Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Купувај карти уште од сега.
Не може да се купи карта од официјална за такви натпревари, даваат некоја лотарија слична на таа во Скопје што беше, но шансите да те извлечат се минимални. А за да учествуваш на лотаријата мораш да имаш мембершип од тековната сезона, јас имам, ако некој има бугарски пасош или виза би се понудил да аплицирам на лотаријата, па случајно ако има среќа да ме извлечат ќе му ја дадам картата.

Иначе имаше интересна ситуација, аплицирав за Јунајтед-Арсенал за минатата сезона на крајот мислам беше утакмицата и нормално ми стигна маил дека сум немал среќа, ама капацитетот на стадионот е толкав каков што е и едноставно нема место за сите навивачи, но тоа беше пример 3-4 недели пред мечот и кога веќе се знаеше се им опадна интересот за утакмицата и останале некој карти ѕвонат директно од клубот, дали уште имам интерес за мечот бидејќи останале некој карти, им објаснив дека сум далеку, немам виза и се тоа, а мечот беше за 2-3 дена од кога ми ѕвонеше.

Да скратам, би се пријавил на лотаријата ако некој може да оди на мечот.

п.с Секогаш може да се купи карта втора рака, но да не кажувам колку пари платив за убаво место против Стоук во ПЛ, можам да замислам колку пари ќе бидат картите за со Барселона.
 

hYstericAl

Front Bumper
Член од
10 март 2010
Мислења
336
Поени од реакции
305
Не може да се купи карта од официјална за такви натпревари, даваат некоја лотарија слична на таа во Скопје што беше, но шансите да те извлечат се минимални. А за да учествуваш на лотаријата мораш да имаш мембершип од тековната сезона, јас имам, ако некој има бугарски пасош или виза би се понудил да аплицирам на лотаријата, па случајно ако има среќа да ме извлечат ќе му ја дадам картата.

Иначе имаше интересна ситуација, аплицирав за Јунајтед-Арсенал за минатата сезона на крајот мислам беше утакмицата и нормално ми стигна маил дека сум немал среќа, ама капацитетот на стадионот е толкав каков што е и едноставно нема место за сите навивачи, но тоа беше пример 3-4 недели пред мечот и кога веќе се знаеше се им опадна интересот за утакмицата и останале некој карти ѕвонат директно од клубот, дали уште имам интерес за мечот бидејќи останале некој карти, им објаснив дека сум далеку, немам виза и се тоа, а мечот беше 2-3 дена од кога ми ѕвонеше.

Да скратам, би се пријавил на лотаријата ако некој може да оди на мечот.

п.с Секогаш може да се купи карта втора рака, но да не кажувам колку пари платив за убаво место против Стоук во ПЛ, можам да замислам колку пари ќе бидат картите за со Барселона.
Ај дете не дреми, само нека те/ме извлечат :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
п.с Секогаш може да се купи карта втора рака, но да не кажувам колку пари платив за убаво место против Стоук во ПЛ, можам да замислам колку пари ќе бидат картите за со Барселона.
Неоврзано со клубот него конкретно за ситуацијава, наводно мн се кренало галама во Ливерпул ради ова. Пред две години се бунеа за висина на чинење на еден билет и за можно поскапување за истите такви најчесто да ги препродаваат за 4 5 или 6 пати поголема вредност на исто така навивачи на клубот, што е срамота.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Неоврзано со клубот него конкретно за ситуацијава, наводно мн се кренало галама во Ливерпул ради ова. Пред две години се бунеа за висина на чинење на еден билет и за можно поскапување за истите такви најчесто да ги препродаваат за 4 5 или 6 пати поголема вредност на исто така навивачи на клубот, што е срамота.
Јас купив карта, т.е ја земаш сезонската карта од луѓе што имаат Голд и Платинум сезонски карти, објаснуавше тој на турата Голд мислам 10 години по ред, а Платинум 15 такво нешто кажа, не се сеќавам точно и најубавите места ги даваат на нив.
Ја земаш неговата, во случајот пластифицирана картичка влагаш на мечот и после тоа ја враќаш. Минимум 1000ка за мечот ќе биде вакво место, минимум а мислам дека ќе кошта многу повеќе.[DOUBLEPOST=1552669381][/DOUBLEPOST] 20180115_223441.jpg
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.434
Jунајтед веќе 8 или 9-та сезона има мораториум на цените на билетите, ама "проблем" е што имаат 55.000 сезонски тикети, минус гостински 3,000, остануваат 15,16,000 тикети у слободна продажба. Шанса да добиеш една од тие карти е минимална, зашто на отварањето на сезоната, билетите ги пуштија у 10 сабајле, а во 3 попладне, цела сезона беше распродадена.

На Олд Трафорд се влегува со скенирање на картичка низ вратата, без да бараат да се идентификуваш дали си ти тој од картичката па затоа и пумпаат цена за препродажба на твитер, ко што е случај со пул. И не само они.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Не знам зашто ама сакав да ни се падне некоја од енглескиве екипи, убеден бев дека ќе ги поминеме без разлика на противникот.
Ама ајде бидна што бидна, ептен трудно ќе биде со Барса :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Топ ! Баш сакам да видам како ќе изгледаме со Барса.
А ова со домашниов терен е педерска работа,ама ајде.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Топ ! Баш сакам да видам како ќе изгледаме со Барса.
А ова со домашниов терен е педерска работа,ама ајде.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Не е педерска,Сити завршија пред вас на табелата минатата сезона и нормално е тие да имаат предност..таков бил правилникот на УЕФА..да си бевте вие шампиони тогаш вие ќе игравте првин на гости :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Не е педерска,Сити завршија пред вас на табелата минатата сезона и нормално е тие да имаат предност..таков бил правилникот на УЕФА..да си бевте вие шампиони тогаш вие ќе игравте првин на гости :D
Е јебига,прв пат слушам за вакво правило.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom