Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.546
Поени од реакции
48.020
уфф с'клет!!!
Ништо другари, тоа е тоа, бидете среќни што толкава фудбалска величина играше во нашиот тим добри години. На грб ја носеше цела игра со посветеност и желба.
Злобни муабети за неговата иднина не заслужува, премноги направи. Нека му е со среќа на него и на Реал и неговите фанови.
Има и светла страна ова :). Последен пат кога ваков играч ни птоиде Европски шампиони бевме, и тогаш Барса зема претходната сезона исто како и оваа.
Разликата е што сеа не ми текнува на ниеден што може да ја донесе таа титула :icon_lol:
Не стварно, не ми се куца, многу ме мрзи да ви доловам колку сме само ебани после ова.
Ебани сме поише од јадната Чехиња во филмот со Роко!!! : )
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Факт е дека беше голем играч и ќе остане во секој случај, но во друга средина.
Многу изгубивте со пензионирањето на Малдини и заминувањето на Кака’, ама тоа е.
А богами и доста ќе изгубите со заминувањето на Milanez` од вашиот фан клуб.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Кака го почитувавте многу а и ние анти фановите на Милан али тоа е парите го вртат светот али се знае кој се легенди последиве години кои треба да бидат пример за таквите како Кака тоа се Дел Пиеро и Малдини.Добро заработија Берлускони сега и треба да ви се оддолжат со некој трофеј.Кака беше најбрзиот кај Милан али што ќе биде со Милан понатаму ќе видиме.Поздрав
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ај бе може ќе го купите пак на 34 год :wink:

Него по некое време ќе му викате браво на Берлу, шо извлече 65 миљ за болно колено. Последна шанса беше да извади многу пари од болното колено.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Јас сум разочаран од заминувањето без збор....без збогум со навивачите, на Сан Сиро...барем да му ја оддадевме почитта која што ја заслужува.

вака само даде изјава дека ке остане у Милан, следниот ден иде у Бразил и после тоа оп трансфер у Реал.

Некако кукавички ми е нели? И не, не е тоа почитување кон фановите!
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Кака го почитувавте многу а и ние анти фановите на Милан али тоа е парите го вртат светот али се знае кој се легенди последиве години кои треба да бидат пример за таквите како Кака тоа се Дел Пиеро и Малдини.Добро заработија Берлускони сега и треба да ви се оддолжат со некој трофеј.Кака беше најбрзиот кај Милан али што ќе биде со Милан понатаму ќе видиме.Поздрав
Abe ajde, Berluskoni imase sansi da zeme mnogu poveke ali ne go prodade Kaka.
I Kaka vaka mu vraka. Ne sakal da ide vo Mancester City, saka vo Real. I sto e Milan pomalku od Real? Nishto!!! Jas ne sum fan na Milan, ali Real mi se odbivni jebote.
Pato mi e noviot favorit od Milan.
Rossonerka e u pravo, Kaka izgubi ogromen del od negovite obozavateli. Nikogas vo Real nema da bide tolku sakan kako sto bese vo Milan.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Шевченко имаше муда, на последниот меч стоење меѓу навивачите и достојно се прости со нив....Кака, иако не очекував покажа непочитување и голема кукавичност...да видиме дали ке се смени тоа деновиве...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Тоа е ај ваљда ќе најдете достојна замена :)
имате многу пари за добар ремонт ваљда ќе купите добри играчи
п.с а миланез што направи?:vozbud:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Тоа е тоа дечки ... колку само загуби Италијаснкиот фудбал со ова не се свесни ни Галијани ни Берлускони. Мислев дека нема да се реализира трансферов од една проста прицина. Доколку можеше Берлускони да одбие двојно поголема сум од Манчестер Сити во Јануари ( барем такви беа сумите кои се спомнуваа , колку беа реални и навистина понудени незнам ) ... зошто сега неможеше да го одбие и Реал за дупло помала сума.

Кака несакаше трансфер ... тоа беше јасно , си го сакаше клубот , али клубот го продаде ... Ваков играч мислам дека нема да се роди веќе. Иако сум фан на Јуве многу го сакав бидејќи е феноменална личност пред се ... а за играчките квалитети не треба да се трошат зборови.

Тоа е тоа ... треба да се гледа напред . Имате приход од 65 мил евра со кои може да се купат 2-3 квалитетни засилувања.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
kumanovec a ti da ne kazuvas mnogu dobro ke bide JASNO ili da ti RAZJASNAM:duel:
разјасни ми ако толко сакаш...немам намера да се провоцирам со ни еден фан на милан...прво ве гледам како македонци...мој народ..па потоа како фанови на некакви си клубови кои немаат врска со нашите животи...дечкото убаво напиша дека сите знаеме до кај стигал реал а до кај милан...па јас само му одговорив..и другите што незнаат да знаат...

разјасни ми ако толко сакаш...немам намера да се провоцирам со ни еден фан на милан...прво ве гледам како македонци...мој народ..па потоа како фанови на некакви си клубови кои немаат врска со нашите животи...дечкото убаво напиша дека сите знаеме до кај стигал реал а до кај милан...па јас само му одговорив..и другите што незнаат да знаат...

разјасни ми ако толко сакаш...немам намера да се провоцирам со ни еден фан на милан...прво ве гледам како македонци...мој народ..па потоа како фанови на некакви си клубови кои немаат врска со нашите животи...дечкото убаво напиша дека сите знаеме до кај стигал реал а до кај милан...па јас само му одговорив..и другите што незнаат да знаат...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ciao Kaka' со господ напред од овој ден сега за нас Миланезите
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ah me izneveri,a tolku veruvav vo tebe.Brkaj rabota be klosar ni eden.Napravil nesto za Milan,pa preku kur ako napravil koga go ostavi koga mu e najtesko.Barem lani letoto da si otidese da ne se ponadevav deka ke ostane do kraj na kariera vo Milan.ccc tolku sum izvaden od takt sto nemozam da pisuvam sega.Koga ke se smiram ke pisam.
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Ah me izneveri,a tolku veruvav vo tebe.Brkaj rabota be klosar ni eden.Napravil nesto za Milan,pa preku kur ako napravil koga go ostavi koga mu e najtesko.Barem lani letoto da si otidese da ne se ponadevav deka ke ostane do kraj na kariera vo Milan.ccc tolku sum izvaden od takt sto nemozam da pisuvam sega.Koga ke se smiram ke pisam.
Луцифер ај ке те молам да го избришеш потписот во кој стои дека со Кака во тимот ке не здрвите. Благодарам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom