Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
ej milan ja zima sluzbeno 0-3 so Atalanta se ocekuva denovive Italianskata footballska federacija i oficijalno da izleze so soopstenie so koj ke ja samo oficijalizira odlukata
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ee konecno edna pametna rabota pa da ima dojde pamet na navivacite ne bese fer sto taka napravija na utakmicata i milan zasluzi da ja dobie sluzbeno
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
ЛА ГАЛАКСИ

Роналдо пак во тим со Бекам

Екипата на Лос Анџелес Галакси ќе се обиде да го привлече во својот состав напаѓачот на Милан, Роналдо. Бразилецот премина во тимот од "Сан Сиро" во јануари кога "црвено-црните" платија за него 7,5 милиони евра на шпанскиот првак Реал (Мадрид). Спортско-техничкиот директор на Американците Алекси Лалас призна дека ќе се обиде налето да донесе уште некоја ѕвезда од европскиот фудбал, која е во ранг на Дејвид Бекам.
- Навистина имаме интерес кон Роналдо. Сакаме да донесеме уште еден фудбалер кој треба да биде од класата на Дејвид Бекам, категоричен е Лалас.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
Пато е Звер едвај чекам да дојде Јануари , кој сака нека види овде...

Гуркуф е супер и за 2 сезони највише ќе му земе место на Сидорф...

Оливеира треба да остане во Сарагоса , не му иде италијанскиот фудбал во шпанија само дава голови ...

А Роналдо може да си иде од Милан од идната сезона во Галакси , Пато ќе го наследи а би требало да дојде уште некој на негово место...
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Пато е Звер едвај чекам да дојде Јануари , кој сака нека види овде...
За све го бива, не можат да го запрат без фаул....:zver: Ова му е првиот гол за Милан.
А да ве прашам дали ќе има право на настап во Лигата на Шампионите?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Бразилскиот репрезентативец Кака дефинитивно ја затвори вратата за трансфер во Реал Мадрид и изјави дека размислува за продолжување на својот договор со Милан. Најдобриот фудбалер на актуелниот европски првак, а и во светот во моментов, две години беше прва цел на раководството на “Кралскиот клуб”, а претседателот на Реал, Рамон Калдерон, го користеше и како еден од адутите во минатогодишната кампања за оваа функција. Во исто време Кака изрази надеж дека Милан наскоро ќе излезе од кризата и по враќањето на Роналдо и Александре Пато ќе се врати на старите патеки.

“Реал Мадрид е затворено поглавје за мене. Ако Милан има желба јас сум подготвен да го продолжам мојот сегашен договор што истекува во 2011 година бидејќи овде се чувствувам среќен и размислувам за мојот клуб. Не знам што би можело да се случи за да го сменам мислењето и да почнам преговори со други клубови. Верувам дека се уште имаме шанси да се бориме за шампионската титула во Серија А и дека ќе стигнеме далеку во Лигата на шампионите. Сонувам за финале против Барселона”, изјави Кака.

Бразилецот се осврна и на последните инциденти во италијанскиот фудбал, убиството на младиот навивач на Лацио и порача дека ваквите работи можат да имаат тешки последици за овој спорт.

“Италијанскиот фудбал го губи својот кредибилитет и потребна е итна акција или во спротивно спортот може комплетно да изумре. Скандали, загинат полицаец, а сега и навивач. Запрете го тоа или големите имиња од Серија А еден по еден ќе почнат да си заминуваат”, додаде Бразилецот.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
Бразилскиот репрезентативец Кака дефинитивно ја затвори вратата за трансфер во Реал Мадрид и изјави дека размислува за продолжување на својот договор со Милан. Најдобриот фудбалер на актуелниот европски првак, а и во светот во моментов, две години беше прва цел на раководството на “Кралскиот клуб”, а претседателот на Реал, Рамон Калдерон, го користеше и како еден од адутите во минатогодишната кампања за оваа функција. Во исто време Кака изрази надеж дека Милан наскоро ќе излезе од кризата и по враќањето на Роналдо и Александре Пато ќе се врати на старите патеки.

“Реал Мадрид е затворено поглавје за мене. Ако Милан има желба јас сум подготвен да го продолжам мојот сегашен договор што истекува во 2011 година бидејќи овде се чувствувам среќен и размислувам за мојот клуб. Не знам што би можело да се случи за да го сменам мислењето и да почнам преговори со други клубови. Верувам дека се уште имаме шанси да се бориме за шампионската титула во Серија А и дека ќе стигнеме далеку во Лигата на шампионите. Сонувам за финале против Барселона”, изјави Кака.

Бразилецот се осврна и на последните инциденти во италијанскиот фудбал, убиството на младиот навивач на Лацио и порача дека ваквите работи можат да имаат тешки последици за овој спорт.

“Италијанскиот фудбал го губи својот кредибилитет и потребна е итна акција или во спротивно спортот може комплетно да изумре. Скандали, загинат полицаец, а сега и навивач. Запрете го тоа или големите имиња од Серија А еден по еден ќе почнат да си заминуваат”, додаде Бразилецот.

Кака: Можно е да си одам од Милан Ѕвездата на Милан, Кака, вели дека се чувствува приморан да го напушти Италијанскиот фудбал по скорешните случувања

Постојано се случуваат некои инциденти во Калчото. Хулиганизмот на навивачите постојано доаѓа до израз. Настаните кулминираа со изјавата на Кака викендот кога тој, постојано поврзуван со селење во Реал, се реши да проговори за неговата загриженост дека насилството во Италија може да биде одлучувачко за топ играчите да го одминат Калчото и да играат во друга лига.
Кака открива дека и самиот тој е ставен во двоумица дали да го напушти Милан, токму поради овие настани.
“Дали е можно да ја напуштам Италија? Да, доколку насилството продолжи ќе го сторам тоа.”
“Мојата љубов према фудбалот е мојата најголема среќа. Во овие моменти јас не можам да уживам, не сум среќен поради лошите настани кои ме опкружуваат. Доколку има проблеми кои ме спречуваат да си ја вршам работата, се може да се случи.”
“Постои можност да се преселам во друга земја. Знаете загрижен сум и за мојата фамилија. Жена ми и моите родители доаѓаат на секој мој натпревар да ме гледаат. Како да бидам мирен на теренот кога знам дека се може да се случи таму горе во публиката, каде што седат и тие,”- изјави Кака.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ma daj neka gi smirat tie navivacite i policajcite ne e fer kaka samo zaradi niv da si otide od milan :(
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
eve eden tekst na bugarski neznam kolku ke go razberete ama procitajte:

Полузаштитник'т на европејскија клубен шампион Милан Рикардо Изексон дос Сантош Лејте - Кака, ште б'де определен през декември за номер 1 в Европа за изминаваштата година, с'обштава вестник Тутоспорт.
Изданието се позовава на думите на вицепрезидента на "росонерите" Адриано Галиани, којто казва че "на 2-и декември всички ште п'туваме за Париж".
На 5-и октомври Кака взе и друга награда - в анкетата на Асоциацијата на професионалните футболисти ФИФПро, к'дето наследи с'народника си Роналдиньо.
25-годишнијат бразилец бе с нај-голјам принос за спечелването на Шампионската лига от Милан. Тој отбелјаза обшто 10 гола по време на кампанијата, в това число три попаденија срешту Манчест'р јунајтед на полуфиналите.
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
48
Поени од реакции
0
Пато е Звер едвај чекам да дојде Јануари , кој сака нека види овде...

Гуркуф е супер и за 2 сезони највише ќе му земе место на Сидорф...

Оливеира треба да остане во Сарагоса , не му иде италијанскиот фудбал во шпанија само дава голови ...

А Роналдо може да си иде од Милан од идната сезона во Галакси , Пато ќе го наследи а би требало да дојде уште некој на негово место...
Ќе се надоврзам... Да Роналдо би требало да отиде во Галакси тоа би бил одличен дил за Милан... А на негово место би требало да пристигне според мое мислење КАРИМ БЕНЗЕМА... не знам дали сте слушнале за нега (ако не под итно на ЈУ ТЈУБ :tv::nesum:) фантастичен играч до сега на 13-14 натпревари дури 11 гола постигнал за Лион а има само 20 години... ЗАМИСЛЕТЕ Пато- Бензема- Кака- Пирло- Сидорф-Гуркуф- Гатузо- Неста---- ТИМ НА ИДНИНАТА... само се надевам дека Берлускони ќе се откаже од Роналдињо само поради Бензема зошто на негово место не би жалел пари за Бензема зошто навистина вреди за тие инвестирани пари....Всушност Бензема сам се понудил на Милан

All want him, all track him, but Lyon french striker Karim Benzema (20), has declared: "I've a great respect for Barcelona and Real Madrid, but I dream Milan". Yesterday Benzema has expressed his will to remain in Lyon until 2012 for honoured his deal.:vozbud:

Не знам што уште сака менаџментот на Милан...го бараат Барса, Реал, Баерн, Челзи и секако Милан.....Се надевам дека во иднина д дрим вил ком тру...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
ЗАМИСЛЕТЕ Пато- Бензема- Кака- Пирло- Сидорф-Гуркуф- Гатузо- Неста---- ТИМ НА ИДНИНАТА...
Сидорф...? Неста...? што иднина има во нив по 31г. имаат сега ....???
може ако воведат бастуми до тогаш :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom