Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Случајно налетав на темава за Кака...не може да му се замери нешто ако отиде во Реал, кога и самиот клуб изјавува дека сака да го продаде. Со самото тоа мислам дека веќе е продаден.

Ако остане во Милан, тогаш немам коментар
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Шевата гол дал за Украина:)

ќе го постирам, само да го најдам

Голот не беше ништо посебно...Налета на нафрлена топка и ја заби со глава во скоро празен гол. Иначе се повреди и излезе околу 25 мин.

Еве една изјава на агентот на ФИФА, Бронзети...не е сигурен за трансферите на Кака и Ибрахимович.

"Milan don't do things behind players' backs and vice-versa. This negotiation has been examined closely, [Adriano] Galliani has talked about it with Kaka and now it depends on [Silvio] Berlusconi and the player. It will be up to them, if Berlusconi doesn't sell him, he will stay at Milan."
Цело време се потенцира дека Берлускони би го имал крајниот збор(нормално заедно со Кака).Мислам дека се спрема теренот Берлускони да излезе како херој во случајов.
Тој неколкупати повтори дека не е тој претседател на екипата туку Галијани,значи сеа Галијани ја прифатил понудата,а Берлускони ќе разговара со Кака и ќе го убеди да остане.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ајде денес ке каже конечно кељавион што ке прават со Кака.

Ако речат си иде, со среќа нека му е во Реал, ке си остане мој омилен фудбалер нормално и се надевам дека барем таму нема да му севрши притисок заради економска криза:/
И Неше не го пуштам да си иде:)
Ако не иде Кака ке има реметење на фановине што мислат Чак Норис им го води тимот и ке ни следи една добра сезона.

Ке биде тежок ден утре, се мислам ке биде како оној ден кога сепак на крај победи срцето па Кака со црвено-црн дрес излезе:pipi:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Vo Milan igrale mnogu legendi pa zatoa ne se zamaram mnogu mnogu za Kaka.Stvarno ke mi bide krivo ama samo radi toa sto bese mnogu fer i posten igrac.Go saka Milan so celo srce i ako si odi nikogas nema da plukam po nego samo radi toa sto znam deka ne odi po negovo baranje.
Ali zborot mi bese,a so Kaka a bez Kaka-Milan si e Milan.Znaci si otisle i Barezi,Boban,Weah,Shevchenko,Van Basten,Rajkard i mnogu mnogu drugi velemajstori,no nikogas Milan ne go izgubil svojot sjaj,sekogas ostanal toj silniot i strasniot za protivnicite.Znaci Milan ima ime ne e shala.I ne veruvam deka Berluskoni ke dopusti timot da otide u propast,sigurno ima planovi.I nemoj da mi kazete deka za starite igraci e toj vinoven.Vinoven e samiot Carlo Anceloti na kogo glavna taktika mu bese da se potpre na iskusnosta na igracite,sekako koi znaat mnogu dobro da zdrzat topka.

Mi tekna na Roni,zasto be tolku brzo go otpisavte.Sto pravime preku letovo na podgotovkite ako namali kilaza i ako se vrati vo stara forma.A pa kakvi gluposti slusav so toa deka Roni nemozel da bide lider?!Znaete samite sto zboruvate?Barselona igrase 2-3 godini na negovite ramenja.Znaci koga dojde vo Barsa kako ne tolku poznat igrac,Barsa se naogjase u dolniot del na tabelata a so negova pomos stigna do vtoroto ili tretoto mesto.Slednata godina bea sampioni ako ne se lazam i togas toj bleskase vo celiot svoj sjaj,znaci dodavanja golovi,majstorii od koi drugite fudbaleri nemozese ni 10% da se vidi.90% od fintite proizlegoa od nego.Ako ja vrati fizickata sila,mu nema ramen,toa na site im e jasno.A po nekoja slucajnost ako ja vrati snagata,Milan ke bide sampion i vo Seria A i vo Liga na Sampioni.

Bidete pozdraveni i ne digajte panika;)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Вчера Кака дал интервју дека несака да збори за неговата иднина

Вечер Берлу, Галијани, Бошко и Кака ке имале разговор по ТЕЛЕФОН и така ке се договреле за трансферот.
Којзнае што ке испадне од договори по телефон:nesvest:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Вчера Кака дал интервју дека несака да збори за неговата иднина

Вечер Берлу, Галијани, Бошко и Кака ке имале разговор по ТЕЛЕФОН и така ке се договреле за трансферот.
Којзнае што ке испадне од договори по телефон:nesvest:
расипан телефон :icon_lol:

се надевам дека се ќе заврши добро по Милан...


Челзи спремале 30 милиони за Пирло и 6.5 годишна плата

Грчки Олимпиакос заинтересирани за Каладзе

Фенербахче фрлиле око на Сидорф
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Сите вие да се реализираат ќе бидам радосен.За 31 годишен Пирло 30 милиони супер,за Каладзе тешко да го дадат а Сидорф одма нека го шиткаат.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Абе што ќе биде ова по телефон да даде господ да има невреме и да им се прекине врската.По телефон овој Берлу може да му го поремети умот на Кака и да го пушти во Мадрид.Треба да се врати Кака во Италија па да разговара со блиските да види што му прават навивачите да му се исполни срцето па потоа да му каже НЕЕЕЕ на Берлускони за трансферот во Реал.Тоа е тоа а за овие трите понуди мислам дека добро би му дошле пари на Берлускони од овие трансфери и да се откаже од продавање на Кака.Поздрав миланези.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Абе сега кога се решава денеска така ? Кога ќе ги знаеме ,кога ќе ги слушнеме ДОБРИТЕ вести?
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Vo Milan igrale mnogu legendi pa zatoa ne se zamaram mnogu mnogu za Kaka.Stvarno ke mi bide krivo ama samo radi toa sto bese mnogu fer i posten igrac.Go saka Milan so celo srce i ako si odi nikogas nema da plukam po nego samo radi toa sto znam deka ne odi po negovo baranje.
Ali zborot mi bese,a so Kaka a bez Kaka-Milan si e Milan.Znaci si otisle i Barezi,Boban,Weah,Shevchenko,Van Basten,Rajkard i mnogu mnogu drugi velemajstori,no nikogas Milan ne go izgubil svojot sjaj,sekogas ostanal toj silniot i strasniot za protivnicite.Znaci Milan ima ime ne e shala.I ne veruvam deka Berluskoni ke dopusti timot da otide u propast,sigurno ima planovi.I nemoj da mi kazete deka za starite igraci e toj vinoven.Vinoven e samiot Carlo Anceloti na kogo glavna taktika mu bese da se potpre na iskusnosta na igracite,sekako koi znaat mnogu dobro da zdrzat topka.

Mi tekna na Roni,zasto be tolku brzo go otpisavte.Sto pravime preku letovo na podgotovkite ako namali kilaza i ako se vrati vo stara forma.A pa kakvi gluposti slusav so toa deka Roni nemozel da bide lider?!Znaete samite sto zboruvate?Barselona igrase 2-3 godini na negovite ramenja.Znaci koga dojde vo Barsa kako ne tolku poznat igrac,Barsa se naogjase u dolniot del na tabelata a so negova pomos stigna do vtoroto ili tretoto mesto.Slednata godina bea sampioni ako ne se lazam i togas toj bleskase vo celiot svoj sjaj,znaci dodavanja golovi,majstorii od koi drugite fudbaleri nemozese ni 10% da se vidi.90% od fintite proizlegoa od nego.Ako ja vrati fizickata sila,mu nema ramen,toa na site im e jasno.A po nekoja slucajnost ako ja vrati snagata,Milan ke bide sampion i vo Seria A i vo Liga na Sampioni.

Bidete pozdraveni i ne digajte panika;)
Се согласувам во целост...Големите тимови(историски големите) никогаш,целосно не зависеле од еден играч.Само во различни периоди друг играч им бил носител,главна ѕвезда во тимот.
Истово се дешаваше и коа си одеше Шева.Мислевме после него-потоп,па се појави Кака како носител на играта.Во Јувентус истото коа си замина Зидан.Излезе Недвед и го замени. И има уште многу примери...Од септември и онака почнува нова ера за Милан.Милан може да функционира и без Кака. 100% ке имаме неколку нови играчи за наредната сезона.Имаме нов тренер и мислам дека со или без Кака,се ќе биде како што треба.

Се согласувам и за Роналдињо.Со додатна мотивација,која верувам ќе ја добие ако замине Кака,и со храбрење од Леонардо,тој може да стане носител во играта наредна сезона.Класата ја има,а формата може да ја постигне.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Сопственикот на Росоњерите, Силвио Берлускони ќе разговара со Кака и неговиот татко во обид да го убеди Бразилецот да остане на Сан Сиро.
колку е само измешано ова... според мене берлу и татко му се за негово идење, а Кака за да остане... ама ај, важен е крајниот исход
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
^Мора да се оправда некако Силвио.
Рече дека после европските избори ќе донесе одлука, па чекаме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom