Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.297
Плус да завртат утакмица после негатива е научна фантастика, нема подобрување дефинитивно.
Џејмс може ќе го биде ама за сега е далеку од тоа што ни треба да потполни место само е преголемо понижување за ова име.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.170
Поени од реакции
7.433
Плус да завртат утакмица после негатива е научна фантастика, нема подобрување дефинитивно.
Џејмс може ќе го биде ама за сега е далеку од тоа што ни треба да потполни место само е преголемо понижување за ова име.
Џејмс никогаш нема да биде подобар од ова што е сега. Може да дреме на клупа за да влегува против екипи кога некој треба да се дотолчи на контри, за стартер нема теорија да биде никогаш.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.174
Поени од реакции
1.020
Џејмс никогаш нема да биде подобар од ова што е сега. Може да дреме на клупа за да влегува против екипи кога некој треба да се дотолчи на контри, за стартер нема теорија да биде никогаш.
Џејмс како алтернатива за Рашфорд може да се чува, левата страна му одговара, за репрезентација игра лево и пружа добри партии
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.239
Поени од реакции
7.252
За ситуацијава, имам само волку да кажам сумирано.
1. Колку пари, толку музика.
2. Колку припреми, толку спремни.
3. Колку мутава управа, уште толку помутави резултати.


Назначуваш менаџер со идеја, го поддржуваш со релативно голема сума на пари, време и фудбалски ресурси, ама само до пола пат.Зошто богати? Се кукаше по ЛШ, ребилд на тимот со друга идеологија и тип на играчи споредено со претходниот тренер, се случува ама само до пола, нема поддршка за да се направи исчекор напред и со самото тоа си даваат автогол и се врќаат 3 назад (лоши перформанси, бркање тренер, нова идеологија, нови играчи, бркање ЛШ и така во круг).

Ќе зборев како не треба ТФМ и Џејмс да стартуваат десно, Рашфорд и Погба не смее да бидат стартери барем месец дена, ама па од друга страна, не е Оле крив, не може кутриот прва 11ка да извади од што има неписмени играчи, а не па со замени.Неговото во рамки на можностите успешно си го изработи, а да прави трансфери не може, треба банкарот еврејски да повлече.
Едина забелешка е зошто Дони не почна од прва минута, зошто Погба од прва минута се гледаше дека е неспремен.

Од авион се гледаше дека имаат се на се 5 тренинга, освен Лук Шо, Џејмс, ТФМ, Скот и Дони. КП имале 4 предсезонски натпревари и 1 коло позади нив.Џејмс, ТФМ и Шо, колку и да беа мизерни, само они беа желни за игра и форсираа нешто, другото жива мизерија.Мнооогу спора транзиција и многу комплицирање на работите имаше.Се надевам ќе се потсредат за 2 недели.


Искрено мило ми е за поразот, излагаат проблемите на површина и моментот дека сме one-man-team т.е. дека не може да се потпреме целосно на Бруно и треба квалитетна поддршка.Знам дека во филозофијата на Оле е клучна 10ката, ама срамно е да нема поддршка од крилата.Си треба појачување и тоа е тоа.Со поразов ќе има плачки, ќе има притисоци од фанови а овие 100% ќе земат некој играч за да олабават ситуација.Ама евидентно е дека не одиме далеку со ваков пристап од управата.Банкар не смее да го води клубот, зошто мисирот не може да примети дека сега е моментот за да се направи главниот исчекор.Ако нема пари, нека земат кредит и нека ја оправат, кризава ќе пројде и со скоцкан тим не би требало да има големи трансфери во иднина, па би можело да се преброди кредитот.


ПС: И во крајно нужни времиња на неспремност, Оле пак не ги стави Переира и Лингард што ми се свиѓа.Реално спремни се и одморени, ама не им е место тука се виде нивното.Се шпекулира дека Мурињо сакал да го земе Лингард, ако го шитнат Деле Али.Тоа ќе биде најдобра работа што ја направил за клубот по мене.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.170
Поени од реакции
7.433
ПС: И во крајно нужни времиња на неспремност, Оле пак не ги стави Переира и Лингард што ми се свиѓа.Реално спремни се и одморени, ама не им е место тука се виде нивното.Се шпекулира дека Мурињо сакал да го земе Лингард, ако го шитнат Деле Али.Тоа ќе биде најдобра работа што ја направил за клубот по мене.
И јас истото го помислив, и дури и 30 милиони би добил Манчетсер за Лингард, што ми е мене скроз нереално.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
28.801
Поени од реакции
53.075
Тука сме бе гејмс! Колку што се сеќавам и тебе те немаше никаде кога јас на Видукот му викав дека ајсменот е најглуп играч што се појавил во фудбалот, евер! Ок, Погба е поглуп, ама има талент да погоди реклама, па го вади тоа.
Тоа се виде после првите 2-3 утакмици, али инвалидов сеуште игра во Јунајтед и дури влегува во спор со најдобрите, оти он јако го разбира фудбалот му ибам тоа кусите рачиња. Откако е дојден ајсменот, само Видук и Мурџо видоа фудбалер во него, првиот гледам се откажал веќе, Мурџо не е битен фактор, не е јасно што Оле има во црпката?
Вчера уште кога го видов составот стаив знак на чудење, оти нема за крстење! На тим со Заха, Шлуп.... им ставаш контра непостоечки играчи како ајсмен, Ф Менса, Погба и Џејмс. На дете од второ одделение му е јасно дека си печен за силување, само на нашиот стручен штаб изгледа не.
Не препорачувам да се гледа снимка од утакмицава, ама за тие што имаат прашалник оти Бруно изиграл слабо, нека погледнат.
Ја колку што памтам, а добро памтам што имаме дискутирано со тебе, не беше дали Линделоф е играчиште или не. Туку дека ни беше in form player пред 2 сезони. За да биде играчиште, таа форма мора да ја има најмалку 5 години. Лани и оваа година, типот пропадна ко жетон.

Инаку, се надевам дека тоа што вчера беа одберени Џејмс и Менса да стартаат е порака до бордот, дека без десно крило, толку.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.189
Ја колку што памтам, а добро памтам што имаме дискутирано со тебе, не беше дали Линделоф е играчиште или не. Туку дека ни беше in form player пред 2 сезони. За да биде играчиште, таа форма мора да ја има најмалку 5 години. Лани и оваа година, типот пропадна ко жетон.

Инаку, се надевам дека тоа што вчера беа одберени Џејмс и Менса да стартаат е порака до бордот, дека без десно крило, толку.
Ок, јас малку ја карикирав сликата за да има подобар контраст ;), да му кажам на Гејмсот, дека не само него го вртат зглобови кога има магла во составот на Јунајтед:)
Инаку знам дека не си тип кој реже одма, него повеќе дипломатски пробува да го каже своето мислење! Го поштувам твојот став, а плус Линделоф требаше да ги потврди твоите надежи, не ти да му одржуваш форма:D
Како и да е, наебавме со него, како и со пола од засилувањата во последниве години.
Се надевам дека последната реченица ти е стварност, оти се погоди како кец на десетка на Палас левата страна е страва и да сакаш подобар тест не можеш да измислиш!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.239
Поени од реакции
7.252
Exposed беше вчера Линделоф од ТФМ, 2та гола од игра се зошто ТФМ беше заборавен напред, а Линделоф се покажа у право светло.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.170
Поени од реакции
7.433
Exposed беше вчера Линделоф од ТФМ, 2та гола од игра се зошто ТФМ беше заборавен напред, а Линделоф се покажа у право светло.
ТФМ беше убедливо најлош играч вчера, иако кај Линделоф беше најочигледно колку лошо игра. Неверојатно е дека лик како ТФМ може да игра во Манчестер Јунајтед.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.239
Поени од реакции
7.252
ТФМ беше убедливо најлош играч вчера, иако кај Линделоф беше најочигледно колку лошо игра. Неверојатно е дека лик како ТФМ може да игра во Манчестер Јунајтед.
Грешка си, Погба беше најмизерен.Од 5 потези, 4 грешни му беа у просек.
ТФМ бар понуди офанзивна поддршка, не беше толку лош некако прогресивен беше у таа мизерија.

Муабетот ми беше, го нема АВБ да му го штити газето на Линделоф, tribute post за АВБ ми беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom