Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.544
Поени од реакции
48.009
дај бе најдете линк некој ако можете жити све, ми се гледа Милан ми се плаче :S :)
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
дај бе најдете линк некој ако можете жити све, ми се гледа Милан ми се плаче :S :)
Стрпи се брат утакмицата почнува у 20:00 па така да коа ке најде некој сигурен сум дека ке дае некој линк.....
Миланез Рони 100% ке ебе ке видиш

Lyon, arriving Cissokho
Ццццц и овој ни го лапнаа....:tapp:


Lyon, arriving Cissokho
Ццццц и овој ни го лапнаа....:tapp:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Добар е овој состав ако искочат со него Миланез од кај го најде?
Ова е офанзивно и е прилично многу подобро од таа тактиката на дебелиот што ја навикнавме.Добро е што Леонардо внесува нови методи на работа и се надевам дека ќе има одма резултат таа негова работа,Роналдињо мора да се врати во форма под водство на Леонардо тоа е факт:pishtoldz
Инаку на 26ти јули играме пријателска со Интер :)
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
http://www.justin.tv/lucy124
На овај стрим изгледа ќе ја има...
----------------------------------------------------------------------------------------------------

2-0 водиме

Инзаги ги дал двата гола досега, од 19 сатот е почната утакмицата.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.890
Поени од реакции
23.265
Нема на тој линкот што го даде, а нема нигде на друго место :tapp:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Нема никаде..ај некој ако може нека најде добри хајлајтс и нека постира
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Сме тепале 2-0...Утакмицата ја следел и Берлускони,а Леонардо ги искористил сите играчи кои му биле на располагање...
Не верувам дека ќе може да се најдат хајлајтс и оценки како изиграл Милан.
Ми се допаѓа што победиле...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.544
Поени од реакции
48.009
Me радува тоа што тепале, значи Леонардо ја почна со успех работава. Посреќен ќе бев головите да беа од Бориело или Роналдињо ама добро е што Пипо потсети дека е овде.
За него без многу компликации мислам дека треба да му се дава шанса од клупа докај средина на март, после се знае рутината. пуф-плес сто гола за пет утакмици-чао рагаци. :)
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Роналдињо изиграл добар натпревар и бил заслужен за вториот гол на Инзаги. Вели дека неговите нозе не се сеуште 100% фит, но полека се чуствувал како се враќа на старите патеки

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=9052
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Боље нека се умешаат Сити...Јас не го сакам Фабиано.
Можеме ние и подобро од тоа!

Ми се допаѓа што Роналдињо изиграл добра утакмица и што дава вакви изјави.Дека е мотивиран и дека ќе направи се за да биде лидер на тимот нареднава сезона.Не треба да заборавиме и дека сака да игра за Бразил на Светското првенство(можда последно за него),така да тоа ќе му биде уште дополнителна мотивација.
Сигурен сум дека ќе се врати и ќе игра одлично за Милан.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Me радува тоа што тепале, значи Леонардо ја почна со успех работава. Посреќен ќе бев головите да беа од Бориело или Роналдињо ама добро е што Пипо потсети дека е овде.
За него без многу компликации мислам дека треба да му се дава шанса од клупа докај средина на март, после се знае рутината. пуф-плес сто гола за пет утакмици-чао рагаци. :)
А кога не не потсетил.Па ако не е тој Милан пропаѓа бе.Види само статистика колку гола даде минатата сезона.Кој беше заслужен за победата над Лузерпул во финалето од ЛШ со 2-1???Штета што судиите имаат кошмари од него но ПИПО Е ТХЕ БЕСТ.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.499
Поени од реакции
5.481
Пипо вака ќе дава голови на пријателски и Галијани ќе изјави, Пипо е во супер форма, а во тимот ги имамо и Бориело и Пато па и Ди Џенаро кој може да игра како напаѓач и на крај нема да земат напад :icon_lol: ... стара песна.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Не ми се верува....ке земат некој само мн се ценкаат.....иначе мило ми е што рони полека се врача во форма
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom