Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
цитат:Колку пати сте ја виделе таа сцена. Трета минута од судиското продолжение, некогаш Јувентус, а денес Милан, го губи мечот или бара некои нови судбоносни три бода, паѓа топката во шеснаесетникот и тогаш гром! Топката удрена со брзина од два и пол на час, едвај влегува преку линијата. Тргнува неговиот иритантен крик до корнер знаменцето и експлозија од одушевување.... Главниот актер, сигурно погодувате е Филипо Инзаги.

Го обожавам човеков од врвот на ножниот палец па нагоре(да го прескокнеме она:) )
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Еве како Берлускони го фали Роналдињо

"Одличен Милан? Не мислам така. Мислам дека Роналдињо беше одличен" - изјави Берлускони.
А на Рони трофеите со Милан му се на прво место, а потоа Златната топка

"Најважното нешто за мене е да освојувам титули со Милан, а потоа ако ми биде доделена таква награда повторно ќе бидам среќен"- коментира Роналдињо.
"Секогаш сум бил позотивен и се надевам дека работите ќе се одвиваат добро овде. Среќен сум што ја почнав сезоната на овој начин по лошата година која ја имав во Барселона"- додаде тој.
"Сега се е подобро. Се чувствувам важен во Милан како и сите мои соиграчи"- дополни уште бразилецот.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Тешко гостовање имаме во Недела не смееме да си дозволиме уште една реми утакмица како на пример со Лече и со Торино:toe: Баш ме интересира како ќе се снајдеме без Кака на оваа утакмица...Роналдињо влага во страшна форма очекувам еден потег негов од утакмицава и да имаме водство да се надеваме на крај и позитивно за нас!!!:helou:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Абе мислам дека ќе тепаме утре...Нас ни праат проблеми Лече и сличните.... Е сеа кој состав без Кака ќе го извади Анчелоти е енигма..Најверојатно Пипо и Пато ќе бидат напаѓачи.
А со слободниве не знам што ќе правиме :) А плус коа ќе дојде Бекам?
 
А

Ајсшутер

Гостин
Тежок натпревар ќе имаме во Недела со Палермо играат цврста игра не викам не но сепак Милан си фаворит и во овој натпревар се надевам дека Анџелоти ќе ги потсобере малце сите играчи и да ги стегне да не кикснуваат на зицери натпревари да ни даваат голови во 90+ ем не треба да чекаме до 80-90 да се постигне гол треба одма да стави 3 напад и да им дадеме 2-3 гола па после катаноџо може :)
Конечен резултат според мене Палермо - Милан 1:3
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
24
Поени од реакции
3
1:2 за милан е конечен резултат


се надевам дека ек биде така
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Милан игра многу поубав фудбал од Интер,Интер многу лесно го доби Палермо да очекуваме дека и ние ке тепаме!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не би требало да имаме големи проблем со Палермо но сигурно нема и да биде лесно. Лани на натпреварот Палермо-Милан резултатот беше 2.1. Значи не треба да се опуштаме. Мене криво ми е што нема да го имаме на располагање Кака но имаме одличен тим и се надевам на победа. Не треба да победиме него МОРА да победиме:)

Инаку Рајкард изјавил дека одсекогаш го знаел талентот на Роландињо и иако лани пад во формата според него тоа може на секој да му се случи. И бил среќен што одлично му оди во Милан.

Веројатно е среќен што е подалеку од Барселона и од ќерка му :icon_lol:
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Палермо е без многу клучни играчи спрема лани и се 11то место на табелата така да очекувам да победиме конечно со многу голови разлика.
 
P

PewDiePie

Гостин
Не би требало да имаме големи проблем со Палермо но сигурно нема и да биде лесно. Лани на натпреварот Палермо-Милан резултатот беше 2.1. Значи не треба да се опуштаме. Мене криво ми е што нема да го имаме на располагање Кака но имаме одличен тим и се надевам на победа. Не треба да победиме него МОРА да победиме:)

Инаку Рајкард изјавил дека одсекогаш го знаел талентот на Роландињо и иако лани пад во формата според него тоа може на секој да му се случи. И бил среќен што одлично му оди во Милан.

Веројатно е среќен што е подалеку од Барселона и од ќерка му :icon_lol:
Мислам дека ова последново е клучно:helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
MILANELLO

These are the 21 called-up players of Carlo Ancelotti for the match against Palermo: Abbiati, Dida, Kalac, Antonini, Bonera, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Maldini, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Cardacio, Emerson, Flamini, Pirlo, Seedorf, Inzaghi, Pato, Shevchenko, Ronaldinho.

Unavailable players: Nesta, Borriello, Gattuso




Би требале овие да бидат првите 11:

---------------Абиати------------------
Замброта-Бонера-Малдини-Јанкуловски
-----Фламини--Пирло--Амбросини------
-------------Рони--Сидорф-------------
----------------Пато-------------------
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Зашто е Гатузо unavaible?
И да, утре очекувам победа и ништо друго.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Не би требало да имаме големи проблем со Палермо но сигурно нема и да биде лесно. Лани на натпреварот Палермо-Милан резултатот беше 2.1. Значи не треба да се опуштаме. Мене криво ми е што нема да го имаме на располагање Кака но имаме одличен тим и се надевам на победа. Не треба да победиме него МОРА да победиме:)

Инаку Рајкард изјавил дека одсекогаш го знаел талентот на Роландињо и иако лани пад во формата според него тоа може на секој да му се случи. И бил среќен што одлично му оди во Милан.

Веројатно е среќен што е подалеку од Барселона и од ќерка му :icon_lol:
Јас се надевам дека и годинава ќе одиграат одличен натпревар како ланскиот во гости, кој иако го загубија поради и само поради катастрофалната судиска „грешка“ (условно кажано грешка, пошто грешка е нешто случајно и ненамерно).

И јас мислам дека Анчелоти ќе одигра со еден осамен напаѓач, иако дупе давам да ги видам Шевата и Пато во напад. Но по одличната и соодветно смрдливата игра на Инзаги и Шевченко на претходниот натпревар, се сомневам дека желбата ќе ми се исполни.

Како и да ги вртиме работите во игра ќе бидат Пирло, Сидорф и Роналдињо. Одлична игра загарантирана, победата зависи од ксметот. Е така.
 

Milan4o

Ehehe
Член од
9 јануари 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Кака зашто не е у состав? Повреден???? И за утакмицава милсим дека многу тешко ќе биде....:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom