Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Ај конечно да пишам после долго време.

Браос!!!
Секоја чест куре. Патот на преселбата беше неверојатен.
Имаше пост во кој пишуваше дека Шевата поубаво се збогувал со Милан. Катаљарда пати. Сепак к**винскиот е најдобар.

Да, точно.
Ќе останеш во нашите срца. Некогашен предводник на Милан. Носител на трофеи за клубот во кој што настапуваше. Секоја чест!!!

Управата.
Пљеме шо мојт најмногу да ви тиит. Абе знајш како!?!
Та чељајцата гнојна, гаврани да ти ја серат. Пропалица, тиитлижач!!!
Тебе смешко, син ти да те одјавит во весник. Ти се посерам на то курето мало, шо излезе во оние куменди шо ги имаш праено. Слепец!!!



Ааааааа:
Јебига, тука завршуваме.



Ништо од ова, пријатно!
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.489
Поени од реакции
8.091
Ајдееее... глупости
Се случи тоа што се случи, останавме без кака. Сега што понатаму?
Пред 3 години го продадоа Шевченко у Челзи за 47 милиони евра. Дали купивме некој играчи со тие пари? Дали дојде до реконструкција на составот после тоа? НЕ. Освен еден Оливеира што купивме ништо друго, а уште тогаш се вртеа думи дека ке се подмладувал тимот едно-друго
Мене лично не ми се чини дека Џеко ке внесе компакност во тимот, нема да ја излечи раната која ја добивме со напуштањето на Кака. А и било кој друг неможе.
Или пак мислите дека тој Хернанес, на 24 години првпат заигрува во Сериа А и одма ке го замени сјајот на Кака?
Гуркуф да го задржеа, у многу боље ситуација ке сме биле.
Барем ке има пи*ици кај берлускони у вилата. :tapp::tapp:
И еве сега читам дека немало многу да трошиме на нови играчи, тие пари ке бидат искористени за "стабилизирање на клупските финансии".
Сума сумарум - Нема живот без кака...
Секоја чест за човекот, беше права легенда на Милан, ке го поштуем и понатаму, и му посакувам све најдобро у неговиот иден клуб (неможем да го изговорам името веќе).
 

ADVISOR

barca & inter
Член од
4 јуни 2009
Мислења
799
Поени од реакции
16
Како не му е срам требаше достојно да се прости со навивачите а тој избега во Бразил и таму на прес конференција кажува , испадна за никаде затоа навивачите со свирежи ќе го пречекуваат на сан сиро.
Сега сериа а изгуби , отсекогаш сум го мразел реал мадрид и ништо нема да освои кака таму
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па ако имаат криза нека го продадат тимот не играчите да ви ебам матер смрдливи :mad::mad: ајде секако тоа е тоа ќе видите дека летниов преоден рок ќе земат само еден играч ќе викаат замена ќе биде и курац ќе ги држиме Фавали..ќе биде исто како со Шева.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Да..дел од парите ќе бидат искористени за стабилизирање на финансиите,а со другиот дел сигурно дека ќе се купат нови играчи.Не се секирајте ни Берлускони,ни Галијани не сакаат тимот да пропадне.
Сега треба да се има во предвид дека и платата која ја добиваше Кака,ослободи место во буџетот...Исто и платата од Малдини.
Сега не сме во слаба финансиска позиција.
Милан може и без Кака. Јас сеуште мислам дека догодина атакуваме на 2 титули.

FORZA MILAN!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ај да видиме денеска Џеко ќе имал пресконференција ќе видиме дали ќе оди во Милан или беа само шпекулации.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
епа тоа е, џабе ќе биде што и да кажам во врска со ова... но тоа што сакам да кажам е дека Кака ми го скрши филмот во смисол на играчите и нивната кариера... пред да го направи овој потег, јас во Пато гледав ѕвезда која долго ќе остане во Милан и ќе донесе многу титули, нешто како Кака... а сега откако замина, немам желба да се надевам многу ни во Пато оти имам чуство дека и тој ќе го напушти Милан за неколку години и не сакам повторно да гледам како парите го победуваат фудбалот, се надевам дека барем сеуште ќе има играчи во Милан кој ќе имаат голема лојалност кон клубот и ќе знаат кога е време да го напуштат

