Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Брено (Сао Паоло, одбрана), Стелвио (Брага, среден ред), Илсињо и Фернандињо (Шахтјор Доњецк одбрана), Џо (ЦСКА Москва напад) и Џузепе Роси од Виљареал
да успееме да земеме барем 2-3 играчи од овие ... по можност Роси,Џо и Фернандињо дека тие само сум ги гледал како играат и навистина се супер 2 бразилци и 1 италијанец
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Па наредно би требало паметно да се купуваат играчи.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Abe vie ste zabegale... no dobar e i Ibrahimovic mislam kako igra, nosot na strana da go ostavime ne birame sexy igrac birame najdobar fudbaler (hehe ama go kazav ova a jas prva bi glasala ako se izbira sexy fudbaler) no sepak ovaa sezona mu pripadna definitivno celosno na Kaka da ne bese toj Milan nemase da bide shampion! a normalno e i Barsa da go saka Kaka vo svoite redovi pa sekoj klub voopsto bi saka da poseduva takov igrac! i se slozuvam bolje Barsa nego Real! abe Maco kako sestri da sme isto razmisluvame:vozbud:
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
48
Поени од реакции
0
Abe vie ste zabegale... no dobar e i Ibrahimovic mislam kako igra, nosot na strana da go ostavime ne birame sexy igrac birame najdobar fudbaler (hehe ama go kazav ova a jas prva bi glasala ako se izbira sexy fudbaler) no sepak minatata :smir: sezona mu pripadna definitivno celosno na Kaka da ne bese toj Milan nemase da bide shampion! a normalno e i Barsa da go saka Kaka vo svoite redovi pa sekoj klub voopsto bi saka da poseduva takov igrac! i se slozuvam bolje Barsa nego Real! abe Maco kako sestri da sme isto razmisluvame:vozbud:
Ovaa sezona poslednite dva natprevari kako da ne igra kako sto treba... i nekako se komentira za nego, Milan i Real... od edna strana izjavi deka podgotven e da go prodolzi dogovorot so Milan a od druga strana pak izjavuva deka ako ne se smirat navivacite mozno e da zamine od Italija.. toa go zabeleza i Boban so slednata izjava:

"Many small clues have been offered and suggestions have pointed towards Spain. Is it only harmless flirting or is Kaka really betraying the love the Rossonero show for him?"
"His hints about being available to extend his contract, saying that it all depends on the desire of Milan appears to me to be increasingly misplaced. Then I wonder, but hasn't his contract not already been retouched? "Being the true symbol of a club is a recognition of the human and professional values of a player. And one of these is loyalty.
"Kaka, although time is running out, you have the chance to choose. If you do not want to stay in Milan, you should find a more elegant way of expressing yourself. Perhaps with a bit of clarity."


I mene nekako sumlivo mi deluva KAKA...ne znam mozebi gresam.. :nesum:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Милан сигурни за потписот на Замброта:tapp:
Носталгијата на Замброта ќе заврши со потпис за Милан
Росоњерите ќе тргнат по Замброта, свесни дека Барселона веќе е во преговори со бекот на Баерн Минхен, Филип Лам, кој треба да биде замената на Замброта идната сезона.
Носталгијата на жената на Замброта, Валентина, го натера Замброта да се врати во родната Италија што е можно поскоро.
Миланезите будно ја следат ситуацијата и најавуваат дека тие се единствената солидна опција за Замброта.

уште овој ни фалеше :uvo:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Милан сигурни за потписот на Замброта:tapp:
Носталгијата на Замброта ќе заврши со потпис за Милан
Росоњерите ќе тргнат по Замброта, свесни дека Барселона веќе е во преговори со бекот на Баерн Минхен, Филип Лам, кој треба да биде замената на Замброта идната сезона.
Носталгијата на жената на Замброта, Валентина, го натера Замброта да се врати во родната Италија што е можно поскоро.
Миланезите будно ја следат ситуацијата и најавуваат дека тие се единствената солидна опција за Замброта.

уште овој ни фалеше :uvo:
Замброта е (беше) еден од најдобрите крилни играчи според мене. Шо се случва со него во барса то е друга приказна. Кога ќе се врати во италија има добри шанси да се врати на старите патеки.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
yuuuuuupiiiiii....yuuuuuuuupppiiiiiiii kako najverni navivacki jas i sestrami-rossonerka se zapoznavme so eden od fudbalerite na ac milan SIMIC, sega i on znae deka vo skopje se najstrasnite navivacki na milan i nego za toa mu bese mnogu milo...:):):)aj ova e samo pocetok za nekoe vreme ke imam slika i so kaka:pos2:
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Ех, баш се испо,нувам душевно со оваа тема (што по некоја случајност ја отворив пред доста време)...
Ете научив дека ќе земаме некои малди играчи, хмммм фасцинантен план!Браво Берлускони...
А и не знаев дека имаме и толку страсни навивачи на нашиот ни клуб од понежниот пол, баш ми е мило....
Имам една идеа незнам колку ќе ја прифатите за да не биди преку форумот ајде ако сакате од сите фанови на Милан по ПП пишете ми ваши емаил адреси за месенџер сакам сите да ве имам во посебна група во месенџерот AC Milan FANS!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Милан играле тест натпревар и Пато и Роналдо беа противници, и двајцато го покажаа својот талент постигнувајќи погодоци.

се наближува јануари , ќе заиграат заедно :zlo:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
eeeeeeeeeeee mene poveke mi se sviga kombinacijata Kaka` i Pato i citav Kaka izjavil deka odvaj ceka Pato da pocne da igra i spored nego ke bide toj najdobar fudbaler i e neverojtno dobar!!! pa ajde ke vidime od februari
ajde Maco koga ideme za Milano ye ye ye abe ovoj Simic nizok bil:pos2:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
почекајте до Јануари па ќе га видиме бразилската тројка РОНАЛДО-ПАТО-КАКА
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
48
Поени од реакции
0
Па нека не запре некој тогаш.... уште повеќе ќе немаат шанси ако донесеме 2-3 млади талентирани играчи... хехехее...
БТВ Има ли некој информација дале ќе продолжи калчото следниот викенд?
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Калчото продужува на 24 Ноември! Извор Македонски Спорт!
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Роналдо и Пато со шоу на тренинг

Двајцата бразилски напаѓачи на Милан, Роналдо и Пато ги собраа аплаузите на последниот тренинг на "росонерите". Европскиот клупски шампион поделен на два тима одигра контролен натпревар што заврши 2:2. По два гола за своите екипи постигнаа Пато и Роналдо, кои ги израдуваа навивачите на екипата со извонредната форма во која се наоѓаат.
Тренерот на Милан, Карло Анчелоти ќе може да смета на двајцата напаѓачи во јануари, откако Пато ќе може да настапува на официјални натпревари за Милан.
Роналдо целосно заздраве од повреда на глуждот и се очекува да се појави во дресот на "росонерите" уште на наредниот натпревар на Милан.

нешто ѕверско од Пато.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Брено (Сао Паоло, одбрана), Стелвио (Брага, среден ред), Илсињо и Фернандињо (Шахтјор Доњецк одбрана), Џо (ЦСКА Москва напад) и Џузепе Роси од Виљареал
Брено блиску до Баерн па малце тешко. Од другиве Роси добро би ви дошол. А ако ни го земе Барса Лам(што искрено не ми се верува) наздравје нека ви е Замброта :wink: (значи молете се да остане Лам во Баерн :Р)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom