Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
12 декември 2010
Мислења
6.264
Поени од реакции
5.164
Тука е неговиот дух, ама не во оваа маска, јалнаш си:D
така е се реинкренираше у Владимир ама и други полека почнуваат да се враќаат а ги има неколку што едно време кренаа раце од Јунајтед


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.579
така е се реинкренираше у Владимир ама и други полека почнуваат да се враќаат а ги има неколку што едно време кренаа раце од Јунајтед


Sent from my iPhone using Tapatalk
Што Кики се вратил? Не бе кај се враќа он од кај кокошките, од Мурџо избега од Јунајтед, кога оп тој се надрви во Тотенхем:pos:, од суѓбина нема бегање:anco:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.642
Поени од реакции
4.189
Тим Шервуд вика дека од клубов го договориле Грилиш (цена + плата).Освен што беше менаџер на Вила и можеби начул нешто, друга релевантност нема оваа информација.Сепка, земете ја информацијава со резерва, Шервуд не е некој лик од доверба.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.350
Поени од реакции
5.183
Тим Шервуд вика дека од клубов го договориле Грилиш (цена + плата).Освен што беше менаџер на Вила и можеби начул нешто, друга релевантност нема оваа информација.Сепка, земете ја информацијава со резерва, Шервуд не е некој лик од доверба.
Мене ми е Грлиш еден од омилените фудбалери, ама навистина не гледам на кое место би играл во Јунајтед. Игра потполно на истата позиција со Фернандеш, а дека ќе сака да му биде резерва на португалецот не ми се верува.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.579
Тим Шервуд вика дека од клубов го договориле Грилиш (цена + плата).Освен што беше менаџер на Вила и можеби начул нешто, друга релевантност нема оваа информација.Сепка, земете ја информацијава со резерва, Шервуд не е некој лик од доверба.
Прават терен изгледа, ако испаднат да го уновчат!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
4.642
Поени од реакции
4.189
Прават терен изгледа, ако испаднат да го уновчат!
И мене ми се чини така, пред ден два искочија муабети дека Пеп бил заинтересиран да го земе Грилиш како замена за Сане + им требаат играчи за home grown квота, така да мислам пробуваат bidding war да направат или во најмала рака да покачат цена.
И ко што рече Владимир, освен десно да го пробаат (нема логика) не гледам како подруго би се користел.40-50м за играч за ротација не верувам дека би дале.Друга алтернатива е дека Погба ќе си оди, но со корона ситуацијава не верувам тоа да се случи.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.548
Поени од реакции
5.927
Ќе има минути за сите,Грилиш игра и лево,нуди доста опции неговото доаѓање.
Тим што претендира за титула,на клупа нема играчи ко Переира.


Sent from my SM-A920F using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.499
Поени од реакции
4.106
Сметам дека Ван де Бек повеќе би ни одговарал моментално од Грилиш. Ван де Бек е подеднакво добар и на 10 и на 8, би ги ротирал и Бруно и Погба. Грилиш од друга страна ми е преофанзивен за 8ца, не гледам како би се вклопил со Бруно освен португалецот да игра поповлечено што не ми е по ќејф. Грилиш би покривал на 10ка примарно и по крилата каде пак со Санчо би биле ептен добро покриени. Не дека имам нешто и Грилиш да дојде, напротив, но сметам дека некој ко Ван де Бек ни е повеќе потребен.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.264
Поени од реакции
5.164
играч што покрива повеќе позиции може да фати добра минутажа а и здрава конкуренција добро ке дојде
со паметно ротирање цела сезона машини ке бидат напред


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
826
Поени од реакции
1.043
Не заебавајте, и то како треба играч како Грилиш. Една поситна повреда, а со самото то и уфрлање во игра на Лингард, Переира, играта паѓа за 2 нивоа подолу. Мора да се има квалитетна клупа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.280
Поени од реакции
40.524
За 50 милиони фунти може да пополни доста дупки и да даде здрава ротација. Не сметате дека сме само 1 повреда(Бруно) до истиот медиокритет пред тој да дојде. Мора да се купи добра замена за него, зашто Мата не е тоа. Ке мора Оле да најде начин да ги ротира сите. Идејата е ако мора да ротираш, замените кои ке ги сменат првотимците, да не го спуштат нивото на квалитет за 4 скалила, што е случај со Мата, Лингард, Переира и остала боранија.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.579
Сметам дека Ван де Бек повеќе би ни одговарал моментално од Грилиш. Ван де Бек е подеднакво добар и на 10 и на 8, би ги ротирал и Бруно и Погба. Грилиш од друга страна ми е преофанзивен за 8ца, не гледам како би се вклопил со Бруно освен португалецот да игра поповлечено што не ми е по ќејф. Грилиш би покривал на 10ка примарно и по крилата каде пак со Санчо би биле ептен добро покриени. Не дека имам нешто и Грилиш да дојде, напротив, но сметам дека некој ко Ван де Бек ни е повеќе потребен.
Многу јасно дека ван дер Бек е подобра варијанта за вклопување, плус како холанѓанец е со подобра работна етика од било кој британец. И јас сум повеќе него да го земат. АМА, има едно ама што вика дека Фернандеш е многу корисен и поповлечен, не на место на Матич да речеме, ама 10-15 метри понапред би бил со сличен или ист импакт како и сега. Грилиш е малку препргав за овој состав на Јунајтед, што од друга страна прави ќејфови, нема копачки екипи да се зезаат со нас, особено ако на него му го додадеме и Баи ако се врати во нормала од повредите :D
Сума сумарум, нека купуваат квалитетни фудбалери, за сите ќе има време за играње, четири фронта се!
 
На врв Bottom