Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Mackata vo vrekjata Fernandez vekje so eden gol i tri asistencii vo tri starta.

Pozdrav do ilumious.
Никој не рече дека 100% ќе биде флоп или 100% ќе биде погодок! Мачка во вреќе е во смила кој знае како ќе се прилагоди на ПЛ. Фактот дека засега е супер, само треба да не радува, не и да биде повод за покажување, кој колку бил умен!
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Никој не рече дека 100% ќе биде флоп или 100% ќе биде погодок! Мачка во вреќе е во смила кој знае како ќе се прилагоди на ПЛ. Фактот дека засега е супер, само треба да не радува, не и да биде повод за покажување, кој колку бил умен!
Jas tvrdev uste pred da potpise Bruno za nas deka nema da mu treba vreme za adaptacija koga kje dojde i deka kje prodolzi tamu kade sti zastana vo portugalija!
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
пасовите кој наместо да идат напред пред играчот
За такви пасови треба играчи на ниво на средниот ред на Сити, све останато игра чекор наназад, на сигурно! Мене тоа многу ме вади од такт, ама тоа ми е остаток од осумдесетите и деведесетите, кога имаше надигрување и пасовите во фор беа на цена! Сега 90% од тимовите имаат тактика на сигурен посед, и ако не е 102,3% сигурен играчот нема да даде пас во фор или во нозе, него ќе направи круг со соиграчите во линијата поназад. Се намалуваат грешките ама и возбудливоста е на најниско ниво. Сега еден натпревар, системот на пренос го прави поинтересен, не толку самата игра!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.501
Поени од реакции
6.128
Ептен сум изненаден од Бруно. Асистира, дава голови, се открива, бара топка, комбинира. А ќе биде и уште подобар. Штета што не го пазарија уште во август.

Гринвуд уште еднаш покажа дека е вонсериски финишер. Ќе биде играчиште ова момче.
Марсијал пак поспан но класа потег за голот.

Одбраната прича за себе, среќа Вотфорд се ептен утепани инаку можеше друг тек да има натпреварот. Шо беше добар како и на последните неколку натпревари но сеедно би купил нов лев бек.

Оптимист сум за 5то место, ептен се отепани Спарс без Сон и Кејн. За 4то ќе биде малку потешко.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
853
Поени од реакции
451
Тони Маршал скорес аген,
Тра ла ла ла, ла ла ла...

И, како натпреварот?

Поминавме солидно денес, но има доста простор за напредок.

На пример:
- Мегваер и Линделоф направија неколку крупни грешки.
Треба да играат поедноставно (на пр. исфрлањето на топка во корнер на 2-3 пати од страна на Шо), без да комплицираат.
- Цела сезона на 15-20 метри од противничкиот гол, многупати сме блокирани при обиди за шут на гол.
Во овие случаи нашите (Џејмс, Марсијал, Фред, па и Гринвуд, Фернандеш, Ван Бисака) треба да се покреативни / побрзо да реагираат / да направат чекор повеќе...
- Марсијал понекогаш да не е толку "мрза" може да даде плус уште некој гол.
На пример, акциите со двата брзи паса (во "дупка" / празнина) кон него од Матиќ.

Следен викенд - на гости кај Евертон.
Ќе биде густо, но со победа одиме нагоре, им се закануваме на Ливерпул за top of the league.
 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Следен викенд - на гости кај Евертон.
Ќе биде густо, но со победа одиме нагоре, им се закануваме на Ливерпул за top of the league.
Е тука ќе биди пекол, потешка утакмица и од против Сити, Челзи, Тотенхем... да се извлече победа тука ќе биди доста битно.

Денес на почеток Бруно имаше неколку потрошени топки бадијала, и Оле еден момент му сугерираше да намали со форсирање пас напред во празно на секое.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.900
Поени од реакции
10.525
Ептен сум изненаден од Бруно. Асистира, дава голови, се открива, бара топка, комбинира. А ќе биде и уште подобар. Штета што не го пазарија уште во август.

Гринвуд уште еднаш покажа дека е вонсериски финишер. Ќе биде играчиште ова момче.
Марсијал пак поспан но класа потег за голот.

Одбраната прича за себе, среќа Вотфорд се ептен утепани инаку можеше друг тек да има натпреварот. Шо беше добар како и на последните неколку натпревари но сеедно би купил нов лев бек.

Оптимист сум за 5то место, ептен се отепани Спарс без Сон и Кејн. За 4то ќе биде малку потешко.
па и Челзи не се бог знае што, очекувам под 6 место да се на крај они


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Голот класика Марсијал, промашување зицер, па класа лобче. Каков чуден играч.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.501
Поени од реакции
6.128
па и Челзи не се бог знае што, очекувам под 6 место да се на крај они


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па не се ама имаат неколку лесни натпревари сега заразлика од нас кој одиме на Евертон следно коло па ни доаѓа Сити. Ако по овие 2 кола разликата е уште 3 бода на коњ сме. :)
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Е тука ќе биди пекол, потешка утакмица и од против Сити, Челзи, Тотенхем... да се извлече победа тука ќе биди доста битно.

Денес на почеток Бруно имаше неколку потрошени топки бадијала, и Оле еден момент му сугерираше да намали со форсирање пас напред во празно на секое.
Фала курцу што конечно некој пробува по секоја цена да даде пас кон напред за разлика од пичињата кои пет години уназад не знаат да го направат тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom