Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.128
Гризман плаче да си иде од Атлетико. Среќа ние сме покриени на таа позиција.
На која? :D

Топ би легнал на местото на Лингард во 4312 но голем луксуз е во момент кога сме тенки во одбрана и среден ред.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
На која? :D

Топ би легнал на местото на Лингард во 4312 но голем луксуз е во момент кога сме тенки во одбрана и среден ред.
Кој голем луксуз? Те секира цената или платата? Кредит ќе земеме за Гризман, ако треба :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.128
Кој голем луксуз? Те секира цената или платата? Кредит ќе земеме за Гризман, ако треба :D
Не ме секира цената но сигурно нема да имаме 400 милиони за трансфери. Купување на Гризман во најмала рака ќе значи не носење на десно крило.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Во право е од А до Ш.
Да, затоа он и не проба да иде на Олд Трафорд за време на Ферги, со неговата уста само круг околу стадион можеше да направи:D[DOUBLEPOST=1553019908][/DOUBLEPOST]
Не ме секира цената но сигурно нема да имаме 400 милиони за трансфери. Купување на Гризман во најмала рака ќе значи не носење на десно крило.
Малку тоа, него ако дојде, на левата страна ќе имаме по шест играчи на моменти!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да, затоа он и не проба да иде на Олд Трафорд за време на Ферги, со неговата уста само круг околу стадион можеше да направи:D[DOUBLEPOST=1553019908][/DOUBLEPOST]
Малку тоа, него ако дојде, на левата страна ќе имаме по шест играчи на моменти!
Па во принцип не ломоти Ибра континуирано за одреден клуб каде што играл. Овие уста немаат затнато а кариерите тонат ли им тонат.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Па во принцип не ломоти Ибра континуирано за одреден клуб каде што играл. Овие уста немаат затнато а кариерите тонат ли им тонат.
Не ме сфати, мислев додека играше! Он у вториот твит збори за времето додека биле активни , мислам! Јес да Ибра е брз и покварен соговорник, ама смислата за правда му е на ниво(y)
А за Невил и Сколс, но комент. Никогаш не се одликувале со многу акал. Незнам па Сколс што се пењави, никој не го дира никој не го прашува. За Гери секогаш имав еден смешен впечаток дека, Фил му ги пишувал домашните:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не ме сфати, мислев додека играше! Он у вториот твит збори за времето додека биле активни , мислам! Јес да Ибра е брз и покварен соговорник, ама смислата за правда му е на ниво(y)
А за Невил и Сколс, но комент. Никогаш не се одликувале со многу акал. Незнам па Сколс што се пењави, никој не го дира никој не го прашува. За Гери секогаш имав еден смешен впечаток дека, Фил му ги пишувал домашните:D
Мене ме нервира што со години само контра одат и ти доаѓа да им го кажеш она балкансконо што и им го кажал Ибра - ако знаете како, бујрум, покажете :) не може да ми падне на ум дали има и легенди на друг клуб што како расипана лента дробат едно те исто, се надевам дека ако Оле ја добие работата ќе им покаже кај им е местото.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Мене ме нервира што со години само контра одат и ти доаѓа да им го кажеш она балкансконо што и им го кажал Ибра - ако знаете како, бујрум, покажете :) не може да ми падне на ум дали има и легенди на друг клуб што како расипана лента дробат едно те исто, се надевам дека ако Оле ја добие работата ќе им покаже кај им е местото.
Таков им е менталитетот на Англичаните само што таму не ги сфаќаат така како тука, свесни се што зборат а и ќе хејтаат додека не видат конкретен и константен успех од клубот а не успони како со ПСЖ и паѓање со Вулвс. .
Мислам дека нив менталитетот и отвореноста тоа им го дозволуваат впрочем немаше да бидат едни од најдобрите во историјата на своите позиции особено Сколс, и Карагер има зборено против Ливерпул , и тоа не е така ретка работа а камоли на Балканот...[DOUBLEPOST=1553029578][/DOUBLEPOST]
Да и у право е само што тоа мислење е за у некој трач магазин, и не ми се допаѓа тоа што се амнестираат со тоа никој не го знае клубот повеќе од нас, бла бла...
И ПЛ не е иста како од ваше време .
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.516
Поени од реакции
62.366
И Рашфорд со сјебан зглоб. Ова, комично станува.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Добра ви е тактикава со "повредениве", еве и за Лукаку има, Линделоф, Шо итн. Магично ќе се спремни сите за следната утакмица :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom