Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.280
Абе каков вторник какви бакрачи.Овој ќе се донесе на почеток на август најрано, левиот бек(Сисоко)недела дена после него а и тоа време одприлика убеден сум дека ќе донесат некој од тие Бразилците што отишол Браида да ги кандисува деновиве.
Трансфери со плаќање кај Милан идат бавно и мачно. Ќе чекаат да поминат ова пријателскиве со Реал, Интер, Баерн и Галакси и слично во кои ќе јадеме декласирање тешко од првите две, третатата ќе ја добиеме на пенали четвртата ќе ја тепаме чисто и тек после „за спас’ од лоша атмосфера ќе донесат све ова.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Фенербахче не извадиле лиценца за Гуиза за наредната сезона... Не знам зошто нешто ми вика дека сеа ќе не поврзуваат и со него...
Јас не би го сакал во ниеден случај...

Абиати,Дида,Бонера,Амброзини и Ди Џенаро не се во опција за утре против Варесе...
Утакмицата е скоро ич битна,ама ме интересира како ќе се однесува тимот на ова пријателскиве сеа...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
У колку саат играмо и дали има некој информации дали ке има некое стримче ???
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
во 20:00 е натпреварот (најверојатно и по наше време е ова), а за стрим утре ќе побарам освен друг ако не најде
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Какво изненадување ке бидеме другата година лелелеле.Не сте свесни ни самите.Ако дојде лев бек верувајте дека ке го имаме најсилниот состав.
Може ке ме напраите мрднат ама очекувам Бориело ако е здрав идната сезона да биде најдобар стрелец во Лигата.Очекувам и Пато да го заземе местото на Кака во тимот а Бориело и Фабијано да се мењаат или пак ако треба некогаш да играат и заедно.Сега тука многу е битна и формата на Роналдињо,ако влезе тој во форма ке бидеме непобедливи а ако се понаша ко минатата сезона може уште сега да му напраат поудобна клупа за да си ја преседи цела сезона.Доволен ке биде Пато како полушпиц а овие двајцава Бориело и Фабијано како напаѓачи.Па од Рони зависи ако му се игра нека го мрдне тоа дебелиот гз а ако не му се игра нека иде и нека дупи бразилки по плажине у Бразил.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
и јас не знам зошто но гледам еден тим на милан кој оваа година што е на ред ќе биде многу успешен голем оптимист сум и очекувам многу резултати.
мислам леонардно фантастично ќе дебитира како тренер,и исто и јас очекувам пато,бориело,фламини,тиаго силва,најновиот ониеву мислам беше да бидат топ...
и јас сум за да ги земаме фабиано и сисоко(реално остварливи трансфери) и како што спомнавте едно бразилче.
само напред! поз до сите во фан клубов:smir:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ако играат фламини тиаго сиско(да се купи)кардачио бориело (без дрога и повреди) гатузо ко што си знае пато исто рони некое килце мање и фабиано иако чисто се сонмевам во него ама пак ке речам бај боже да грешам и нека го земат тоа бразилчето хернандез и ке кинеме сезонава
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Braida in Brasile: mission possible? :)

уште од вчера се збори дека Браида отишол во Бразил да преговара со неколку бразилчиња, пред се Хернандез, а се спомнуваат и Андре Сантош и Таисон(21 год, напаѓачка средина). За Хернандез најмногу ќе зависи од Пирло т.е. дали ќе замине во Челзи или ќе остане, а за останатите ќе зависи од управата на Милан :). Инаку исто така се спомнува и дека Галијани тоа што викал дека само луис фабиано му е единствена цел служело како камуфлажа :toe:, се надевам дека е стварно така
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Се знаеше дека изјавата на Галијани служи како камуфлажа,спомнав и порано тоа.Едноставно и лани така викаше и секогаш така прави.Кој очекуваше дека ќе тргнат по Ониеву?

Инаку и јас сум во оптимистите како distorsion i Kgn. Lucifer и јас мислам дека догодина ќе бидеме пријатно изненадување.
И подобро е кога сите ќе не отпишат.Полесно ќе играме без притисокот на фаворити.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Инаку и јас сум во оптимистите како distorsion i Kgn. Lucifer и јас мислам дека догодина ќе бидеме пријатно изненадување.
И подобро е кога сите ќе не отпишат.Полесно ќе играме без притисокот на фаворити.
Да да, во право си 100% и се надевам такво нешто ќе ни се случи во Милан :smir:
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Дај боже да му е камуфлажа...него ако најдее некаде варесе-милан давајте линк за после фала однапред
Форца Милан
А како би изгледал составот од прилика за вечер?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
VARESE – AC MILAN
Domingo 12 de julio de 2009
19:00 PM (Italia)

Леонардо неможе да смета на:
Christian Abbiati, Nelson Dida, Bonera Daniele, Massimo Ambrosini, Davide Di Gennaro, Zambrotta, Pirlo, Pato, Abate....



Баш ме интересира како ќе функционира оваа формација (ако е точна).
Роналдињо на неговото старо место има да ебе се живо :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom