Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 април 2008
Мислења
2.508
Поени од реакции
2.346
Линделоф веќе нема да игра за јунајтед, мислам дека Оле ова нема да му го опрости
Тој ова го прави од кога е донесен во тимов. Мртов играч скроз.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.170
Поени од реакции
7.433
Вака сега, Фосуменса или како и да се вика е најслабиот фудблаер што моментално игра за Манчестер. Не смее повеќе да намириса не прв состав, не смее да влегува на Олд Трафорд. Линделоф никогаш повеќе во прв тим, ова му беше последно. Џејмс исто нема квалитет за ПЛ, и тој аут. Погба под итно да се зациментира на клупа да размисли за кариерата на професионален фудбалер, Де Бек на негово место.

Треба да се купат не едно, туку две крила, Рашфорд никако да се врати на неговото ниво. И Бруно е непрепознатлив, пас не може да погоди. Да се искористи времето до крајот на преодниот рок, два фудбалери од навален ред, од кој еден мора да биде десно крило, штопер под итно, и уште еден бек.

Ова денес беше хорор.
 
Последно уредено:
Член од
13 мај 2016
Мислења
458
Поени од реакции
847
До мене е или Бруно тие пасовите напред што ги форсираше ги "апгрејдирал" во странични..

О
Чо
Бол.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.862
Поени од реакции
4.180
Вака сега, Фосуменса или како и да се вика е најслабиот фудблаер што моментално игра за Манчестер. Не смее повеќе да намириса не прв состав, не смее да влегува на Олд Трафорд. Линделоф никогаш повеќе во прв тим, ова му беше последно. Џејмс исто нема квалитет за ПЛ, и тој аут. Погба под итно да се зациментира на клупа да размисли за кариерата на професионален фудбалер, Де Бек на негово место.

Треба да се купат не едно, туку две крила, Рашфорд никако да се врати на неговото ниво. И Бруно е непрепознатлив, пас не може да погоди. Да се искористи времето до крајот на преодниот рок, два фудбалери од навале ред, од кој еден мора да биде десно крило, штопер под итно, и уште еден бек.

Ова денес беше хорор.
Треба е клучниот збор. Само чим тие досега не средија ништо, до октомври нема ама ич. А и секако научна фантастика е тоа што си го набројал.
Очигледно е дека ферги ги држел конците во клубот, чим тој замина почнаа еврејиве да ја скубат златната кокошка уште појако.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.200
Вака сега, Фосуменса или како и да се вика е најслабиот фудблаер што моментално игра за Манчестер. Не смее повеќе да намириса не прв состав, не смее да влегува на Олд Трафорд. Линделоф никогаш повеќе во прв тим, ова му беше последно. Џејмс исто нема квалитет за ПЛ, и тој аут. Погба под итно да се зациментира на клупа да размисли за кариерата на професионален фудбалер, Де Бек на негово место.

Треба да се купат не едно, туку две крила, Рашфорд никако да се врати на неговото ниво. И Бруно е непрепознатлив, пас не може да погоди. Да се искористи времето до крајот на преодниот рок, два фудбалери од навале ред, од кој еден мора да биде десно крило, штопер под итно, и уште еден бек.

Ова денес беше хорор.
Не си прај бајрам на умот!
Ни двајца ни тројца нови фудбалери не го подигаат овој Јунајтед! Го оставија Бруно сам оваа утакмица, што очекуваш од него? Никој, апсолутно никој не трчаше нити се залагаше, Џејмс го исклучувам од критиките, ем не игра на своја позиција, ем не е играч да направи разлика, него да дополни состав. Све остало, освен овие двајца, промешај и искрши од ќутек или отерај во мајчину!
Жално за детево од Ајакс и Бруно во каква жабокречина се фатија :(
Волку слабо не играл ни Вардар кога местеше утакмици, уствари и Сандерленд кога се распаѓаше пружаше подобри партии:facepalm:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
917
Поени од реакции
1.308
Не си прај бајрам на умот!
Ни двајца ни тројца нови фудбалери не го подигаат овој Јунајтед! Го оставија Бруно сам оваа утакмица, што очекуваш од него? Никој, апсолутно никој не трчаше нити се залагаше, Џејмс го исклучувам од критиките, ем не игра на своја позиција, ем не е играч да направи разлика, него да дополни состав. Све остало, освен овие двајца, промешај и искрши од ќутек или отерај во мајчину!
Жално за детево од Ајакс и Бруно во каква жабокречина се фатија :(
Волку слабо не играл ни Вардар кога местеше утакмици, уствари и Сандерленд кога се распаѓаше пружаше подобри партии:facepalm:
Што одигра Бруно уствари? Од она што се очекува од било кој играч на негова позиција, ништо,нула,компир. Неспорно дека ни беше најдобар поединец долго време ама денеска??
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.804
Поени од реакции
1.361
У принцип вака ќе изгледа сезонава...
До Ноември топло ладно, ќе креваат форма демек, од средината на Ноември до Јануари ќе шлакаат се живо ама тоа нема да биде толку битно оти веќе разликата ќе биде направена за топ 3. После пак топло ладно ќе играат.
Првин се гледа дека хиерархиски никој со фудбал не се замара, второ и Санчо да дојде џабе е оти ќе најдат друг изговор кога нема да оди, кукавичко однесување у секоја смисла.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.170
Поени од реакции
7.433
Многу беше слаб Бруно денес, како на последните два три натпревари на крајот на сезоната. Пас не може да погоди, нон стоп паѓа, многу лошо.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.804
Поени од реакции
1.361
Што одигра Бруно уствари? Од она што се очекува од било кој играч на негова позиција, ништо,нула,компир. Неспорно дека ни беше најдобар поединец долго време ама денеска??
Друже 2будали се појаки од 1паметен, ако на некој не му се игра џабе е и секоја топка со машничка украсена да му ја дадеш, пак е џабе. Пример Рашфорд денеска имаше толку лоши одлуки и лоша партија генерално што може и најлош беше.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
917
Поени од реакции
1.308
Друже 2будали се појаки од 1паметен, ако на некој не му се игра џабе е и секоја топка со машничка украсена да му ја дадеш, пак е џабе. Пример Рашфорд денеска имаше толку лоши одлуки и лоша партија генерално што може и најлош беше.
Така е и тоа што велиш ама факт е дека и Бруно беше испод ниво. Многу. Некаква прелазна само за Скот и Де Геа. Мое гледиште. Во право си за Рашфорд.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.233
Поени од реакции
1.094
Така е и тоа што велиш ама факт е дека и Бруно беше испод ниво. Многу. Некаква прелазна само за Скот и Де Геа. Мое гледиште. Во право си за Рашфорд.
Не го бранам Бруно, ама човекот само 2-3 дена тренира, не изигра нај нај ама бар се трудеше, за Скот и Де Геа се согласувам со тебе, другите нула
 

Kajgana Shop

На врв Bottom