Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 декември 2019
Мислења
1.769
Поени од реакции
2.650
Значи Санчо, Грилиш и централен одбранбен и конечно титула? :D
Никогаш не сме биле поблиску до скоцкување на тимот, од секогаш ни фалеле 5-6 души, сега само тројца, јесссс :LOL:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.681
Поени од реакции
4.247
Никогаш не сме биле поблиску до скоцкување на тимот, од секогаш ни фалеле 5-6 души, сега само тројца, јесссс :LOL:
Богами и да знаеш дека е така, освен десно крило и можда квалитетен лев бек, никад поблиску не сме биле до комплетен тим.Средина и Штопер е само појачвуање квалитативно на ростерот.

Околу Грилиш vs Ван Ден Беек, вториов го немам гледано, ама Грилиш и те како би ни легнал.Пред се е карактер и има муда, знае да превземе одговорност и да носи цел тим на грб (цела сезона ја влече Вила), а искрено многу ни се потребни вакви ликови зошто во последниве години пост САФ имавме проблеми со лиглиња, пичиња и слични педерски карактери што бегаат или се кријат у прва прилика.За сега, во тимот карактерни играчи се Бруно, Мегваер, МекТоминеј и можда Матич ама он некако не делува лидерски или нема комуникативни способности.Погба не е ваков профил, ама кога има здрава околина околу него и он ја шири истата енергија а е доста вокален.

Дополнително аргументи за Грилиш се тоа што е Енглез, може да покрие неколку позиции (а не гледам зошто не би се адаптирал и на b2b позиција) и најбитно од се, адаптиран е на Премиер Лига и Англија во целина, за разлика од Ван Ден Беек кој можеби не би се адаптирал.
Да не зборам за тоа кој power move би бил ако им го собереме на Сити.Од истите причини и Рајс би им го собрал на Челзи (не сум сигурен колку се заинтересирани за него), освен ако има бааги контра аргументи околу Рајс (и Грилиш).

Искрено многу фалш роба искочи од Холанѓаниве во последни години и сум малку скептик околу нив, поготово кога станува збор за нивно доаѓање во Англија.Дополнителна работа што не ми се свиѓа кај Ван Ден Беек е што братов е изгорен за Реал и веќе сезона а можда и две не прави трансфер само за Реал да го земат.Ја би се држел на страна од Реал/Барса rejects.

ПС: We're Man United, We'll do what we want! И Грилиш и Ван Ден Беек ќе ги земеме ако треба, ама ќе се врати клубов кај што треба.Конечно има квалитетни луѓе кои знаат што прават, време е да се влезе сериозно, а не да се извиси работата ко со Мурињо кога му требаше последниот дел од сложувалката.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
325
Поени од реакции
224
Незнам дали сте го гледале Грилиш? Во септември полни 25 , ликот е капитен има тотална слобода во играта и залудно губи повеќе топки од Лингард и Переира, позициите што му одговараат се am/lw/ss коишто кај нас се моментално покриени, доколку земеме десно крило, стопер и пожелно дефанзивен среден па после тоа Грилиш тогаш би донел здрава конкуренција, ама без други поприоритетни позиции да пополнат не би имал смисла трансферов.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.599
Поени од реакции
5.672
Незнам дали сте го гледале Грилиш? Во септември полни 25 , ликот е капитен има тотална слобода во играта и залудно губи повеќе топки од Лингард и Переира, позициите што му одговараат се am/lw/ss коишто кај нас се моментално покриени, доколку земеме десно крило, стопер и пожелно дефанзивен среден па после тоа Грилиш тогаш би донел здрава конкуренција, ама без други поприоритетни позиции да пополнат не би имал смисла трансферов.
Не сме го гледале. Никој во фан клубот не гледа ПЛ. Така сите наслепо сакаме да дојде Грилиш во Манчестер.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
253
Поени од реакции
308
Ако ни е достапен Грилиш, посебно за таква смешна сума која се врти, секако,секогаш и секаде би имал смисла трансферот. Според мене, must buy!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.090
Поени од реакции
184.878
Незнам дали сте го гледале Грилиш? Во септември полни 25 , ликот е капитен има тотална слобода во играта и залудно губи повеќе топки од Лингард и Переира, позициите што му одговараат се am/lw/ss коишто кај нас се моментално покриени, доколку земеме десно крило, стопер и пожелно дефанзивен среден па после тоа Грилиш тогаш би донел здрава конкуренција, ама без други поприоритетни позиции да пополнат не би имал смисла трансферов.
Кога веќе ги пишуваш лошите способности на Грилиш, пиши ги и неговите квалитети. Факт е дека има жар во играта, разигрува, најфаулиран играч е во цела лига така што не ми делува баш дека губи многу топки и кондиционо е поткован.
И јас се согласувам дека приоритет е десно крило ама Грилиш е далеку од лоша аквизиција.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.303
Поени од реакции
972
Kiki беше човек шо имаше добри ставови
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.681
Поени од реакции
4.247

После Санчо и Бундес Лига, очекувам многу вакви корпи да јадеме.Штета работава не ја завршија тивко и на време, дур никој не беше заинтересиран.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
325
Поени од реакции
224
Кога веќе ги пишуваш лошите способности на Грилиш, пиши ги и неговите квалитети. Факт е дека има жар во играта, разигрува, најфаулиран играч е во цела лига така што не ми делува баш дека губи многу топки и кондиционо е поткован.
И јас се согласувам дека приоритет е десно крило ама Грилиш е далеку од лоша аквизиција.
Мене Грилиш ме потсеќа на Алан Смит шо не е воопшто лоша ствар ама играчите што не сум сакал Јунајтед да ги земе а дошле испаднале флупови(Фелаини,Ди Мариа,Свајни, Мата) се е тоа panic buy, благодарение на Оле првпат по ерата на Ферги имаме план, а и 5 од 5 му се трансферите што не се десило многу долго време, истовремено полека се ослободува од dead weight играчите, јас само се надевам дека така ќе продолжи и верувам дека ќе направи конкурентен тим за титули :)

Значи не сум против да се земе Грилиш ама како што оваа сезона беа приоритет позициите на АВБ, Мегваер и Бруно и десно крило кое сеуште го немаме, а секундарни т.е со помал удел/минутажа Игало и Јејмс, така за следната Грилиш би го ставил во секундарните транфери.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.769
Поени од реакции
2.650
Мене Грилиш ме потсеќа на Алан Смит шо не е воопшто лоша ствар ама играчите што не сум сакал Јунајтед да ги земе а дошле испаднале флупови(Фелаини,Ди Мариа,Свајни, Мата) се е тоа panic buy, благодарение на Оле првпат по ерата на Ферги имаме план, а и 5 од 5 му се трансферите што не се десило многу долго време, истовремено полека се ослободува од dead weight играчите, јас само се надевам дека така ќе продолжи и верувам дека ќе направи конкурентен тим за титули :)

Значи не сум против да се земе Грилиш ама како што оваа сезона беа приоритет позициите на АВБ, Мегваер и Бруно и десно крило кое сеуште го немаме, а секундарни т.е со помал удел/минутажа Игало и Јејмс, така за следната Грилиш би го ставил во секундарните транфери.
Греота е Мата да го ставаш во список со Швајни, ди Марија, па и Депај и компанија. Он си пружи добри па и некогаш сјајни партии, тоа што тимот ни беше крпи-лепи во негово време најмалку е Мата виновен. Пет сезони го играа десно крило најспориот играч во тимот, толку акал имаа претходните менаџери, само тоа имам да додадам.
Автоматски споено мислење:

Ако ни е достапен Грилиш, посебно за таква смешна сума која се врти, секако,секогаш и секаде би имал смисла трансферот. Според мене, must buy!
Согласен на сите 100%, мислам дека Грилиш би бил согласен да дели играчко време со Бруно, Погба.... во шампионски тим.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.273
Поени од реакции
5.182
Мене Грилиш ме потсеќа на Алан Смит шо не е воопшто лоша ствар ама играчите што не сум сакал Јунајтед да ги земе а дошле испаднале флупови(Фелаини,Ди Мариа,Свајни, Мата) се е тоа panic buy, благодарение на Оле првпат по ерата на Ферги имаме план, а и 5 од 5 му се трансферите што не се десило многу долго време, истовремено полека се ослободува од dead weight играчите, јас само се надевам дека така ќе продолжи и верувам дека ќе направи конкурентен тим за титули :)

Значи не сум против да се земе Грилиш ама како што оваа сезона беа приоритет позициите на АВБ, Мегваер и Бруно и десно крило кое сеуште го немаме, а секундарни т.е со помал удел/минутажа Игало и Јејмс, така за следната Грилиш би го ставил во секундарните транфери.
па Џејмс искрено далеку е од погоден трансфер освен ако не ти игра улога сумата што е платена за него, на почеток покажа нешто и толку за ротација ваљда ке го биде
Грилиш точно дека не е приоритет ама достапен е и затоа несмее да се испушти прилика, ако ништо друго нема да засили конкурент


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.769
Поени од реакции
2.650
Погба бил сега пресреќен во Манчестер и наводно ќе го продолжел договорот.
Јасно, откако никој жив во Европа не пројави интерес за таква мегазвезда :D Нека се крсти што се залета Јунајтед да го враќа, а ние да се крстиме дека оваа "среќа" ќе го држи подолго, ММЕЦ:mad:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.599
Поени од реакции
5.672
Јасно, откако никој жив во Европа не пројави интерес за таква мегазвезда :D Нека се крсти што се залета Јунајтед да го враќа, а ние да се крстиме дека оваа "среќа" ќе го држи подолго, ММЕЦ:mad:
Погба е топ играч и ќе биде клучен во враќањето на Манчестер кон врвот. А да не беше короната веќе ќе беше во Реал или Јувентус.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.090
Поени од реакции
184.878
Рано е да зборите за Џејмс каков трансфер бил. Од втора лига дојде, имаше солидни партии, јас не ни очекував да ја добие оваа минутажа сезонава. Има простор за напредок.
 
На врв Bottom