Addio Ricky, Grazie di tutto
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Не знам зошто го пцуете Кака кога управата практично го натера да замине.Многу непрофесионално однесување на Кака 1 месец збори дека сака да игра за Милан до крај на кариерата на крај отиде во Реал „да освојува титули“:).И ќе видите дека ова беше добар потет сега да се донесат 2-3 засилувања имате нов тренер и ви предвидувам наредната сезона како на Пеп сега(само ЛШ оставете за нас):)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Не знам зошто го пцуете Кака кога управата практично го натера да замине.Многу непрофесионално однесување на Кака 1 месец збори дека сака да игра за Милан до крај на кариерата на крај отиде во Реал „да освојува титули“:).И ќе видите дека ова беше добар потет сега да се донесат 2-3 засилувања имате нов тренер и ви предвидувам наредната сезона како на Пеп сега(само ЛШ оставете за нас):)
Кај виде дека некој го пцуе Кака жити се..
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.489
Поени од реакции
8.091
Не знам зошто го пцуете Кака кога управата практично го натера да замине.Многу непрофесионално однесување на Кака 1 месец збори дека сака да игра за Милан до крај на кариерата на крај отиде во Реал „да освојува титули“:).И ќе видите дека ова беше добар потет сега да се донесат 2-3 засилувања имате нов тренер и ви предвидувам наредната сезона како на Пеп сега(само ЛШ оставете за нас):)
па токму поради тоа сме изреволтирани, поради тоа што цело време вика дека сакал да остане у Милан до крај на кариера а сега го носи дресот на реал.
Не одрекуваме дека е голема легенда на милан, напротив..
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Нееее... да се ебе у гз и Кака и Берлу и Галијани :tapp:
Ah me izneveri,a tolku veruvav vo tebe.Brkaj rabota be klosar ni eden.Napravil nesto za Milan,pa preku kur ako napravil koga go ostavi koga mu e najtesko.Barem lani letoto da si otidese da ne se ponadevav deka ke ostane do kraj na kariera vo Milan.ccc tolku sum izvaden od takt sto nemozam da pisuvam sega.Koga ke se smiram ke pisam.
He said, "My desire was to stay at Milan, but the world crisis has affected clubs a great deal... I spoke with the Milan board and we concluded that the best thing for everyone would be if I was sold."

Ова е изјавата на Кака на прес конференцијата....УМРИ СВИЊО СТАРА ДА ТИ ЈА ЕБАМ МАМИЦАТА И СЕ НАЈМИЛО ШТО ИМАШ ВО ФАМИЛИЈА!!!
Ај конечно да пишам после долго време.

Браос!!!
Секоја чест куре. Патот на преселбата беше неверојатен.
Имаше пост во кој пишуваше дека Шевата поубаво се збогувал со Милан. Катаљарда пати. Сепак к**винскиот е најдобар.

Да, точно.
Ќе останеш во нашите срца. Некогашен предводник на Милан. Носител на трофеи за клубот во кој што настапуваше. Секоја чест!!!

Управата.
Пљеме шо мојт најмногу да ви тиит. Абе знајш како!?!
Та чељајцата гнојна, гаврани да ти ја серат. Пропалица, тиитлижач!!!
Тебе смешко, син ти да те одјавит во весник. Ти се посерам на то курето мало, шо излезе во оние куменди шо ги имаш праено. Слепец!!!



Ааааааа:
Јебига, тука завршуваме.



Ништо од ова, пријатно!
Кај виде дека некој го пцуе Кака жити се..
Неколку навреди кон Кака.:smir:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Dobro sega i onaka maksimumot go dade pred 2 godini ne e vekje nisto bitno samo da se reorganizira Milan i da se vrati na pobednickiot pat da osvoime nesto. Vo minatoto mnogu pati se dokazalo deka koga se prodava nekoja zvezda od timot ne kjaruva mnogu timot sto go kupuva povekje onoj sto go prodava. 1000 primeri ima. Inaku jas mislam deka najgolema rabota za transferot da se desi naprai uste od pocetokot tatko mu na kaka.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.500
Поени од реакции
5.482
Парите го вртат светот, Берлу го врти Милан :)
Никогаш не сум ни помисли дека Кака ќе си замине од Милан за да иде во друг клуб ама ете се случи. Загубивмо добар играч кој полека стануваше легенда на клубот, му фалеа уште неколку гола да стигне до бројот 100 ама ништо...

Фала за се што стори за Милан, многу го ценев како играч а и како човек, и уште ќе го ценам, ама неможем да му ја посакам славата од Милан, нека го најде она што го најде Шева коа си замина од Милан :toe:

ADDIO RICKY, GRAZIE DI TUTTO
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Не можам ништо да коментирам, Берлускони подобро клубот нека го продајт кога не е способен повеќе да го водит. Да му ебам племето да му ебам.

А на Кака му посакувам се најдобро понатаму и да не освои ниту една титула со новиот клуб...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Сепак мислам дека Кака нема да остане легенда во клубот. Ке остане како уште еден добар фудбалер кој поминал низ клубот. Со непочитувањето на клубот (ветува дека до крајот на кариерата ке биде во Милан и потоа си оди во Реал и тоа го соопштува кога е со репрезентацијата далеку од Милано) и љубовта кон парите (очигледно е дека е заради тоа зашто Милан можеше да му донесе се, освен дополнителните милионки кои ке ги зема од Реал) Всушност со овој потег Кака се спушти на ниво на обичните фудбалери кои се чисто робје и секој нивен потег е поткрепен со пари. Малдини, Барези, Тоти, Раул, Џерард но не Кака. Сега е во екипата на Ибрахимовиќ, Балак, Анри, Шевченко кои ги напуштија своите клубови чисто поради пари. Кака ке игра за Реал али сигурен сум дека нема да биде тоа-тоа. Игрите од Милан нема да се повторат. Се надевам дека купиа пола играч и болно колено за 65 милиони. Чао Кака али не си легенда на Милан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom