Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Составот. :pos:

Руни крило? Или дијамант ќе е средината?
Џонс-Рохо. :popce:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
:vozbud::vozbud:


Готов е Мурињо. И да го тепаме мечов, почна ептен да забегува.Михтаријан со саат време изигран сфати дека не го бива ни за резерва, а Ибрахимовиќ со 10 зицери промашени на последните 5-6 меча си е зацементиран во прв тим. Погба продолжува да го игра на 10ка, Фелаини продолжува да го игра, а Руни го става на крило. :pos:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
значи ќе има влечење по терен... кој од кој поспор... М и з е р и ј АААА !!
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Што е ова бе? Овој курот си го игра со нас. Нека искочат Мата и Погба, не им личи во ваков состав да играат.

Sent from mTalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Mata pak na krilo za da moze kapitenot da brka rekord a Kerik namesto veznjak, ke go gledame kako stoper mesto da go pusti Tuanzebe :vozbud: Miki zgresil pas u cetvrtokot ama zatoa Ibra e zakotven napred. Se nadevam gresam ama mnogu sum srekna sto ne mozam da gledam.

Zborete pak kako Van Gaal go izvadil Rashford samo zasto nemal koj, ne deka nemal madinja. Tie se tie dobri raboti za koi sto diskutiravme deka zasluzuva pocit ;)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.433
Кога ке видиш на хартија, каша попара...

Ама, денес победа е must. Не ме интересира на кој начин ке ја остварат.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.264
Прашањето на денот е : Во која минута ќе се повреди Џонс?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.433
Лакхрст го избришал твитот за Рашфорд, му ебам педерчето...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Последен натпревар на кој ми текнува дека играл Џонс е оној против арсенал во сезоната на Мојс.

На сигурно оделе со Мурињо. Куртони, поочаен избор ниту намерно не можеа да направат.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
И Ван Гал кога ќе узвадеше ваков психо состав добивавме лагано :D
Али факт е дека Мурињо почна начисто да се губи, не тера долго и далеку.

Еве Ливерпул си игра кур-ташак со Вотфорд (впрочен и нормално е тоа), ние губиме ко магариња од нив.
 
R

red.devil

Гостин
Mata pak na krilo za da moze kapitenot da brka rekord a Kerik namesto veznjak, ke go gledame kako stoper mesto da go pusti Tuanzebe :vozbud: Miki zgresil pas u cetvrtokot ama zatoa Ibra e zakotven napred. Se nadevam gresam ama mnogu sum srekna sto ne mozam da gledam.

Zborete pak kako Van Gaal go izvadil Rashford samo zasto nemal koj, ne deka nemal madinja. Tie se tie dobri raboti za koi sto diskutiravme deka zasluzuva pocit ;)
Извини ама капитенот ти е најмалце крив, на вакви работи реагирам и после настапувам со драгонски хумор. Првин, ако некој му ја зема позицијата на Мата овој натпревар тоа е Ибрахимовиќ. Второ кој ќе игра десно крило кога Мурџо очигледно не смета на ерменецот? Лингард, кого повеќето го сметаме за просек. И трето, целиов пост ти е базиран врз основа на хејт спрема Руни, оти по типот на играчите ќе се игра 4-3-3, без класична 10-ка. :D

Руни си заслужи старт денес по играта со Фенер, уште е далеку од формата што сакаме да го гледаме ама ако е целта да се отфрли од тимот само во тој случај не требаше да игра.
Пребитно е за сезонава на Јунајтед на Руни да му го најдат правиот тренинг режим и да си ја врати формата. И од формата на Руни ќе зависи и позицијата на Јунајтед сезонава. Ви се допаѓало тоа или не. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom