Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
64.5 million euros to Milan and 2.7 to Sao Paulo.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Малдини- единствен(сепак Кака ни малце не му е блиску) фудбалер што сум го почитувала
Кака- омилениот мој фудбалер, мојот идол
Ги загубивме!

Не ми беа важни наградите што Кака ги добиваше, сонував да го видам со капитенската лента..остана само мој сон.

Се чуствувам најгадно на цел свет.

Кака остануваш мој идол, мој омилен фудбалер но Милан е тимот со кој гордо продолжувам кон нови успеси :)
Ке ми фали бразилската насмевка, погледот кој небото за секој гол, бројот 22 на Сан Сиро!



И Неше поголем фан од тебе нема Милан никогаш да има:back:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
отиде Кака, тоа значи дека сеа ќе има драстични промени, жал за Кака, ама секогаш кога Милан правел драстични шромени вадел генерација која освојува се, имавме неколку лоши години по ред, слдната година сигурен сум, дека ќе освоиме титула у Италија, и на голема жалост на Кака ќе го елиминираме у осминафинале на Лига Шампиони.

Значи, моја најголема желба за следната година е да играат Милан и Реал у осминафинале на ЛП, знаеме сите колку стига реал , а колку Милан.

Јебига, Кака избра повеќе да не освои ЛП, а на нас сепак мисламдека обро ќе ни дојдат парите од него. Сепак и од најдобриот има подобра.

И за крај ќе кажам, ЈАС ВЕРУВАМ ВО ПАТООО
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Штета што нема да освои титула веќе....почнав да го жалам.
Го нема Кака, го нема Малдини....Анчелоти......почнуваме одпочеток.
И да.....ако некој тим го мразам од дното на душата.....онака најкрвнички....тоа е реал.
Летово ќе си ја глеам снимката почесно од дебаклот со Барселона...дај боже догодина 2-10 да изгубат.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ne mu trebase ova na Kaka. Sto mu falese vo Milan? Kako i da e, mu posakuvam se najubavo vo Real, uste posjajna kariera.
 
V

Viktoranius

Гостин
Незнам зошто али не верувам дека беше за пари ова. Ако сакаше Берлускони пари уште зимата ќе го шитнеше на арапите кои нудеа екстремно висока сума.

Нешто ми е матно овде ...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.933
Незнам зошто али не верувам дека беше за пари ова. Ако сакаше Берлускони пари уште зимата ќе го шитнеше на арапите кои нудеа екстремно висока сума.

Нешто ми е матно овде ...
Нема матно бате...си го оствари детскиот сон...нека му е со среќа:smir:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Незнам зошто али не верувам дека беше за пари ова. Ако сакаше Берлускони пари уште зимата ќе го шитнеше на арапите кои нудеа екстремно висока сума.

Нешто ми е матно овде ...
Кој би сакал да иде од светска класа клуб во средна класа ? Освен Робињо секако.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Што се секирате!Ќе го заебат ко што заебаа низа играчи и пак нема ништо да освојат.Си лапнавте добра паричка ќе си направите едно реновирање и готово.Знам дека е тешко и жално што си отиде според мене најакиот играч моментално ама тоа е.Продолжувате понатаму
Верујтеми тим од ѕвезди не бива и никогаш нема да игра од срце во Реал,а не верувам и дека ќе освој нешто.Полека,полека реал го уништува фудбалот во Европа,а покрај тоа и играчи.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Кој би сакал да иде од светска класа клуб во средна класа ? Освен Робињо секако.
Ај малце риплеј да напрајме....реал кога беше тим од сведска класа (кога освоија последен пат ЛШ?) ти имаше помалку од 10 год. седеше со прстот во нос и веројатно не ни знаеше што е тоа фудбал. Годинава имаше еден тим од светска класа на бернабе....тоа беше БАРСЕЛОНА...знаш кој ден беше тоа...знаеш кој масакр беше тоа.
Ајт сеа чао.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Мене искрено Кака ме разочара. Ужасно ме разочара.
Како мене, како сите нас тука фанови на Милан се чуствуваат милиони фанови.
Не знам дали е свесен колку беше сакан. Мислам дека беше најсаканиот фудбалер што постои.
Зошто ги сруши сето тоа?
Ќе има и сега фанови, но си остава црна дамка зад себе. Остава омраза. Нешто што мислев дека кон Кака нема да е возможно. Но возможно било.

Милан губи ужасно многу.
Италијанскиот фудбал ја изгуби најголемата звезда. Губи уште повеќе на квалитет. Гледаноста ќе опадне.
А Милан ќе има нова ера. Пато е одличен, но далеку е од Кака. Се надевам сега на добра сезона. Немам ни посебни желби моментално. Изгубив надеж.
Разочарана сум ужасно.

Прееска ги гледав клиповите со најдобрите потези и голови на Кака. Не сакам да ги видам во брзо време. Боли тоа што го изгубивме.
Ќе недостасува премногу.

Збогум Кака :salut:
 
В

Вори

Гостин
И сеа Миланез го брише профилот?Ај бе нека не се заебава голема работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom