Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Воопшто не ми е жал за купот под услов да завршиме во топ 4. Волците се цврста екипа, ќе биде тешко и во лигата со нив. Се надевам ќе им се реваншираме.
Ми се чини Оле нема одговор на екипи што играат 352. Псж, Арсенал и еве сега Волвс не победија со таа формација.

Погба и Рашфорд ме загрижуват. Голем пад во формата кај нив, мора да се вратат на ниво од пред месец-два. Тие што беа повредени нормално е дека нема да бидат исти како пред да се повредат, им требаат 2-3 утакмици да се вратат во ритам.

Да бидеме реални немаме екипа за 3 фронта иако штета е кога веќе си олку блиску притоа со мислите дека веќе си ги победил Арсенал и Челзи на гости.

Да се докопаме до топ 4 сезонава ќе биде успех после се што поминавме со Мурџо и огромниот дефицит во кој се наоѓавме. Во ЛШ ни се минимални шансите па затоа да уживаме во секоја минута па што биде - биде.
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Головите се ептен по наша грешка абе не може Шо како последен играч онака лабаво да ја избива има да ја пукнеш до 15ти ред на трибини треба да иде,за првиот гол исто некој од одбраната не ја изби добро
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Ми се чини Оле нема одговор на екипи што играат 352. Псж, Арсенал и еве сега Волвс не победија со таа формација.
Апсолутно. Челси и Тотенхем ни играа 4-4-2 и 4-3-3, па ни беше полесно. Ама и кај многу играчи има пад во форма. Исто грешка му беше денес што чекаше до 70-та минута, или да прими гол, за да прави измена.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Ja па се израдував, викам, добил карта.[DOUBLEPOST=1552854154][/DOUBLEPOST]Fucking hell.. .

 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Стари финти :D

btw добро е. Поразов на Челзи екстра дојде.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
24h после поразот, моето мислење е дека Оле избрза со тоа што ги фрли во оган уште не опоравени повеќето играчи.Можеше да го смени Ерера со МекТоминеј, Переира со Марсијал.Знам дека добитен му беше составот, ама некако многу избрзано ги уфрли, а Мектоминеј па и Переира и Фред се во подобра форма од Матич,Погба, Ерера, Марсијал, Лингард па и Рашфорд.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Гризман плаче да си иде од Атлетико. Среќа ние сме покриени на таа позиција.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Има некој што бил на тура на Олд Трафорд да пренесе искуство, и да ги разјасни "пакетите" што ги нудат?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Neka skape tamu sega, ete mu ja Barsa neka ide tamu. Sirot on vide deka nema sansa za nekoj pogolem uspeh so niv pa sea moli da bide kupen od nekoj pogolem tim. Nikad ne sum sakal vakvi ligusi, glumat vernost a ustvari samo demnat kaj moze da se smugnat

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Neka skape tamu sega, ete mu ja Barsa neka ide tamu. Sirot on vide deka nema sansa za nekoj pogolem uspeh so niv pa sea moli da bide kupen od nekoj pogolem tim. Nikad ne sum sakal vakvi ligusi, glumat vernost a ustvari samo demnat kaj moze da se smugnat

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Добро реално можеше да си избега тоа лето кога имаа трансфер бан и нашите беа спремни да му ја платат откупната клаузула ама реши да остане. Само малку касно му текнува дека нема ништо да земе таму. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Има некој што бил на тура на Олд Трафорд да пренесе искуство, и да ги разјасни "пакетите" што ги нудат?
Земи тура низ стадионот, онаа со плус музејот не е нешто баш нај нај. Со турата низ стадионот ке те прошетаат низ цел Олд Трафорд, прес собата, сега веќе новите соблекувални, тунелот каде стојат играчите, трибините.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Воопшто не ми е жал за купот под услов да завршиме во топ 4. Волците се цврста екипа, ќе биде тешко и во лигата со нив. Се надевам ќе им се реваншираме.
Ми се чини Оле нема одговор на екипи што играат 352. Псж, Арсенал и еве сега Волвс не победија со таа формација.

Погба и Рашфорд ме загрижуват. Голем пад во формата кај нив, мора да се вратат на ниво од пред месец-два. Тие што беа повредени нормално е дека нема да бидат исти како пред да се повредат, им требаат 2-3 утакмици да се вратат во ритам.

Да бидеме реални немаме екипа за 3 фронта иако штета е кога веќе си олку блиску притоа со мислите дека веќе си ги победил Арсенал и Челзи на гости.

Да се докопаме до топ 4 сезонава ќе биде успех после се што поминавме со Мурџо и огромниот дефицит во кој се наоѓавме. Во ЛШ ни се минимални шансите па затоа да уживаме во секоја минута па што биде - биде.
Штотуку од англиските медиуми чув и прочитав дека Солскјаер за одмор ја спрема тактиката "повредени играчи", бар конкретно во овој период, мислам дека се работи за Фергусон тактика со цел да ги одморат клучните играчи пред мечот со Барселона и за Април - Мај периодот кој следи. Мислам дека на Јунајтед им треба одмор повеќе од потребното и токму затоа е ова фингирање на повредни играчи, повредени се само ако слушаат Саутгејт и Де Шамп, во суштина не се повредени.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Kajgana Shop

На врв Bottom