Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Точно е тоа дека Одо се вратил во Милан или само шпекулација :) ?
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
aбе подобро за нас да не си праиме филмови дека ке останел и слично,Уште што фали да видиме за да поверуваме,Тоа е што е:toe: подобро да правиме муабет како ке биде следната сезона со други играчи отколку да плачеме за него.Ке бидеме пак најдобри а тоа за Роналдињо мислам дека тој ке се врати во старата форма и ќе растура,може нема на почетокот одма али после :vozbud: ,ова со Кака стана многу досадно веќе,За конкретна замена на Кака не се надевајте туку мислете за нов тим со нов стил и нови играчи за нови успеси! :toe: Con El Milan in Cuore
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
aбе подобро за нас да не си праиме филмови дека ке останел и слично,Уште што фали да видиме за да поверуваме,Тоа е што е:toe: подобро да правиме муабет како ке биде следната сезона со други играчи отколку да плачеме за него.Ке бидеме пак најдобри а тоа за Роналдињо мислам дека тој ке се врати во старата форма и ќе растура,може нема на почетокот одма али после :vozbud: ,ова со Кака стана многу досадно веќе,За конкретна замена на Кака не се надевајте туку мислете за нов тим со нов стил и нови играчи за нови успеси! :toe: Con El Milan in Cuore
Celosno se soglasuvam so tebe,se sto pisa e tocno.Zamislete nov stil vo novava sezona,sigurno Leonardo ke proba so brzi bekovi i krila da igra.Ke vidime!
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
И Зидан станал шиликурант? И тој почнал да се користи со лаги? Добро можда како играч беше стварно легенда,ама како човек има неколку дамки на себе...Договор не може да има сите знаеме зошто.
Можда преговорите се при крај,и Кака ќе биде играч на Реал,ама сеуште,засега не е...
Добро,нема да му земеме многу за зло на Зидан,ипак многу е неискусен во новава работа.
Зидан бил прашан само дали би сакал Кака да го земе неговиот број, и он одговорил дека сака. Новинарите си толкуваат како сакаат, нема потреба да зборите за Зидан, нешто што не знаете.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Зидан бил прашан само дали би сакал Кака да го земе неговиот број, и он одговорил дека сака. Новинарите си толкуваат како сакаат, нема потреба да зборите за Зидан, нешто што не знаете.
оди види го видеото па после кажи како било,лошо си информиран,Зидан стварно многу непрофесионално се однесуваше кога го прашуваа,прво за трансферот и овој рече-Зарем сеуште не потпишал?- а после за дресот-Нема да бидам љубоморен ако ја земе 5та :helou: :toe: + цело време се смееше
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Незнаев дека ако се смееш недолично се однесуваш.

Зидан не е таков човек.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Незнаев дека ако се смееш недолично се однесуваш.

Зидан не е таков човек.
прочитај поубаво молим те---НЕПРОФЕСИОНАЛНО ,не му личи така + кака е во прашање !:helou::uvo:
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Незнаев дека ако се смееш недолично се однесуваш.

Зидан не е таков човек.
Сакав да кажам дека Зидан навистина непрофесионално се однесувал.Ако ништо друго треба да има почит кон Кака и кон навивачите во Италија,кои некогаш беа и негови навивачи.
Сеа никој од постариве и поискусниве,уклучени во трансферот не дава изјави,Зидан изиграва нешто...Самиот Перез рече само дека е задоволен како течат преговорите,ама сеуште не е готово.Галијани и Берлускони го зборат истото,а Зидан кој вчера влезе во некаква управа се понаша као некој кој цел живот се занимавал со трансфери. А и тој самиот имаше доста сличен трансфер од Јувентус во Реал.

Никако не сакам да ја намалам вредноста на Зидан како играч,а и да сакам не можам.Само сакам да кажам дека не е фер,и не е професионално да дава такви изјави...А уствари па и кој е тој за да дае таква изјава?
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Зидан си ја намали својата вредност во фудбалот со тоа што го удри Матераци на финалето на Светското првенство, ако можеше таков играч да биде испровоциран од едно такво копиле како што е Матераци, тогаш јасно ви е за каков карактер станува збор.
Кака и да отиде у реал оди од ред други прашања, а не како папучарот Зидан, кој го купија со тоа што ја купија жена му. За мене Зидан е најтапа ФРАЕР на сите времиња, не го поштуев ни како играч, а сеа уште помалце и како фудбалски работник.
Такви луѓе можат само у реал да завршат, на чело со Перез :uvo:
 

vucko

JuveManiac
Член од
16 јануари 2008
Мислења
192
Поени од реакции
23
Зидан си ја намали својата вредност во фудбалот со тоа што го удри Матераци на финалето на Светското првенство, ако можеше таков играч да биде испровоциран од едно такво копиле како што е Матераци, тогаш јасно ви е за каков карактер станува збор.
Кака и да отиде у реал оди од ред други прашања, а не како папучарот Зидан, кој го купија со тоа што ја купија жена му. За мене Зидан е најтапа ФРАЕР на сите времиња, не го поштуев ни како играч, а сеа уште помалце и како фудбалски работник.
Такви луѓе можат само у реал да завршат, на чело со Перез :uvo:
Батка, зошто го напаѓаш Zidane, стварно не ми е јасно...:toe: Ај, пробувам да разберам, и те разбирам, исфрустриран си поради можниот расплет околу Kaka, ама да плукаш по Zidanе, стварно не е тема на дискусија, не е во ред а и не е никакво решение... Zidane изјави дека доколку се реализира трансферот би му било чест да го отстапи бројот 5 кој своевремено го носеше за Реал, значи незнам колку забележуваш, но постои огромен респект кон животот и делото на Kaka - еден од моментно најдобрите светски играчи и директна споредба токму со Zidane! Кој си ти да кажуваш кој е "тапа Фраер" или не? :toe:Информирај се малку па размисли пред да постираш нешто... Прочитај малку што напиша погоре и очекувам да се извиниш!
Поздрав :smir:

Еве ти нешто за информација и едукација...
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Батка, зошто го напаѓаш Zidane, стварно не ми е јасно...:toe: Ај, пробувам да разберам, и те разбирам, исфрустриран си поради можниот расплет околу Kaka, ама да плукаш по Zidanе, стварно не е тема на дискусија, не е во ред а и не е никакво решение... Zidane изјави дека доколку се реализира трансферот би му било чест да го отстапи бројот 5 кој своевремено го носеше за Реал, значи незнам колку забележуваш, но постои огромен респект кон животот и делото на Kaka - еден од моментно најдобрите светски играчи и директна споредба токму со Zidane! Кој си ти да кажуваш кој е "тапа Фраер" или не? :toe:Информирај се малку па размисли пред да постираш нешто... Прочитај малку што напиша погоре и очекувам да се извиниш!
Поздрав :smir:

Еве ти нешто за информација и едукација...
Ненененеен батка, воопшто не сум исфрустриран, напротив немам ништо против да си отиде Кака, и претходно во некој пост кажав дека и мене да ме продаваа двапати и ја ќе си отидев, муабетот е дека целата своја кариера он си ја испосра со тој потег кога го мавна Матераци со глава и падна дури и под негово ниво.
Како и да е, мене лично он никад не ми се допаѓал како играч, што незначи и дека не бил најдобар.
За мене Зизу ќе биде само дечкото кој даде многу добар гол против Леверкузен, и оној кој се посрамоти пред целиот свет и си отиде со усрани гаѓи а не да го признае поразот Италијаните.
Батка, најлесно е да му мавнам глава на најодвратбниот и да попијам црвен ида си го испреам газот.
Плус, Кака и да не непушти тоа неме да биде на лигушки начин како што тоа го направи Зизу, Кака го даваме ниое самите, а он има доволно респект кон нас навивачите да не изјавува ништо, па дури и да бара уште пари од реал за брат му.
И на крај, она што Кака го направи, Зизу неможе ни да го СОНУВА. Бај д веј, за мене Зизу беше поголем играч додека играше за Јуве, после Јуве, он за мене беше личност која ги сака парите а не фудбалот, неговиот врв во кариерата го достигна у Јувентус, после Јуве нененене.

Берлускони:Амброзини ќе биде капитен
Берлускони:Не сме го продале Кака!

И да не го продадеш:),за капитен мислам заслужено треба да биде Амброзини или па Гатузо.
За капитен никако Амбросини, он истотака мора да биде продаден. Доста ни е игра со 100 тркачи, сакаме креативци а не тркачи, еден е доста у екипа, двајца зависи од противникот и потребата за резултат, три ни под ниеден услов.
Па вие одберете кого повеќе сакате:
1.Амбросини
2.Гатусо
3.Фламини

Сите се тркачи и маркери. Ако мислите дека двајца од овие тројца заслужуваат клупа океј нека останат, сепак мислам дека и Гатусо и Фламини се подобри во маркинг од него. За голови има кој да дава.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Според мене,може да се случат две сценарија.Или да оди во Реал како што се претпоставува,или конечно да ја разреши оваа дилема околу неговите продавања,и да потпише доживотен договор со Милан.Во секој случај неможе ништо да му се замери.Кака за мене не е фудбалер,он пред се е човек,и мислам дека Милан можеше малку поцврсто да застане во обидот да го задржи,но тоа е тоа...
Сега се е во рацете на Кака....
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Според мене,може да се случат две сценарија.Или да оди во Реал како што се претпоставува,или конечно да ја разреши оваа дилема околу неговите продавања,и да потпише доживотен договор со Милан.Во секој случај неможе ништо да му се замери.Кака за мене не е фудбалер,он пред се е човек,и мислам дека Милан можеше малку поцврсто да застане во обидот да го задржи,но тоа е тоа...
Сега се е во рацете на Кака....
100% се согласувам со тебе
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Шевата гол дал за Украина:)

ќе го постирам, само да го најдам
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom