Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Гуркуф го доби признанието Најдобар Фудбалер во Франција


Ваков талент не се раѓа секој ден, дај боже да си го вратиме, само погледнете го последново:
“Јас лично сакам да останам во Бордо.”:(:(:(



Ова многу чудно ми изгледа, трењрот Блан, пред некој ден изјави дека Гуркуф сакал да се врати во Милан, сега овој друго зборува...
Па очигледно сака да го натера Милан да се бори за него! Да му понуди подобри услови отколку што имаше додека играше за нас минатата сезона...
Ама тоа со Анчелоти не верувам дека ќе се деси...Познато ни е дека Анчелоти уште не е уверен во неговите квалитети!
Значи Гуркуф се враќа само ако имаме нов тренер наредна сезона...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Гуркуф го доби признанието Најдобар Фудбалер во Франција


Ваков талент не се раѓа секој ден, дај боже да си го вратиме, само погледнете го последново:
“Јас лично сакам да останам во Бордо.”:(:(:(



Ова многу чудно ми изгледа, трењрот Блан, пред некој ден изјави дека Гуркуф сакал да се врати во Милан, сега овој друго зборува...
да ти кажам право да сум на негово место и јас би останал..колку години го имавне во тим а не изигра една цела утакмица
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
па да останеше во Милан, нути француска репрезентација ќе видеше ниту првотимски фудбал ќе осетеше... многу јасно е што сака да остане таму, ама факт е дека ќе нема тоа да го сака до крајот на неговата кариера, плус може да се примети каде што вели дека во фудбалот се е можно што всушност укажува дека не е многу убеден во неговото останување во Бордо, може уште 1 сезона но после сигурно ќе сака да си иде, како и да е мислам дека Милан и вака и така ќе го изгуби, ќе видиме
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=d20d9128-fbfa-4b1b-8213-0afbcd927ec9&ln=3&typeBack=Последни Вести

Младини испрати порака до фановите кои не го почитуваат: Горд сум што не сум како нив
Капитенот на Милан одговори во свој стил на фанвоите кои покажаа непочитување кон него по крајот на дуелот помеѓу Милан и Рома на Сан Сиро
ЦцЦцЦц...нека играат тие ултрас навивачите на Милан па да видат што е 24 години да играш да те ценат да те почитуваат да си најдобар да си капитен да си дефанзивец во една од најдобрите екипи во светот МИЛАН
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
ЦцЦцЦц...нека играат тие ултрас навивачите на Милан па да видат што е 24 години да играш да те ценат да те почитуваат да си најдобар да си капитен да си дефанзивец во една од најдобрите екипи во светот МИЛАН
:kesa::kesa::kesa:

Абе мислам дека "Курва Суд" се грешка сфатени, мислам дека тоа било наменето за некој од управата на Милан.:toe:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
мојот 500 пост го посветувам на нашата легенда Паоло Малдини

кој што цели 24 години играше за најдобриот тим на светот МИЛАН


MALDINI.jpg
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.929
Поени од реакции
492
Секоја чест за Малдини. Благодарност за се што стори во изминатите години за Милан!!! Инаку ако не му дадат отказ на Анџелоти јас стварно незнам што управа ќе биде ова:nesum:. Па на второлигаш да му се случи ова што сезонава му се случува на Милан тренерот би добил отказ.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Најпрво, и јас да искажам поддршка и благодарност на нашата легенда Паоло Малдини кој во текот на својата фудбалска кариера, целосно се посвети на својот тим, играта и секако титулата "капитен".Сега верувам, ќе го избереме најдобриот што ќе го наследи.
За натпреварот, па и нема што да коментирам затоа што малку го погледнав.
Ако напишам било каков коментар, тоа ќе биде од тоа што сум читала од мислењава или пак некои други ми кажале.Така да, преферирам да си преќутам овој пат.
Како и да е, пораз си е пораз.Мислам дека Анчелоти, а и Берлускони, се свесни дека го уништуваат тимот и играта на Милан.Редно е, редно е да земеме некој подобар тренер кој максимално ќе го искористи квалитето на играчите кои ги поседуваме, а знаеме сите, дека таквите се ретки во Милан.Останатите ќе се извадат со гол, дриблинг или воздушен дуел, кој ќе се памти само два или три дена после одиграната утакмица.
Едвај чекам да се врати во форма зверчето Гатузо, барем да го видам да се истрча во последното коло, онака мерак ми е.Мерак ќе ми биде и ако ја земе титулата капитен, но сепак, Кака според мене е оној кој највеќе ја заслужува.
За следниот натпревар, само ќе посакам, повеќе среќа и подобра игра, здравје со нов тренер:smir:.
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=d20d9128-fbfa-4b1b-8213-0afbcd927ec9&ln=3&typeBack=Последни%20Вести

Младини испрати порака до фановите кои не го почитуваат: Горд сум што не сум како нив
Капитенот на Милан одговори во свој стил на фанвоите кои покажаа непочитување кон него по крајот на дуелот помеѓу Милан и Рома на Сан Сиро
ЦцЦцЦц...нека играат тие ултрас навивачите на Милан па да видат што е 24 години да играш да те ценат да те почитуваат да си најдобар да си капитен да си дефанзивец во една од најдобрите екипи во светот МИЛАН

значи не е работата за свиркањето туку за транспарентот на кој што пишувало :
Ултрас фановите на Милан на својата Curva Sud истакнаа банер на кој стоеше бројот 6 и зборовите ’има само еден капитен’ алудирајќи на Франко Бареси.


овакви навивачи не им се потребни на толку големи клубови.
и додека е време продајте си ги кака и роналдинњо да земете некоја пара зашо очигледно им прошол рокот.(не е ова провокација не свакајте така):smir:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Аха, сеа разбрав.:)

Па и у право се до кај негде дечките од Курва Суд. Бареси исто така е легенда на клубот, тој бил нарекуван "капитенот", тој му бил и капитен на Малдини и малце е глупо да има нов дечко со прекарот "капитенот". Да сме го прателе Милан во тоа време и друго мислење ќе сме имале. Тоа ви иде исто како после 10-15 години, друг да биде нарекуван "капитенот", а на Малдини/Бареси да се заборави. Па како би реагирале вие тогаш? Верувам дека ќе сте се противеле на тоа. За разлика од помладите фанови на Милан.

Не ме сфаќајте погрешно и не го вадите од контекст мојот пост. Малдини е најголема светска легенда на сите времиња(не ве лажат очите, поголема и од Пеле и од Марадона:)), барем за мене...бидејќи јас не сум го следел Милан во времето на Бареси.:smir:
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Аха, сеа разбрав.:)

Па и у право се до кај негде дечките од Курва Суд. Бареси исто така е легенда на клубот, тој бил нарекуван "капитенот", тој му бил и капитен на Малдини и малце е глупо да има нов дечко со прекарот "капитенот". Да сме го прателе Милан во тоа време и друго мислење ќе сме имале. Тоа ви иде исто како после 10-15 години, друг да биде нарекуван "капитенот", а на Малдини/Бареси да се заборави. Па како би реагирале вие тогаш? Верувам дека ќе сте се противеле на тоа. За разлика од помладите фанови на Милан.

Не ме сфаќајте погрешно и не го вадите од контекст мојот пост. Малдини е најголема светска легенда на сите времиња(не ве лажат очите, поголема и од Пеле и од Марадона:)), барем за мене...бидејќи јас не сум го следел Милан во времето на Бареси.:smir:
Да да да, ти држи вода муабетот, иако мислам дека можеле и на друг начин да се изразат.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Аха, сеа разбрав.:)

Па и у право се до кај негде дечките од Курва Суд. Бареси исто така е легенда на клубот, тој бил нарекуван "капитенот", тој му бил и капитен на Малдини и малце е глупо да има нов дечко со прекарот "капитенот". Да сме го прателе Милан во тоа време и друго мислење ќе сме имале. Тоа ви иде исто како после 10-15 години, друг да биде нарекуван "капитенот", а на Малдини/Бареси да се заборави. Па како би реагирале вие тогаш? Верувам дека ќе сте се противеле на тоа. За разлика од помладите фанови на Милан.

Не ме сфаќајте погрешно и не го вадите од контекст мојот пост. Малдини е најголема светска легенда на сите времиња(не ве лажат очите, поголема и од Пеле и од Марадона:)), барем за мене...бидејќи јас не сум го следел Милан во времето на Бареси.:smir:

Баш поради ова Малдини не заслужи да биде така третиран (дури и исвиркуван), сепак живееме во сегашноста, а не минатото :toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
sekoja cest do paolo maldini .... kako i za pavel nedved i dali po krajot na ovaa natrevaruvacka sezona ke nedostasuvaat vo svoite timovi na svoite mesta moe licno mislejne ee deka ke im nedostasuvaat ... makar so denes so pari moze das e kupat kvalitetni igraci i ne go svajkate ova kako provokacija

Баш поради ова Малдини не заслужи да биде така третиран (дури и исвиркуван), сепак живееме во сегашноста, а не минатото :toe:
taka e takov igrac da bide isvirkuvan i nema potreba ... stvarno ne gi razbiram ne go napusti nikogas timot kako nekoj poedinci vo dvata kluba i vo milan i vo juve zaradi pari .....
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Малдини е права легенда,курва суд знаев дека нема ништо лошо да мислат со натписот дека тие се најжестоките навивачи.Малдини е права легенда уште порано кога Милан ја имаше најаката одбрана немаше шанса некој да припари и лесно да даде гол покрај Кафу,Стам,Неста и Малдини кој сите беа одбрани во дрим-тимот на Уефа.Ваква легенда тешко дека некој ќе ја замени.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
По се изгледа Леонардо ќе биде новиот трењер во Милан, тој заедно со Тасоти ќе го предводат Милан. А Гали заедно со Анчелоти ќе оди во Челзи.


http://milannews.it/?action=read&idnotizia=7582
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom