Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Брено блиску до Баерн па малце тешко. Од другиве Роси добро би ви дошол. А ако ни го земе Барса Лам(што искрено не ми се верува) наздравје нека ви е Замброта :wink: (значи молете се да остане Лам во Баерн :Р)
хммм тешко брат ми!:pos2:абе каков замброта у баерн м !Нема да оди тамо зш малиот го мава носталгија и сака у италија да игра!Тоа значи Милан!
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
wow..kaka ke stane najskap platen igrac vo svet!!!!:vozbud: si znam jas kogo da sakam..:pos2:

Бразилската суперзвезда на Милан Кака от декември ште стане нај-ск'по платенијат играч в света с годишна заплата от 9 милиона евро. Шефовете на "росонерите" ште прод'лжат контракта на своја нај-доб'р играч до 2012 година, веднага след като спечели официалното "Златната топка". Босовете на европејскија клубен шампион и агентите на Кака се договорили за всички условија, като досегашнијат му договор ште б'де увеличен на 50%. Както е известно, 25-годишнијат техничар има договор до 30 јуни 2011 година, като печели по 6 милиона евро на сезон. Това го прави нај-ск'по платенијат в Серија "А".
В момента нај-ск'по платенијат в света е звездата на Барселона Роналдиньо с 8 милиона евро, следват Кристиано Роналдо от Манчест'р јунајтед с'с 7,5 милиона евро, Златан Ибрахимович от Интер с'с седем милиона, којто ште почне да взима от јануари, когато поднови официално договора си с "нерадзурите". Джанлуиджи Буфон от јувентус п'к е на пето мјасто с 6 милиона евро годишна заплата
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.493
Поени од реакции
5.476
хммм тешко брат ми!:pos2:абе каков замброта у баерн м !Нема да оди тамо зш малиот го мава носталгија и сака у италија да игра!Тоа значи Милан!
абе не си го разбрал изгледа добро ...
сакаше да каже ако иде Лам во Барса , Замброта ќе дојде во Милан или така нешто :helou:

п.с. Работава со Замброта зависи од Лам...:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Ако Лам остане во Баерн, Замброта останува во Барселона.
Ако Лам појди во Барселона, Замброта си оди, најверојатно во Милан.

Значи, има две можности изгледа:
Прва: Лам - во Баерн; Замброта во Барселона.
Втроа: Лам - во Барселона; Замброта во Милан.
:toe:
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Во врска со последниот одигран натпревар за Шимиќ, жалам ама ете мораше да игра против Македонија и мораше да загуби:)
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ee da mnogu zalno:pos2: aj ke mu pomine mora da se pomiri so sudbinata toa e toa zivotot ne e rozov:pipi:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
macoooooo alal da ti e od kaj gi pronaogas slikive ye ye ye spored mene sleden e inter nego gledam go nema megu luzerive
:pos2:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689

:pos2: :pos2: :pos2:
Овде фали Ливерпул... Каков кеиф си напрајв ко изгубија лани во Л.Ш. Му вратиа за поразот на пенали во 2005-та кога Милан водеше 3-0, и успеаа да го прокоцкаат водството.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom