Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
A be Pipo roden u Ofsajd e beeee , ajde gol beeeeeeeeeee :nesvest:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
пенал не свирна копилето смрдено лелеелле браво за абиати,пато и други инзаги спие во офсајт незнам зошто не го пушти шева он ќе дадеше гол :tapp:
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ова не е фудбал што играше вечерва..
:nerv::nerv::nerv::nerv:


:nerv::nerv::nerv::nerv:

:nerv::nerv::nerv::nerv:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Добра игра на Милан задоволен сум од сите освен од Каладзе, дечкото моментално со оваа форма неможе ни во Вардар да игра!
Али повторно е тоа грешка на нашиот мил тренер што го стави вака неспремен на дербито после 1 месец надвор од терените!

И на крај солило беше Росети го уништи дербито.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
:violent1:Росети Росети Росети
Не е брат само Росети.. Цела тајфа е за никаде.. Го ебаа Италијанскиот фудбал судииве оваа година.. Подобро јас ке судам од овие шутрациве.. Ама тоа е.. Кај што има сила нема правдина!! Поздрав!
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Не е брат само Росети.. Цела тајфа е за никаде.. Го ебаа Италијанскиот фудбал судииве оваа година.. Подобро јас ке судам од овие шутрациве.. Ама тоа е.. Кај што има сила нема правдина!! Поздрав!
Јебига брат и јас минатата година се нервирав за судиите ама тоа ти е.
Комплименти за вашата игра.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Судијата најголема пичка испадна. Ајде да му го простиме голот на Адријано со рака, ама боречкиот зафат на Киву над Инзаги како успеа да го премижи незнам. И по катастрофална грешка шо го смени цел натпревар не само шо не се поправи за грешката ами напрај уште една од огромно значење.

И со Јуве вака дербито ни го еба судијата, Дел Пиеро цел чекор во офсајд прима топка и пенал досудва над него. На двата најважни натпревари во гости, играме со хендикеп од 1-0.

Задоволен сум од играта, максимално пожртвувано се играше, со само тројца во одбрана по влегувањето на Сендерос. Се создадоа многу шанси многу се ризикуваше, ама среќата и правдата очигледно не се на наша страна сезонава.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.747
Не се притресувајте, ова беше нешто најнајнај оптимална партија што можеше да се извади без Кака.
Факт е веќе дека е лукзус шлепање на играчи како Каладзе и Јанкуловски, едноставно коштаат премногу и нерви и живци.
Се на се заоволен сум си јас. Титулата што е се поизвесно изгубена не изгубена денес со Интер, изгубена е по селата кај што се оставија красни бодови.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
И според мене ова беше најдоброто без Кака
На првиот натпревар победивме а сега играме без Кака :toe:
Па и Адриано многу почнал ракомет да гледа:pos:јас уште одамна викам него не го бива за фудбал:pos:



Да не беа коментаторите на обн мислам ке умрев од нервоза до сега:)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
незнам зошто сте задоволни со кака како да е бог тој..МОЖЕВМЕ и без него да тепаме но тоа е тоа судијата го упропасти дербито.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Нервозен сум многу,незнам сега што да пишам.Ке кажам само едно да се крстиме во Пато и Сидорф до крајов на сезоната и Кака да се врати ко што треба.
Пато покажува дека еден играч неможе да го чува,замислете има само 19 години!
Сидорф не приметив да изгуби топка или да има лошо додавање,штета не постигна гол иако имаше неколку прилики.
Рони малце од малце ме изненади,јаки пасови али пак тоа неговото со дебелиот гз не мрда!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Задоволна од играта на нашите во второ полувреме.
Но сепак,мислам дека не е потребно да не води некој 2:0 за да се разбудиме и да се разиграме.Се виде дека имаше повеќе акција,Милан го диктираше темпото и сите беа растрчани за разлика од прво полувреме.
Фала богу еднаш Анчелоти да направи добра одлука и да го повлече Каладзе.Се чудев едноставно на таа негова умешност.
Абиати дефинитивно ни го спаси газот вечерва.И тоа не само еднаш.
Да не се важеше голот на Адриано можеби ќе славевме вечерва,ама тоа е што е.Треба да се иде напред.Не сме ние криви,судиите се.А ако не главниот судија,ондак помошните,затоа што тие сигурно го виделе тој пробив со рака.
Ќе ги пофалам најпрво Абиати,потоа Пато,Амбро,Сидорф итн.
А дефинитивно лошо изиграа Каладзе и Јанкуловски!

Повеќе среќа нареден пат:smir:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom