Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.266
Поени од реакции
8.383
Аха, сеа разбрав.:)

Па и у право се до кај негде дечките од Курва Суд. Бареси исто така е легенда на клубот, тој бил нарекуван "капитенот", тој му бил и капитен на Малдини и малце е глупо да има нов дечко со прекарот "капитенот". Да сме го прателе Милан во тоа време и друго мислење ќе сме имале. Тоа ви иде исто како после 10-15 години, друг да биде нарекуван "капитенот", а на Малдини/Бареси да се заборави. Па како би реагирале вие тогаш? Верувам дека ќе сте се противеле на тоа. За разлика од помладите фанови на Милан.

Не ме сфаќајте погрешно и не го вадите од контекст мојот пост. Малдини е најголема светска легенда на сите времиња(не ве лажат очите, поголема и од Пеле и од Марадона:)), барем за мене...бидејќи јас не сум го следел Милан во времето на Бареси.:smir:
Во секој случај ТРЕБА ДА СМЕ ГОРДИ ШТО СМЕ ГИ ИМАЛЕ И ДВАЈЦАТА!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Во секој случај ТРЕБА ДА СМЕ ГОРДИ ШТО СМЕ ГИ ИМАЛЕ И ДВАЈЦАТА!
Еве одлични компилации за двете легенди:
Малдини:




Бареси:

Слика од пензионирањето на Бареси и неговото испраќање






Легенди кои никогаш нема да бида заборавени! Веќе никој играч нема да ги добие овие бројки, бидејќи никој не е достоен, освен овие две легенди!




 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Клипот и транспарентот и некое инфо .
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Бројчето 3 ќе може да го носи некој од синовите на Паоло. Иначе ова со Лео за трењер незнам баш, со Тасоти може да си ја тераат истата формација.

Ја највише би го сакал Рајкард :vozbud:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.575
Поени од реакции
48.243
На гол.ком имате интервју со водачот на Курва Суд, прочитајте го и можда ќе сфатите малце од малце што е проблемот.
После финалето во Истанбул Малдини ја нарекол цела трибина “платеници и џукели’’ паролата гласела нешто како “за твоите 25 славни години фала ти од платениците и џукелите’’
За почеток да сме си на чисто со нешто не е исто нашето сфаќање за Милан со тоа во Милано што е. Тоа што се одвивва во Милан ние не можеме да го знаеме ни сфатиме. За нас овде Малдини е “капитен звер легенда’’ дрн дрн јариња а да си им во нивна кожа и да те вреѓа капитенот на твојата екипа, верујте боли.

Како и да е не им судете вие на нив пошто за вас Милан е Телма и гол.ком а за нив е мноу многу поише

ps. i на овој нешто не му е јасно изгледа :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Чим не сака да остане у Милан, нека си ебе мајката, нека скапува у дива лига како Француската. Абе у последно време Фанцузиве стварно не не сакаат:drk::drk: Не памтите како беше за можеби и најдобриот голман на планетава-Хуго Лорис, кога не одби заради Лион. Ама така му треба, Лион сега е тапа и е 3 место :angel1::angel1:
Ако стварно го рекол ова Малдини, нека му служе за чест!


Денеска се појавија некои шпекулации за Герет Бери од Астон Вила. Дечкото е ѕвер, капитен му е, веќе е легенда на клубот. Тешко да ни го дадат. А и со годините има проблем, не е најмлад, има 29 години, ама за 2-3 сезони е измислен.:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
На гол.ком имате интервју со водачот на Курва Суд, прочитајте го и можда ќе сфатите малце од малце што е проблемот.
После финалето во Истанбул Малдини ја нарекол цела трибина “платеници и џукели’’ паролата гласела нешто како “за твоите 25 славни години фала ти од платениците и џукелите’’
За почеток да сме си на чисто со нешто не е исто нашето сфаќање за Милан со тоа во Милано што е. Тоа што се одвивва во Милан ние не можеме да го знаеме ни сфатиме. За нас овде Малдини е “капитен звер легенда’’ дрн дрн јариња а да си им во нивна кожа и да те вреѓа капитенот на твојата екипа, верујте боли.

Како и да е не им судете вие на нив пошто за вас Милан е Телма и гол.ком а за нив е мноу многу поише

ps. i на овој нешто не му е јасно изгледа :)
Не ја нарекол цела трибина туку на аеродром во Милано некоја група ги навредувала (веројатно и дотичниот „барон“ меѓу нив) и нив ги нарекол така.

Не знаеме што се одвива во Милано ама знаеме дека цел стадион, цел град (заедно со навивачите на Интер) и цел свет му оддаваат почит на Малдини, само оваа група (џукели е веројатно вистинското име), од кои повеќето не биле родени кога тој почнувал да игра, се најдоа да јадат бурек на денот на простувањето на капитенот.

Можат да научат нешто од навивачите на Ливерпул на пример, кои еден Сами Хипија, фудбалер кој не е од рангот на Малдини а во Ливерпул играше 10 сезони, го испратија со овации, а фудбалерите го носеа на раце. Патем, тој не ја ни завршува кариерата туку се сели во друг клуб.

За настанот со Малдини пишував нешто овде може да ѕирнете.

Респект од мене за капитенот, вистинска легенда!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
Берлу се заколна дека ќе му ја врати старата слава на Милан

Ова со МАлдини и навијачиве не ми е јасно, али којзнае, сигурно постојат работи кои мие не ги знаемо :toe:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Дечки, на goal.com, има една статија за тој кој е најдобар млад играч во Серија А.
Верувале или не, будалата што ја пишувал статијата, како најдобар го именувал Мауро Зарате:vozbud::vozbud::pos2:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
Дечки, на goal.com, има една статија за тој кој е најдобар млад играч во Серија А.
Верувале или не, будалата што ја пишувал статијата, како најдобар го именувал Мауро Зарате:vozbud::vozbud::pos2:
pa sto milsis ti koga zarate vo lazio go ima seta doverba od trenerot i moze da prai se i sesto vo mecot a od druga strana pederot anceloti ili rezerva patoooo ili go menuva se da mu ebam inzaghi vo timot 90 min a pato zamenet
nemoj da me razberas pogresno zasto za mene pato e eden od najdobrite vo svetot po mesi no.......
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Дечки, на goal.com, има една статија за тој кој е најдобар млад играч во Серија А.
Верувале или не, будалата што ја пишувал статијата, како најдобар го именувал Мауро Зарате:vozbud::vozbud::pos2:
АЛЕКСАНДРЕ ПАТО
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Иако сум фан на Јуве имам голем респект за Паоло Малдини таква легенда тешко се ствара,не дека се фалам али ја имав таа среќа пред година дена да се сликам со него и да земам автограм.Респект Паоло
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Јас сум нов фан на МИЛАН!!
Добредојде во Фан Клубов што повеќе постови да имаш на оваа тема.Најмногу навивачи сме и се повеќе ќе се накачува овој број.Кајгана владееме со тебе.МИЛЗНЕЗИ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom