Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
25.280
Поени од реакции
40.524
Овие Норвич сега најдоа да се сопкаат и да паѓаат на чело со Тим Крул, со нас коа играа, prime катанаџо играа. Смешки какви баксузи сме, ова само нас често ни се дешава.
Автоматски споено мислење:

Лестер официјално изгубија, -3 од 3то место за сега.

Испаднати се од лига, со нас запнуваа ради куп натпреварувањето, што не треба да биде оправдување за очоболот што го изигравме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.971
Поени од реакции
35.301
Од каде ова? Јас прв пат слушам.
If two or more clubs finish level in the table when competing for the title or European qualification, or when relegation is at stake, their records in the head-to-head matches will now be used to separate them.


Линк.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.642
Поени од реакции
4.189
Глупо е правилово, да...за едни гол разлика за други меѓусебен. Ама у моментов е на страна на Јунајтед. :D
Дали затоа сме пред Волвс, зошто у гости беше 1-1 а на ОТ 0-0 (предност гол во гости)?Многу глупо правилово ...

Сега Арсенал да ни помогнат да се одлепиме од Волвс во наредно коло, им играат во гости на Волвс.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.971
Поени од реакции
35.301
Дали затоа сме пред Волвс, зошто у гости беше 1-1 а на ОТ 0-0 (предност гол во гости)?Многу глупо правилово ...

Сега Арсенал да ни помогнат да се одлепиме од Волвс во наредно коло, им играат во гости на Волвс.
Не знам дали важи гол на гости, ама би требало. :D Мада и да не важи, мислам дека од нив секако имаме и подобра гол разлика.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.280
Поени од реакции
40.524
Дали затоа сме пред Волвс, зошто у гости беше 1-1 а на ОТ 0-0 (предност гол во гости)?Многу глупо правилово ...

Сега Арсенал да ни помогнат да се одлепиме од Волвс во наредно коло, им играат во гости на Волвс.
Aрсенал и нивниот рекорд на гости...
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
989
Поени од реакции
529
:D
Нивото на дискусија(ако воопшто може да се нарече така) во фан клубов во последно време станува толку мизерно што повеќето од членовите кои имаат интересни/нормални мислења или анализи не ни постираат повеќе, па ни останува да читаме три четворица на коишто како да ги пратиле од штаб да навиваат за клубов па ако им го собереш коефициентот на интелегенција со крајни напори ќе дојдеш до 70. Имаме модератори на фан клубов или тешко?!?
Starvo ti li si? Vrati se povtorno, se ti e oprosteno. :D
 
На врв Bottom