Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.677
Може сега Погба на раат да си оди кај стариот фризер:D
Пред вториот гол си викам само Шо и Ромеро заслужуваат преодна оценка, кога оно тадааааам, јунаците мои на дело:facepalm:
Добро е, го избегнавме Сити!
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
152
Поени од реакции
30
Samo jas li imam vpecatok deka isto kako i so PSG i vecerva deckive ne sakaa da pobedat, kako da sakaat da se fokusiraat samo na PL, ona so PSG duri i niv samite gi iznenadi
 
Член од
26 септември 2013
Мислења
74
Поени од реакции
87
Сосема заслужен пораз, против арсенал изиграа едно полувреме али денеска беа бледи цела утакмица.. добро е што има реп. пауза, да се надеваме дека ќе ја кренат формата.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.219
Поени од реакции
4.075
Неможев да ја гледам. Како изиграа?
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
969
Поени од реакции
1.252
Неможев да ја гледам. Како изиграа?
Најлоша утакмица во сезоната, тотално не заинтересирани, како прв пат да играт заедно. Среќа па следи 2 недели пауза...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.674
Поени од реакции
41.652
Неможев да ја гледам. Како изиграа?
Не ни гледај. Не ни помислив дека некој може да го надмине перформансот на Лигард против Дерби, ама Рашфорд ме дематираше. Погба веќе 3-та утакмица игра исто како под Мурињо, па и плус капитен денес го направија, си викаш, ке биде мотивиран.

Ке ме испцуе некој ради постов, ама ако продолжи со ваква игра и незалагање до летово, комотно нека го дадат у Реал.

Матиќ изигра страшна утакмица денес. Не е проблем елиминацијата, туку незалагањево. Против Арсенал изгубивме, ама изгубивме зашто немаше реализација. Ова денес...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.097
Поени од реакции
35.934
Најслаба утакмица под Оле до сега. Мизерни бевме и во напад и во одбрана. Линделоф повторно несигурен, Смолинг стандард во 'Мајк' Смолинг моуд, Шо не беше лош, ама ја поеба за вториот гол.

Лингард невидлив, Погба делува како да го мрзи што живее. Рашфорд уште од мечот со Ливерпул плаче за одмор, Марсијал пробуваше нешто ама и онака немаше со кого да игра.

Од една страна многу побитно е да завршиме во топ 4 него да го земеме ФА Купов. Да ти се мочам во титула ако наредна сезона играш Лига Европа. Ама у секој случај, греота после победи на Емирати и Стемфорд Бриџ да излеземе после ваков мизерен перформанс.

Прв пат во животот да се радувам на интернационална пауза, одлично ќе ни дојде со оглед на повредите и фитнесот на играчите.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.219
Поени од реакции
4.075
Страв ме фаќа дека сепак после сè на крај може без ништо да останеме. Елиминирани од сегде + надвор од топ4.
Факт е дека Мурињо направи огромна штета, но после тој екстра низ од победи и голема работа зависи од самите нив.
Трудно ќе е.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.596
Поени од реакции
10.905
Смрдеше на тешка утакмица уште пред да почне ама барем да се потрудеа нешто да направат....презаслужен пораз. Среќа има интернационална пауза сега па ќе им дојде како еден рестарт што очигледно им треба.

А тоа на Линделоф иначе чист црвен беше, му ја откорна ногата. Смешки се судииве во Англија :ROFLMAO:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.374
Поени од реакции
1.036
Нема везе последните два пораза се еднакви на канта мед помешана со лажичка фекалии, тоа е големата слика. Без оглед на се што направија сезонава ако сите 3 можности ги прокоцкаат топ 4 , елиминација од ЛШ сезонава е дебакл..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
11.596
Поени од реакции
10.905
Ја угасив утакмицата на 3-4 мин пред крај и тек сега случајно гледам дека Рашфорд дал гол во 95+ :cenzura:
:LOL:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.674
Поени од реакции
41.652
Топ 4 мора да е приоритет, со оглед на сите пиздрарии што се десија. Ме плаши лошата форма на играчите напред.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
969
Поени од реакции
1.252
Едина добра работа е дека нема да играме 6 Април (тогаш се полуфиналињата ФА Куп), па ќе имаме повеќе време (цела недела) до утакмицата со Барса
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
755
Поени од реакции
320
Лошо изиграно.
Подарени два гола (поради ненавремено и неправилно расчистување на топка).

Колку покажавме, толку добивме.

Се надевам дека Марсијал, Погба, Рашфорд, Матиќ, Ерера... ќе се вратат во формата од пред некоја недела.
 
На врв Bottom