Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
и ова го видов кака да биде сменет па ова не се случил последни 2-3 сезони а и зашто да се смени кога не игра со палермо не ми мириса добро ова
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
читав Кака ќе го продаде Милан и со тие пари ќе ги земе Рамос и Мексес,ова може да биде добар дил ,сеа не ме напаѓајте одма знам дека Кака е икона во Милан али најголемиот проблем ви е одбраната а не таму кај што игра Кака,ова ме потсети на Јуве со Зидан,тогаш јуве го продаде Зидан за рекордна сума и со тие пари ги земавме Буфон,Турам и Канаваро,тоа беше најдобар потег што го напраил јуве
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
а бе сто нека го купат рамос и мексес со други пари кака си е кака и никој не мозе да го замени овој роналдино игра добро али не мозе да го замени кака во ниеден аспект а ако му го продавад кака на сити догаж ни да не го сонуват рамос засто реал сигурно ке се налутат
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
и ова го видов кака да биде сменет па ова не се случил последни 2-3 сезони а и зашто да се смени кога не игра со палермо не ми мириса добро ова
Добро не е он робот па да издржи се...
Мораше да биде заменет а и не покажа баш некоја добра игра...

читав Кака ќе го продаде Милан и со тие пари ќе ги земе Рамос и Мексес,ова може да биде добар дил ,сеа не ме напаѓајте одма знам дека Кака е икона во Милан али најголемиот проблем ви е одбраната а не таму кај што игра Кака,ова ме потсети на Јуве со Зидан,тогаш јуве го продаде Зидан за рекордна сума и со тие пари ги земавме Буфон,Турам и Канаваро,тоа беше најдобар потег што го напраил јуве
Абе ќе купи Милан одбрана и без да го продадат Кака, има Берлу мани :)
Две лета по ред Реал го бара Кака а Милан не го даде (а и он самиот не сакаше да го напушти Милан) така да мислим дека нема шанса во иднина да го напушти Милан освен ако не се комплицира нешто...
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
168
Поени од реакции
1
Добро не е он робот па да издржи се...
Мораше да биде заменет а и не покажа баш некоја добра игра...


Абе ќе купи Милан одбрана и без да го продадат Кака, има Берлу мани :)
Две лета по ред Реал го бара Кака а Милан не го даде (а и он самиот не сакаше да го напушти Милан) така да мислим дека нема шанса во иднина да го напушти Милан освен ако не се комплицира нешто...


па баш на такво несто ми мириса мене ајде сега роналдино игра добро па имаме замена на кака
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Мајстории на Сидорф

Мора победа против Палермо ако сакаме да бидеме во чекор со Интер, нерешен резултат и нема баш многу да ни значи.
мое мислење дека милан има многу тешко гостување и дека е тешко таму да се победи и плус милан коа игра во 20.30 во недела последниве две утакмици игра нерешено!немојте да ме напаѓате ама мислам дека интер од понеделник ќе биде пред милан 5 бода!тоа е мое мислење!
 
Член од
29 август 2007
Мислења
132
Поени од реакции
0
Kака сигурно не го интересират парите така да нема да замине во City освен овие ако не го продадат за пари:uvo:.А ако сакаат да ги купат Мексес или Рамос Берлускони има доволно пари па не мора да го продадат Кака
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Што мислите вие Берлускони ке дава туку така пари ако има а?Тоа е се бизнис не е како вие што мислите има пари дај.Не е тоа така.Треба тој да ги извади тие пари или да продаде некој играч за да ги купи тие играчи.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
ама се извлековме да не бесе роналдињно отидовме и инзаги браво за изнаги а и за роналдињо одли4на игра хехехе :vozbud::vozbud::vozbud:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Мали се шансите да си иде Кака од Милан, поготово не сега кога Шева и Роналдињо му се во тимот:)
а и не го дава Берлу, подобро ке ја продаде пола Италија него Кака, а и си има он пари..плус-минус 65 милиони не се ништо за него
и без Кака секогаш било потешко, ке се види тоа и во недела

но незнам зошто ама се мислам дека големи се шансите Пато да си иде наскоро, зошто е млад..предобар и мисли кај и да иде ке биде ѕвезда, големите понуди с епредизвик за него:toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Леле кои ѕверови сме:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
МИЛАН ШАМПИОН ОВАА СЕЗОНА:back::back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom