадне она доагаш ти зш имаш сшремно се
Ке видиме...до сеа се беше шпекулација ама не се надевам мн ја 0.0001% дека ке земеме
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Ја би ипак за росонерка (марли не се лути) само дали ке сака она?
ја прашавте?
Ако испадне она доагаш ти зш имаш сшремно се
Ке видиме...до сеа се беше шпекулација ама не се надевам мн ја 0.0001% дека ке земеме

Не се лутам, и јас реков сам дека ке ја чекамо росонерка, но неа ја нема гледав 4-5 страни уназад, да не е замината на одмор или нешто слично.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Не би требало да е на одмор....нз....ке почекаме уше малце ако не ти отварај
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
аман бе Марли отварај :)... Росоњерка го отвори фан клбуот, доколку ти немаш отворено таква слична тема за Милан (дерби,фан клуб, нешто друго поврзано со Милан...) тогаш отварај, башка имаш спремено... незнам што чекаш. Кога на сите ќе им помине редот тогаш нов круг ќе правиме :)


инаку, еве како сакам да ни биде групата

Милан
Ренџерс
Марсеј
Дебрецин
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom