Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Абе остај новинарите пишуваат се и сешто, сите тие свирежи и навредувања се однесуваа на нашиот сакан тренер, е сеа што се погоди да биде задња утакмица на Паоло тоа е веќе тажно.
Ова требаше да биде фешта, а не срам и за сето тоа е крив само еден one and only Mr. Carloooooooooooooooo Anceeeeeeeeelooooooooooooooooooooti
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Абе остај новинарите пишуваат се и сешто, сите тие свирежи и навредувања се однесуваа на нашиот сакан тренер, е сеа што се погоди да биде задња утакмица на Паоло тоа е веќе тажно.
Ова требаше да биде фешта, а не срам и за сето тоа е крив само еден one and only Mr. Carloooooooooooooooo Anceeeeeeeeelooooooooooooooooooooti
Значи банерот што го ставиле сигурно неможе да го измислат новинарите, а има и изјава на Спалети кај што вика дека треба да се срамат.
Не е можно да се фабрикува до толку таква приказна.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.266
Поени од реакции
8.383
;2555979 напиша:
Мене како мал ме плашеа дека ќе дојде циганката и ќе ме украде и ќе станам циган и сеуште имам таков уплаф па ве молам не го ставајте циганов да не помине вечер да ме украде ствано не го сакам тоа не сум јас викторија

4-2​
Juventus - Milan
1-1

2-2​
Roma - Milan
0-0

1-0​
Milan - Inter​
2-1​

Значи каков скор од дерби натпревариве оваа сезона дури 1\6 јако системче!



Сега нешто поозбилно би сакал да ве прашан неколкумина верни луѓе што сте му на Анчелоти како пато007 како rosssonero ... како и некои дури и денеска што го бранеа со фразата ,,ПА ШТО ДА НАПРАВИ АНЧЕЛОТ?'' па одговорот е едноставен ТРЕБА ДА ПОБЕДИ ееееј трењер е на Милан страв ми е да не стануваме некоа просечна екипа што се бори за пласман во лига на шампиони секоја година стварно ми е страв од епилогот доколку господинот РАСТУРИКУЌА остане на трењерското место во Милан стварно ми е страв сакав да постувам еден линк од еден пост од друг форум тој на милан маниа па викам ај ќе ми се смеете па нема да го пишам ама сега ќе би пратам линк вие прочитајте го па видете кој како ќе го свати a e пишан од едно балканче АНЧЕЛОТИ РУЛЗ


ЈЕЕЕЕЕЕЕЕ И ЈЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ТИ СИ ОД БОГА НАЈГРДО НЕШТО ШТО ЌЕ ОСТАНЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


EDIT1:
ЕЈ ИМА И НЕКОЈА СМИСЛА - || -ЌЕ ОТИДЕ
или пак - || - ЌЕ УМРЕЕЕ!!
:bravo::bravo::bravo::cds::cds::cds::eek:jea::eek:jea::eek:jea::eek:jea::music5::music5::music5::je::je:
:pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar::pehar:
ЕДИТ2:
Цапо не ме фаќај за збор незнам дали беше ти ама знам дека тоа беше пато а и уште некој друг член
EDIT3:
По макотрпно пребарување по темава го најдов фанот на Анчелоти извини цапо небеше ти тоа беше другарот rosssonero
И нека се знае И ПОСЛЕ ТИТО- ТИТО
И ПОСЛЕ АНЧЕЛОТИ- АНЧЕЛОТИ
И ПОСЛЕ СЕЗОНА БЕЗ ТИТУЛА- СЕЗОНА БЕЗ ТИТУЛА
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Знам те рабирам, во право си, ама сакам да кажам дека целата ситуација се должи на лошата политика на нашата управа и на ужасната, срамната, смрдената тактика на нашиот драгоцен тренер.
Е сеа жално е што тие имбецили тоа го одразиле врз нашата легенда и еден од најдобрите, се извинивам, најдобриот одбрамбен играч у светот. Такви мрсулковци не тртеба да се пуштаат на стадион, ама сепак пак ќе нагласам дека за сето тоа е крива нашата управа и Карло.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Мене како мал ме плашеа дека ќе дојде циганката и ќе ме украде и ќе станам циган и сеуште имам таков уплаф па ве молам не го ставајте циганов да не помине вечер да ме украде ствано не го сакам тоа не сум јас викторија

4-2​
Juventus - Milan
1-1

2-2​
Roma - Milan
0-0

1-0​
Milan - Inter​
2-1​

Значи каков скор од дерби натпревариве оваа сезона дури 1\6 јако системче!



Сега нешто поозбилно би сакал да ве прашан неколкумина верни луѓе што сте му на Анчелоти како пато007 како цапокапиштец ... како и некои дури и денеска што го бранеа со фразата ,,ПА ШТО ДА НАПРАВИ АНЧЕЛОТ?'' па одговорот е едноставен ТРЕБА ДА ПОБЕДИ ееееј трењер е на Милан страв ми е да не стануваме некоа просечна екипа што се бори за пласман во лига на шампиони секоја година стварно ми е страв од епилогот доколку господинот РАСТУРИКУЌА остане на трењерското место во Милан стварно ми е страв сакав да постувам еден линк од еден пост од друг форум тој на милан маниа па викам ај ќе ми се смеете па нема да го пишам ама сега ќе би пратам линк вие прочитајте го па видете кој како ќе го свати a e пишан од едно балканче
Дечко ме умре од смеење, јас верен на Анчелоти?

Јас ке направам се на светов за да си отиде таа свиња одвратна!!!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.575
Поени од реакции
48.243
Борба не генеации е тоа што сакате и вие. Пеле Марадона или Зидан кој е најдобар вид на прашање.
На голем дел од тие луѓе на таа трибина Франко Барези им е светиња, господ.
Тој му бил и капитен на Малдини, тој го носи епитетот КапитенОТ, после него за сите нив може да има само Капитен без ОТ.
Знам дека е малце неумесно мора да се признае ама примарна цел била да се скрене вниамение на реалните проблеми што го мачат Милан овде и сега, затоа имало и еден куп банери за Берлускони со порака за купување играчи и одврзување ќесе. Цела утакмица го напаѓале со зајадливи доскочици, затоа и беше скиселен 90 минути.
Не се секирајте кога ќе дојде денот Малдини да прави проштална таа трибина ќе крене кореографија и ќе направи атмосфера од која ќе се испоежите и ќе доживеете куродрвица.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Единствените негови наследници
Малдини алеале:vozbud:


ее па дај боже да го заменат ,али треба да поминат уште едно 15 години,иначе Малдини ,Респект,последна уткамица на легендата,нема да биде сеа исто без него

а еве што изјави Малдини кога го прашаа за банерот
“I’m proud because I’m not a person like these fans.”

класа играч,многу го поштувам,штета,ама не требаше вака да го испратат навивачите,мислам само мал дел од нив,5-6 души
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Секоја чест за капитенот ретко се раѓа ваков играч како него !
Grazie Paolo Maldini ! ! !
Денеска не игравме лошо колку што судијата не искина а и слободните не искинаа и Пирло не искина со својата млитава игра време е да го шутнеме испукана пушка е ,денес сум задоволен од Роналдињо со Фиорентина сакам да биде во стартни 11
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Секоја чест за капитенот ретко се раѓа ваков играч како него !
Grazie Paolo Maldini ! ! !
Денеска не игравме лошо колку што судијата не искина а и слободните не искинаа и Пирло не искина со својата млитава игра време е да го шутнеме испукана пушка е ,денес сум задоволен од Роналдињо со Фиорентина сакам да биде во стартни 11
Алооооооо, абе што ти е крив судијата, Фавали неможеше да го стигне Менез, и заради тоа сигурно е крив исто така, не искинааа, не беа бољи, ама не искинаа и тоа е факт, тука има некои на форумов сеа ќе излезат и ќе кажаат Дида дека е крив, ама се знае чива вина е сето ова. Доста му е денес од спомнување.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
ANCELOTI GO TO LONDON !!!!!

отиде уште една сезона без титула :uvo::uvo::uvo::tapp::tapp:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.266
Поени од реакции
8.383
Алооооооо, абе што ти е крив судијата, Фавали неможеше да го стигне Менез, и заради тоа сигурно е крив исто така, не искинааа, не беа бољи, ама не искинаа и тоа е факт, тука има некои на форумов сеа ќе излезат и ќе кажаат Дида дека е крив, ама се знае чива вина е сето ова. Доста му е денес од спомнување.
Кажи им бе брат кажи им кажи им !
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Анчелоти утре ќе има средба со Берлускони...Јас по изјавиве и по лицата на двајцата прееска на утакмицата сум се поубеден дека ќе имаме нов тренер наредна сезона.
Мислам и дека изјавите што се појавија од Берлускони дека за лошата сезона на Милан крив е Анчелоти,воопшто не беа монтирани.Мислам дека и на Анчелоти ова му беше последна утакмица на Сан Сиро...
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Еве го оној проштaлeн круг на нашиот херој:)

 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Гуркуф го доби признанието Најдобар Фудбалер во Франција


Ваков талент не се раѓа секој ден, дај боже да си го вратиме, само погледнете го последново:
“Јас лично сакам да останам во Бордо.”:(:(:(



Ова многу чудно ми изгледа, трењрот Блан, пред некој ден изјави дека Гуркуф сакал да се врати во Милан, сега овој друго зборува...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom